Prof. dr. E. Skerstono tekstų ir fotografo Augio Narmonto meninių nuotraukų pavidalu naujajame trijų tomų albume pirmą kartą atskleista intymi sostinės gyventojų gyvenamoji aplinka. Knyga-albumas išleistas lietuvių, anglų ir lenkų kalbomis.

„Šis albumas – tai dvylika metų brandintos svajonės išsipildymas ir mano dovana Lietuvos sostinei jubiliejinio gimtadienio proga. Ypač džiaugiuosi, kad rėmėjų dėka šis albumas dabar dovanojamas ir meninio profilio bibliotekoms visoje Lietuvoje“, – sako leidinio autorius prof. dr. E. Skerstonas.

Pasak E. Skerstono, šis tritomis albumas – tai mūsų gyvensenos kultūros dokumentika, užfiksuota pravėrus vilniečių namų duris. „Tai mūsų daiktiškoji tikroji kultūrinė vilniečių tapatybė. Dar niekada negyvenome taip gerai ir taip gražiai, noras estetizuoti savo gyvenamąją aplinką vis didėja, ir tai reikia fiksuoti, įamžinti“, – pažymi profesorius.

Leidinį išleidusios leidyklos „Žara“ direktorė Ramutė Žandarienė priduria, kad tritomis albumas „Privatus Vilnius. Interjerų gyvenimai“ yra išskirtinis išliekamąją vertę turintis leidinys. Panašaus pobūdžio leidiniais gali pasigirti tik kelios Europos sostinės ir didieji miestai, o specialistai jau dabar gretina šį albumą su žymiausio XX a. pirmos pusės Vilniaus fotometraštininko Jano Bulhako leidiniais apie Vilnių.

„Dauguma bibliotekų neturi galimybių įsigyti tokių didelės vertės naujų knygų, todėl ši dovana joms yra labai vertinga ir svarbi. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka dovanojamu tritomiu albumu papildys savo knygų saugyklą, kurioje saugomi išliekamąją vertę turinčių leidinių egzemplioriai. Daugelyje bibliotekų, kurioms dovanojami albumai, juos peržiūrėti ar pasiskolinti į namus galės visi registruoti skaitytojai“, – pažymi leidyklos „Žara“ direktorė R. Žandarienė.

Prof. dr. E Skerstono trijų tomų albumas „Privatus Vilnius. Interjerų gyvenimai“ pasieks dalį Lietuvos bibliotekų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Tarp jų – ne tik nacionalinė M. Mažvydo ir apskričių viešosios bibliotekos, bet ir bibliotekos, esančios meninio profilio aukštosiose mokyklose, tokiose kaip Vilniaus dailės akademija, Vilniaus dizaino kolegija ir Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija. Taip pat albumas dovanojamas Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekai bei LR Seimo skaityklai.

„Pasitinkame ypatingą knygą, kuri tampa paminklu – tam tikrais Valdovų rūmais knygų leidybos žanre. Tai didelė dovana mūsų ateities kartoms, mūsų bibliotekų skaitytojams, kurie dabar galės susipažinti su šiuo lobiu ir iš arti pažvelgti į intymųjį Vilniaus veidą“, – renginio metu Seimo skaitykloje kalbėjo Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijos pirmininkas Paulius Saudargas.

Daugiau nei 13 tūkst. registruotų skaitytojų turinčios Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos direktorė Emilija Banionytė sako, kad kur kas dažniau bibliotekai dovanojamos senos, nereikalingos knygos. „Todėl mes visada labai džiaugiamės, kai bibliotekai dovanojami nauji leidiniai. Ypač – tokios brangios ir išliekamąją vertę turinčios knygos, kaip naujasis prof. E. Skerstono trijų tomų albumas. Mūsų skaitytojai taip pat nori skaityti naujas knygas, o įsigyti tokį leidinį gali ne kiekvienas. Autentiškais interjerais, menu besidomintys ar tiesiog smalsūs skaitytojai tikrai įvertins galimybę bibliotekoje susipažinti su šia išskirtine knyga“, – sako Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus viešosios bibliotekos direktorė E. Banionytė.

Kaip teigia albumo leidybą parėmusios kredito unijos „Taupa“ valdybos pirmininkas Linas Songaila, tokių leidinių leidyba pareikalauja didelių išlaidų, todėl publikuoti tokias knygas be rėmėjų pagalbos dažniausiai yra neįmanoma. „Labai džiaugiamės šia prasminga iniciatyva, kurios metu Vilniaus 700-ajam gimtadieniui skirtas naujas trijų tomų albumas pasieks ir Lietuvos bibliotekas bei jų skaitytojus“, – teigia L. Songaila.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją