Įdomioje ir jaunatviškoje programoje žiūrovų laukia: poetinė ekskursija turistiniu autobusu po Vilniaus gatves, leisianti naujai pamatyti ir pajausti miestą per žodį, poeziją bei muziką, poezijos skaitymai teatro skvere, jaukūs muzikos vakarai „prie laužų“, spektakliai, performansai, koncertai bei nuotaikingas žaidimas ir linksmos užduotys vaikams ir visai šeimai. Taip pat vyks poezijos vakarai ir įvairios poetinės dirbtuvės, kurias ves kviestiniai poetai iš Latvijos, Lenkijos ir Estijos.

Pirmąjį poezijos festivalio vakarą, naktį iš penktadienio į šeštadienį, veiks atviras mikrofonas, kurio metu kiekvienas norintis galės pakilti į sceną ir perskaityti savo eiles. Atviro mikrofono renginys taip pat yra įtrauktas ir į šių metų „Kultūros nakties“ programą ir, prasidėjęs nuo 20 vakaro tęsis iki 2 val. nakties. Renginyje dalyvauja poetai S. Moreino, I. Belov, I. Savin, E. Saško, J. Šeremet, N. Šarova, J. Žolonko ir repo atlikėjai Kamuza, Stygle, Da Real Patricia, E. Bechter, kiti poetai bei muzikantai.

Pasak LRDT meninės veiklos koordinatorės Aleksandros Šalkinės, organizuojant šį festivalį sudėtingiausia buvo suderinti susitikimus su Lietuvos rusakalbiais poetais ir bardais:
„Pradėjome jų dalyvavimo aptarimą kovo pradžioje, kai pasaulį jau apgobė karo siaubas, o kalbos apie birželio mėnesio planus priminė groteską arba utopiją“, – prisimena A. Šalkinė.

Nepaisant iššūkių, šių metų festivalis „Žodžio teritorija“ labai skiriasi nuo poezijos renginio, kurį teatras organizavo 2020-aisiais. Šiemet festivalis vyks tris dienas ir jame bus daugiau nei 10 įvairių žanrų renginių. Festivalio organizatoriai užtikrina, kad įdomios, įtraukiančios veiklos ras net ir patys jauniausi festivalio dalyviai.

„Vaikams paruošėme nuotykių žaidimą „Poezijos planeta“. Dalyviai kartu su išdykėliu poetu leisis į įdomią kelionę, kupiną linksmų susitikimų ir užduočių, kad surinktų sugriautą Poezijos planetą“, – pasakoja A. Šalkinė.

Festivalis vyks įvairiose LRDT erdvėse, įskaitant teatro rūsius ir koridorius. Be to, bus įrengtos dvi lauko scenos: prie centrinio įėjimo – jaunimo atviram mikrofonui ir teatro kieme – autorinėms dainoms ir lyrikai „prie laužo“. Dar po miestą kursuos turistinis autobusas, kuriuo keliaujant LRDT aktoriai L. Gnatenko, I. Abramovičius ir poetas Igoris Savinas parodys turistams kitokį – poetinį Vilnių.

Plati festivalio programa užtikrina, kad kiekvienas renginys atras savo žiūrovą. Pirmąjį festivalio vakarą muzikos mylėtojus kvies teatro kieme „prie laužų“ susirinkę bardai ir autorinių dainų atlikėjai. Tą patį vakarą naujoje teatro salėje M8 vyks ir atskiras akustinis grupės „Naka“ koncertas. Grupės lyderė, aktorė ir dainų atlikėja Anastasija Špakovskaja buvo priversta du kartus palikti savo namus – Baltarusijoje, o vėliau Ukrainoje, dėl to „Naka“ dainose – maksimaliai tikros mintys ir tikri jausmai.
Yra veiklų, kurios be abejonės bus patrauklios ne tik jaunimui, miesto gyventojams bei svečiams, ar tėvams su mažais vaikais, bet ir poetams, filologams, vertėjams bei visiems poezijos gerbėjams. Pastariesiems, pavyzdžiui, bus organizuojami susitikimai – pokalbiai su profesionaliais Latvijos, Lenkijos ir Estijos poetais ir spektaklis „Atšilimas“ apie XX amžiaus 60-ųjų poetus. Iš viso festivalio „Žodžio teritorija“ metu žiūrovai galės pamatyti tris spektaklius ir vieną performansą.

LRDT aktorė Jelena Bogdanovič monospektaklyje „Josifas, Marina ir Ana“ pasakos J. Brodskio, M. Cvetajevos ir A. Achmatovos santykių su Lietuva ir Vilniumi istorijas per asmeninio šių poetų kūrybos suvokimo prizmę. Aktorė neseniai grįžo iš kito monospektaklio gastrolių Izraelyje. Festivalio metu spektaklį „Josifas, Marina ir Ana“ Lietuvos rusų dramos teatre rodys pirmą kartą.

Žiūrovai taip pat turės galimybę išvysti Rugpjūčio teatro spektaklį „Už ką“ (rež. A. Darela). Šis spektaklis pasakoja apie 1937 metų spalio 29 d. naktį, kai Kuropatų miško apyribėje NKVD darbuotojai nužudė poetus, vertėjus ir kitus baltarusių kultūros veikėjus. Spektaklyje skamba tą naktį nužudytų poetų eilės ir vaidina aktoriai iš Gardino.

Dar festivalio rėmuose bus proga išvysti ir performansą „Spektaklis, kuris neįvyko“ (rež. A. Darela). Jo idėja – vaidinimas, skirtas spektaklio „Marusia Čuraj“ premjerai, kuri šių metų vasario 27 d. Donecko srities akademiniame dramos teatre Mariupolyje neįvyko dėl tragiškų Ukrainos įvykių. Performanso metu žiūrovai kartu su jo dalyviais vaikščios po LRDT koridorius ir rūsius. Performanse dalyvauja LRDT aktoriai: Artūras Aleksejevas, Igoris Abramovičius ir Maksimas Tuchvatulinas.

Poetų eiles teatro skvere pirmąjį festivalio vakarą skaitys LRDT aktoriai: Andrius Darela, Jevgenija Karpikova, Edita Gončarova, Sergejus Zinovjevas, Jurij Ščuckij, Vladimir Serov, Valentin Kirejev, Valentina Lukjanenko ir Vidmantas Fijalkauskas. O mintimis apie šiuolaikinę poeziją dalinsis kviestiniai festivalio svečiai – poetai S. Moreino, I. Belov, P. I. Filimonov.

Festivaliu „Žodžio teritorija“ jo organizatoriai nori pabrėžti Vilniaus daugiasluoksniškumą, jo daugkalbystę ir toleranciją. Pasak jų, poezijos festivalio tikslai – padėti nuo pandemijos pavargusiems miestiečiams ir svečiams iš naujo atrasti gyvo bendravimo galimybes ir suvienyti žmones per meną.

Dalis festivalio „Žodžio teritorija“ renginių yra nemokami. Mokamiems renginiams yra galimybė įsigyti abonementą su nuolaida.

Su pilna renginio programa susipažinti galite čia.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją