Enno Poppe laikomas vienu įtakingiausių dabarties Vokietijos kompozitorių. Jau daugiau nei trisdešimt metų jis gyvena ir kuria įvairialype šiuolaikine kultūra pulsuojančiame Berlyne, į kurį atsikėlė dar studijų metais, kai mokėsi dirigavimo ir kompozicijos Berlyno aukštojoje menų mokykloje. Susidomėjęs elektronine muzika, lygiagrečiai studijavo garso sintezavimą ir algoritminę kompoziciją Berlyno technikos universitete bei Karlsruhe’s meno ir medijų centre „ZKM“. Kaip kompozitorius ir dirigentas Enno Poppe bendradarbiauja su svarbiausiais Europos naujosios muzikos ansambliais: „Klangforum Wien“, „Ensemble Musikfabrik“, „Ensemble Resonanz“, „Ensemble Intercontemporain“, „Ensemble Modern“, „London Sinfonietta“, „Ensemble Contrechamps“, „Musikfabrik“, „Ensemble 2e2m“, „SWR Vokalensemble“, „Neue Vocalsolisten Stuttgart“ ir daugeliu kitų. Nuo 1998 m. jis yra „ensemble mosaik“ narys ir dirigentas.
Enno Poppe kūrė muziką tokių žinomų kolektyvų užsakymu, kaip Los Andželo filharmonijos, Vakarų Vokietijos radijo (WDR), Helsinkio filharmonijos simfoniniai orkestrai. Jo kūrinių premjeros skambėjo svarbiausiuose tarptautiniuose Vokietijos ir Austrijos festivaliuose: „Donaueschinger Musiktage“, „Salzburger Festspiele“, Miuncheno „musica viva“, Berlyno „Ultraschall“ ir „MaerzMusik“, Štutgarto „Eclat“ ir daugelyje kitų. Enno kūrinius atlieka geriausi pasaulio naujosios muzikos meistrai, tokie kaip Arditti kvartetas, „Kairos Quartet“, Bavarijos radijo, BBC Škotijos, Frankfurto simfoniniai orkestrai, dirigentai Susanna Mälkki, Emilio Pomárico, „Gaidoje“ prieš savaitę dirigavęs Peteris Rundelis. Tarp kompozitoriaus pelnytų apdovanojimų – Berlyno menų akademijos teikiama Busoni kompozicijos premija (2002), Ernsto von Siemenso fondo ir „Schneider-Schott“ muzikos premijos (2005), Hanso ir Gertrud Zender fondo „Happy New Ears“ prizas (2011), Hanso Wernerio Henze’s prizas (2013), Vokietijos autorinių teisių asociacijos premija „Deutscher Musikautorenpreis“ (2016). Kompozitoriaus pripažinimą liudija ir tai, jog jis yra dėstęs legendiniuose Darmštato naujosios muzikos kursuose (Vokietija) bei garsiojoje „Impuls“ akademijoje Grace (Austrija).
Kūrinį „Rundfunk“ („Radijas“) Enno Poppe sukūrė 2018 m. Autorius pasakoja jo idėją: „Be radijo naujoji muzika neegzistuotų savo dabartiniu pavidalu. Elektroninės muzikos išradimas ir vystymasis radijo stočių studijose yra vienas iš didžiųjų momentų radijo kaip sklaidos kanalo istorijoje. Kūrinyje „Rundfunk“ naudoju istorinį garsą, išgaunamą praėjusių dešimtmečių sintezatoriais. Garso estetika – septintojo ir aštuntojo dešimtmečių, tokia, kokią išgaudavo Gottfriedas Michaelis Koenigas, Thomasas Kessleris, Johnas Chowningas, „Tangerine Dream“. Kadangi naudojami ne originalūs instrumentai, o kompiuterio sugeneruotos replikos, skambesys šiek tiek kitoks, nei būdavo anuomet“. Šis kūrinys buvo sukurtas kolektyvui „ensemble mosaik“, su kuriuo Enno Poppę sieja ilgametė draugystė ir bendradarbiavimas. Įkurtas Berlyne 1997 m., „ensemble mosaik“ iki šiol garsėja kaip kolektyvas, drąsiai eksperimentuojantis, jungiantis skirtingus žanrus ir meno rūšis. „ensemble mosaik“ sukūrė naują grojimo kultūrą multimediją ir skirtingas sceninės išraiškos priemones jungiančiais pasirodymais bei įvairiomis atlikimo situacijomis, kurios tapo modeliu daugeliui jaunesnių ansamblių.
Vieno garsiausių dabarties vokiečių kompozitorių Enno Poppe kūrinys „Rundfunk“ devyniems sintezatoriams, atliekamas Berlyno kolektyvo „ensemble mosaik“ – spalio 30 d. Menų spaustuvėje. Renginio partneris – Goethe’s institutas Vilniuje.