Antroji „VDA Baigiamųjų darbų paroda / VAA Graduation Show“ bus atidaryta birželio 3 dieną. Iki birželio 14 dienos joje bus galima pamatyti visus 2024-aisiais VDA ginamus baigiamuosius bakalauro ir magistro projektus. Po daugiau nei 40 lokacijų pasklidusi paroda supažindins su ateinančia jaunųjų menininkų, dizainerių, juvelyrų, metalo meno meistrų, skulptorių, restauratorių, architektų, scenografų ir menotyrininkų karta, leis patirti, kaip gimsta naujausios šiuolaikinio meno ir dizaino tendencijos.

„Vilniaus dailės akademija atsiveria visuomenei, rengdami baigiamąją parodą, mes įsirašome į pasaulio dailės akademijų tradiciją pristatyti mokslo rezultatus visuomenei – ir akademinei, ir verslo bei socialiniams partneriams, patiems absolventams, kurie gali savo darbus pamatyti kitų kūrėjų kontekste, taip pat ir meno gerbėjams, kurie gali pažvelgti į Vilniaus dailės akademiją iš arčiau“, – sako Vilniaus dailės akademijos rektorė, prof. Ieva Skauronė.

Ji teigia, kad baigiamųjų darbų paroda žymi svarbų gyvenimo etapą – studijų pabaigą, kurią vainikuoja profesionalaus menininko diplomas. „Atsisveikindami su šių metų akademijos absolventais norime jiems suteikti platformą, kurioje jie gali plačiai ir garsiai prisistatyti visuomenei. Tai svarbus renginys, duodantis pradžią bendradarbiavimui, stiprinantis bendruomeniškumą“, – sako prof. I. Skauronė ir priduria, kad didžiulis renginys neabejotinai yra iššūkis – ir akademijos absolventams, ir dėstytojams.

„Žiūrovai gaus unikalią progą patirti mūsų dailės akademijos absolventų meną ir kūrybą. Juk visuomenėje vis dar sklando nuostaba – ir ką tie menininkai Dailės akademijoje veikia? Mes teptuku, pieštuku ar kompiuterio klavišais ne prasčiau sugebėtume. Tokios parodos šviečia visuomenę, menininkus suprasti, įsigilinti jų kūrybą, ją pastebėti ir ja džiaugtis. Svarbiausia, ateiti atvira širdimi ir godžiai semti tokias skirtingas skirtingų jaunųjų menininkų įžvalgas bei patirtis“, – sako viena iš parodos organizatorių, grafikos dėstytoja prof. Marija Marcelionytė Pauliukė.

Profesorė džiaugiasi, kad praėjusių metų paroda pasiteisino, kad studentų ir dėstytojų komandai rūpi, kaip ir kur bus eksponuojami darbai. Ji neabejoja, kad tokio masto renginyje studentams bus svarbu pamatyti savo kūrybą, ją įvertinti kitų kūrybos kontekste. „Šiais laikais meno disciplinos persipina, akademiją baigę studentai pasklinda po įvairiausias sritis, paroda jiems yra galimybė užmegzti profesines pažintis, draugystes, parodyti savo galimybes ir plačiau pažvelgti į instituciją, kurioje praleidai keletą savo gyvenimo metų. Mums, dėstytojams, paroda yra gera proga pažvelgti į savo programas, kurias kiekvienais metais perrašome, tobuliname, stebėti, ar veikia metodai, kuriuos taikome akademiniame darbe, pamatyti, kaip žinios įgauna kūną. Nemažai mūsų dėstytojų keliauja į panašius renginius Europoje, mes tampame globalaus tinklo nariais, taigi, galime vertinti ir analizuoti rezultatus, juos lyginti, drąsiai ir užtikrintai komunikuoti, o kartu pakelti savo ir studentų savivertę, kurios menininkams taip dažnai trūksta“, – kalba M. Marcelionytė Pauliukė.

„VDA Baigiamųjų darbų parodoje / VAA Graduation Show“ per dvi savaites bus pristatyta daugiau nei 300 kūrybinių baigiamųjų bakalauro, magistro ir vienas doktoranto projektas.

Paroda plačiai atveria ne tik Vilniaus dailės akademijos galerijų, auditorijų, laboratorijų ir rūsių duris, bet ir leidžiasi į miestą – absolventų kūriniais apgyvendina Lietuvos dailininkų sąjungos, muziejų, bibliotekų, miesto galerijų erdves.

Vilniuje pagrindinės ekspozicijos koncentruosis trijuose VDA pastatuose – Maironio ir Malūnų gatvėse. Lankytojų lauks ir kitos erdvės: VDA galerijos – „Artifex“, „Akademija“, „5 Malūnai“, „Kreatoriumas“, A. ir A. Tamošaičių galerija „Židinys“, VDA „Lauko ekspo“, LDS galerijos „Arka“, „Pamėnkalnio galerija“, „Dailininkų sąjungos galerija“, „Medūza“, galerijos „Atletika“ ir „Vartai“, M. Mažvydo biblioteka bei kitos erdvės.

Kaune visos ekspozicijos bus pristatomos VDA Kauno fakultete, Telšiuose – VDA Telšių galerijoje ir VDA Telšių fakultete, Klaipėdoje paroda nuo birželio 7 dienos visą mėnesį veiks Kultūrų komunikacijų centre.

Parodos organizatorė, koordinatorių grupės vadovė, „Artifex“ galerijos vedėja Justina Gražytė, teigia, kad baigiamoji paroda yra ne tik galimybė sužinoti, kuo šiandien gyvena ir kaip mąsto jaunieji kūrėjai, bet ir gera proga artimiau susipažinti su Vilniaus dailės akademija, jos siūlomomis studijų programomis, atrasti naujas erdves, išraiškos priemones, formas ir galimybes.

Meno erdvėse vyks ne tik parodos, savo darbus pristatys fotografai, animatoriai, drabužių dizaineriai. Leidyklos erdvėje „Hubris“, kino teatre „Pasaka“ vyks medijų menininkų ir animatorių (FAMM) filmų peržiūra.

Birželio 6 dieną „Menų spaustuvė“ kviečia į VDA Mados dizaino katedros absolventų madų šou.

Didelė grupinė paroda „Debesys“ bus surengta VDA parodų salėse „Titanikas“. Parodą kuruoja menotyrininkas Vidas Poškus, surinkęs įvairių medijų menininkus – dizainerius, restauratorius, tapytojus.

„Norime būti atviri, todėl rengiame ekskursijas ir po parodas, ir po Dailės akademijos erdves, – sako J. Gražytė. – Ekskursijų bus daug, tačiau reikėtų registruotis, turėsime gidus ir lietuvių, ir anglų kalbomis. Norime prisikviesti net tik meno gerbėjus, bet ir parodų kuratorius, galerijų vadovus, galbūt jie parodoje atras naujų, įdomų kūrėjų, kuriems galės pasiūlyti naujų erdvių ir naujų galimybių.“

„VDA Baigiamųjų darbų paroda / VAA Graduation Show“ – birželio 3–14 dienomis. Ekspozicijos VDA pastatuose ir VDA galerijose atviros visuomenei kasdien nuo pirmadienio iki šeštadienio 14–19 valandos. Kitos galerijos ir meno erdvės dirba įprastu darbo laiku. Vilniuje „Kultūros nakties“ metu ekspozicijas VDA pastatuose ir VDA galerijose bus galima aplankyti iki 23 valandos. Ekspozicijose budės studentai – projektų autoriai. Parodą lydės ekskursijos, atidarymo ir uždarymo vakarėliai, diskusijos, kinas. Baigiamųjų darbų parodos visuose miestuose yra nemokamos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją