Internetinis portalas
Jewish Art Network
S. Teitelbaumą vadina „vunderkindu“, „kylančia meno žvaigžde“. Jaunasis vilnietis Tolerancijos centre eksponuoja pastarųjų metų kūrybą – naujausias savo drobes žydiškomis ir lietuviškomis temomis.

„Tematika šiek tiek keičiasi – daugiau senojo Vilniaus motyvų, apmąstymų apie getą, nors spalvos tapo skaidresnės, šviesesnės“, – pasakojo „Laikui“ apie parodą S. Teitelbaumas.

Atidarymo metu kalbėjęs buvęs Dailės akademijos rektorius prof. Arvydas Šaltenis pažymėjo šiais laikais labai retą, tiesiog beatodairišką Solomono kūrybinę aistrą, meno siekį bet kokiomis sąlygomis. „Jis – tikras menininkas“, – sakė prof. A. Šaltenis.

„Laiko“ paklaustas, ar šiais laikais dailininkas gali išgyventi iš kūrybos, S. Teitelbaumas atsakė: „Labai sunku. Reikia daug dirbti, nes ir drobė, ir dažai brangūs“.

Parodoje dalyvavęs signataras Emanuelis Zingeris gėlių puokštę skyrė tapytojo mamai Rivai. Be jos pasiaukojimo menui vargu ar dailininkas galėtų taip produktyviai kurti. Kitas konkretus ir nuolatinis S. Teitelbaumo rėmėjas – verslininkas Alfonsas Daraška, tęsiantis didžiąją talentingų menininkų mecenavimo tradiciją.

S. Teitelbaumas mokėsi Vilniaus ir Salzburgo dailės akademijose, jo kūryba su pasisekimu rodyta Leipzige, Salzburge, Maskvoje, Vašingtone, Paryžiuje – Lotynų kvartalo galerijoje. Nors dailininko originalus, sodrus, ekspresyvus tapymo stilius vadinamas tiesiog „teitelbaumišku“, bet specialistai jo kūryboje įžvelgia ir Marco Chagallo, Chaimo Soutine‘o, Pablo Picasso ir net Salvadoro Dali įtaką.

Parodos atidarymo metu smuiku grojo Agata Daraškaitė, besimokanti Jehudi Menuchino muzikos mokykloje Londone. Atidaryme dalyvavo didelis būrys meno gerbėjų – kolekcininkai, politikai, visuomenininkai, dailininkai.

S. Teitelbaumo paroda Vilniaus Gaono muziejaus Tolerancijos centre vyks iki gegužės vidurio.