Kaip ir kasmet, tarptautinė žiuri festivalio metu žiūrėjo konkursines programas ir sekmadienio vakarą paskelbė, kas tapo laureatais – išrinkti geriausi tarptautinės ir nacionalinės konkursinių programų filmai, o vienas filmas pelnė pagrindinį prizą – festivalio Grand Prix, kurį įsteigė Vilniaus miesto savivaldybė. Prizą nacionalinės konkursinės programos geriausiam trumpametražiui filmui įsteigė asociacija „Latga“.

Filmus vertino kompetentinga ir gausią patirtį kino industrijoje sukaupusi žiuri, sudaryta tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio ekspertų. Šiemet komisijoje – kuratorius bei festivalių kino programų sudarytojas iš Pietų Korėjos Sanghoon Lee, operatorė Laura Aliukonytė, bei moldavų režisierė Olga Lucovnicova.

Vilniaus trumpųjų filmų festivalio geriausieji

Festivalio „Grand Prix“ apdovanojimą pelnė dokumentinis JAV režisieriaus Jay Rosenblatt filmas „Kaip matuoti metus?“, kuriame stebime kaip tėvas 16 metų kasmet filmuoja dukrą per jos gimtadienį, užduodamas tuos pačius klausimus.

„Tai labai jaudinantis ir unikalus filmas, pranokstantis asmeniškumą ir tampantis universaliu kelionės į pilnametystę ir švelnių, bet sudėtingų tėvo ir dukters santykių bei jų vystymosi bėgant laikui, portretu“, – įteikdami pagrindinį festivalio apdovanojimą sakė žiuri nariai.

Tarptautinės konkursinės programos geriausiu filmu pripažintas Suomijos režisieriaus Teppo Airaksinen vaidybinis filmas „Marška“. Jame vaizduojama dešimtmetės Marjos kelionė parnešti pieno mažajam broliukui. Kelyje jai tenka įveikti ir ploną ledą, ir daug didesnį pavojų. „Šviesus filmas apie didžiąją prarastos karo metu vaikystės dramą. Kai maža mergaitė tampa heroje ir kovotoja už savo šeimą, ant pečių užsidėdama sunkią ir užgožiančią atsakomybės naštą, kuri mums primena apie daugelio šiomis dienomis karo apsuptų vaikų realybę“, – dalijosi žiuri.

Specialiojo žiuri tarptautinės konkursinės programos paminėjimo šiemet nusipelnė Prancūzijos režisierių Adam Sillard, Gabrielle Selnet, Chloé Farr animacinis filmas „Lik sveikas, Žeromai!”, kuriame filmo veikėjas Žeromas po mirties klajoja po spalvingą siurrealistinį rojų, ieškodamas savo žmonos Marilinos. „Filmo režisieriai pasitelkia animacijos kalbą, plėsdami mūsų realybės sampratą ir meta iššūkį pomirtinio gyvenimo stereotipams“, – teigė žiuri nariai.

Geriausiu nacionalinės konkursinės programos filmu buvo pripažintas filmas „Motinos“, kurio režisierė – Birutė Kapustinskaitė. Filmo veikėja Aldona – vieniša motina, kurios vienturtė dukra pati netrukus taps mama. Kai dukra atvažiuoja jos aplankyti, Aldona stengiasi parodyti rūpestį, tačiau nejučia pradeda ją kontroliuoti ir peržengia ribą.

„Režisierė pasineria į skirtingų kartų santykių peripetijas, atskleisdama jų grožį ir sunkumus. Juokingos ir kasdienės situacijos mus veda pro šią universalią temą su šmaikštumu ir lengvumu“, – apie lietuvės režisierės trumpąjį filmą sakė komisija.

Vienas nacionalinės konkursinės programos filmas taip pat buvo įvertintas specialiuoju žiuri paminėjimu. Jo sulaukė režisieriaus Arno Balčiūno vaidybinis filmas „Blausos“, kuriame stebime kaip kalbus „Bolt“ vairuotojas važinėja naktinėmis gatvėmis ir į jo automobilį įsėda apatiška mergina. Pokalbis tarp jų sunkiai rezgasi, kol ji paprašo sustoti miegamajame rajone, ketindama kai kam atkeršyti. Pasak festivalio žiuri, „filme režisierius sukuria dramatinę įtampą ir tamsa tampa durimis į nežinomybę, o pabaiga paliekama mūsų vaizduotės interpretacijoms“.

Visi šie filmai bus rodomi Vilniaus trumpųjų filmų festivalio nugalėtojų programoje, kurią, kaip ir visą festivalio repertuarą, žiūrovai galės pamatyti iki sausio 24 d. Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Informacija, bilietai ir pilna festivalio programa: www.filmshorts.lt.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją