VŠDT meno vadovė Nomeda Šatkauskienė teigia, kad kartu su „Operomanija“ inicijuoti šį projektą paskatino dvi priežastys: „Pirma – norime praplėsti mūsų teatro meninės raiškos galimybes, skatinti įvairių meno sričių kūrėjų bendradarbiavimą ir įtraukimą į dramos teatro kūrybinius procesus regione. Antra – siekiame stiprinti tarpinstitucinius ryšius. Labai džiaugiamės, kad mūsų partneriu sutiko būti didžiulę patirtį organizuojant rezidencijas ir įgyvendinant tarpdisciplininius meno projektus turinti prodiuserinė kompanija „Operomanija“.

„Džiugiai priėmėme Nomedos pasiūlymą bendradarbiauti, nes Šiaulių dramos teatras jau kurį laiką rodė susidomėjimą mūsų vykdoma veikla. Motyvuoti partneriai yra didelė vertybė. Tad nekantraujame pradėti veikti ir smalsiai laukiame naujojo kūrinio idėjų. Linkiu, kad mums visiems pasisektų“, – sako „Operomanijos“ vadovė, prodiuserė Ana Ablamonova.

Projektas bus įgyvendinamas dviem etapais: 2024 m. bus plėtojamos konkurse pasirinktos idėjos ir vyks rezidencijos, 2025 m. – vieno išplėtoto sumanymo realizavimas.

Pasiūlymus teikti kviečiami kompozitoriai, poetai, dramaturgai, režisieriai, scenografai, architektai ar kitų profesijų menininkai, jų kūrybinės komandos. Gautas idėjas vertins komisija, sudaryta iš VŠDT ir „Operomanijos“ atstovų. Atrinktų idėjų autoriai vasario antroje pusėje bus pakviesti individualiems pokalbiams. Du pasirinkti sumanymai 2024 m. bus plėtojami keliose įvairaus formato rezidencijose ir pristatyti kaip eskizai. Galiausiai vienas iš jų bus pilnai išplėtotas ir įgyvendintas. Kūrinio premjeros numatomos 2025 m. Šiauliuose ir 9-ojo Šiuolaikinės operos festivalio NOA (Naujosios operos akcija) programoje Vilniuje.

Pasak Nomedos Šatkauskienės, šis projektas siūlo naujoms idėjoms visiškai atvirą kūrybinį procesą, juo skatinama išlaisvinti vaizduotę, atsiriboti nuo dramos teatro spektaklių kūrimo kanonų ir ieškoti novatoriškų multidisciplininių scenos meno formų. „Labai tikiu, kad šis jungtinis projektas bus produktyvus ir vaisingas, o mes, kaip skirtingais kūrybiniais principais dirbančios organizacijos, abipusiai praplėsime savo kompetencijas ir kūrybinį arsenalą. Tai pirmas tokio pobūdžio projektas Valstybiniame Šiaulių dramos teatre, tačiau turėdami tokį stiprų ir patikimą partnerį, jaučiamės užtikrintai ir nekantriai laukiame kūrėjų pasiūlymų“, – sako VŠDT meno vadovė N. Šatkauskienė.

Tarptautinio konkurso, skirto profesionaliems kūrėjams, sąlygos:

– Kūrybinių idėjų mastas, kūrėjų amžius, tautybė, pilietybė ar kūrybinės pažiūros nėra ribojamos.

– Plėtojant sumanymą, pageidautina numatyti Valstybinio Šiaulių dramos teatro trupės aktorių įtraukimą. Taip pat galimi bendradarbiavimai su kviestiniais atlikėjais ar jų kolektyvais (ruošiant sumanymo pasiūlymą rekomenduojame susipažinti su Šiaulių m. ir / ar regiono kolektyvų ir atlikėjų įvairove).

– Su sceniniam įgyvendinimui atrinkto eskizo autoriais bus pasirašomos sutartys, kuriose numatomi kūrėjų ir užsakovų įsipareigojimai, kūrėjams mokami honorarai. Konkurso organizatoriai padengs rezidencijų (2024 m.) ir pastatymo (2025 m.) išlaidas.

– Visi projekto dalyviai bus informuoti apie pirminės atrankos rezultatus. Organizatoriai įsipareigoja neviešinti projektui teikiamos informacijos, autorių idėjų etc.

– Garantuojama, kad įgyvendinimui neatrinktos idėjos nebus plėtojamos ar bet kuriuo kitu būdu naudojamos be autorių sutikimo. Autorių pateiktos idėjos lieka jų nuosavybė.

Idėjas kviečia teikti iki 2024 m. vasario 10 d. užpildžius anketą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją