Europos kino renginiuose vis dažniau kalbant apie psichikos sveikatą bei balansą tarp karjeros ir asmeninio gyvenimo dirbant audiovizualinėje srityje, Vilniaus trumpųjų filmų festivalis vienas pirmųjų kino renginių Lietuvoje kviečia skirti laiko paskaitoms, diskusijoms ir konsultacijoms šia tema. Organizatoriai viliasi, jog industrijos renginio metu aptarta geroji praktika ir pateikta informacija bus pritaikyta tiek asmeniniame, tiek ir profesiniame kino industrijos atstovų gyvenimuose.

Renginį pradės Gretos Klidziūtės paskaita tema „Psichikos sveikata: kodėl svarbu ja rūpintis?“.

„Šiomis dienomis daug girdime apie psichinę sveikatą ir tai, kaip svarbu ja rūpintis. Bet ar tikrai žinome, kaip tai padaryti? Šiame pristatyme tyrinėsime, kas yra psichinė sveikata, kaip teisingai su ja elgtis, ir aptarsime, ką galime padaryti, kad pasirūpintume savimi ir kitais“, – dalijasi Greta Klidziūtė. Ji – visuomenės sveikatos specialistė, daugiausia dėmesio skirianti psichikos sveikatos skatinimo ir savižudybių prevencijos programoms. Greta yra projektų vadovė NVO „Psichikos sveikatos perspektyvos”.

Industrijos dieną pratęs psichoterapeutės, dokumentinių filmų prodiuserės iš Jungtinės Karalystės Rebecca Day seminaras „Sveika kino kūrėjo karjera“. Kino kūrimas neretai yra lydimas emocinių ir asmeninių iššūkių. Kartais spindesys užgožia tikrąjį, streso kupiną darbo kine veidą: neužtikrintumas dėl darbo, žemas atlygis, perdegimas, atstūmimas bei ilgos ir įtemptos valandos be šeimos ir draugų tėra ledkalnio viršūnė.

Šiame seminare Rebecca Day pakvies kino kūrėjus apmąstyti šias nepakankamai dėmesio sulaukiančias kino industrijos problemas ir pasiūlys būdų, kaip tausoti savo ir komandos sveikatą bei ramybę. Rebecca Day yra psichoterapeutė, klinikinė konsultantė ir laisvai samdoma dokumentinių filmų prodiuserė. 2018 m. ji įsteigė kino kūrėjams skirtą terapijos centrą „Film In Mind“, skirtą psichikos sveikatos problemoms kino pramonėje spręsti. Derindama terapinius įgūdžius su daugiau nei dešimties metų patirtimi kuriant dokumentinius filmus, ji teikia konsultacijas, seminarus ir pagalbą kino srities žmonėms. Ji taip pat yra viena iš šiuo metu vykdomo tarptautinio mokslinių tyrimų projekto „DocuMentality“, kurio metu bus sukurta internetinė paramos erdvė dokumentinių filmų kūrėjams, įkūrėjų.

Vėliau renginio programoje – diskusija „Geros savijautos ir psichikos sveikatos prioretizavimas dirbant kino industrijoje“, kurioje bus ieškoma atsakymų į klausimus, kaip sveikai žongliruoti tarp skirtingų projektų, rolių, įsipareigojimų dirbant kino srityje bei kaip išlaikyti tinkamą asmeninio ir profesinio gyvenimo balansą. Diskusijoje dalyvaus kino programų kuratorius, Pietų Korėjos Busano tarptautinis trumpųjų filmų festivalio programos sudarytojas Sanghoon Lee, prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė, kino komunikacijos specialistė Rita Stanelytė, o pokalbį moderuos psichologijos specialistė, startuolio „Mindletic“ įkūrėja Ieva Vaitkevičiūtė.

Renginio programoje – Europos kino kūrėjų trumpųjų filmų programa „Europos istorijos“

Festivaliui tęsiant bendradarbiavimą su ES programos „Kūrybiška Europa“ MEDIA biuru, Industrijos dienos metu bus pristatoma naujausių Europos kino kūrėjų trumpųjų filmų programa „Europos istorijos“. Į programą atrinktus darbus vienija ritualinė perėjimo iš vieno į kitą gyvenimo etapą tema: čia išreiškiamas atsisveikinimas su vaikyste ar nerūpestinga paauglyste bei atskleidžiamas išsilaisvinimas iš visuomenės nubrėžtų ribų. Šie kūriniai buvo puikiai įvertinti pasaulinės reikšmės festivaliuose – Klermone-Ferane, Palm Springs, Busane – o dabar savo kelionę tęsia Lietuvoje. Visi programos filmai – stipriausių Europos kino gamybos kompanijų ir talentingų pradedančių režisierių bendradarbiavimo rezultatas. Filmų kūrimą parėmė ES programa „Kūrybiška Europa“ MEDIA.

Nemokamos individualios konsultacijos su psichoterapeute, psichikos sveikatos kino industrijoje specialiste Rebecca Day

Renginio dalyviai, kuriems iškils daugiau klausimų psichikos sveikatos tema, turės galimybę virtualiai dalyvauti individualiose konsultacijose su Rebecca Day sausio 20, 23 ir 24 d. Į konsultacijas Vilniaus trumpųjų filmų festivalis kviečia kino kūrėjus ir kino industrijos atstovus, norinčius aptarti psichikos sveikatos klausimus jų vystomuose kino projektuose. Individualių sesijų metu bus plačiau gilinamasi į seminare aptartas temas, o dalyviai turės progą aptarti asmeninius karjeros iššūkius terapinėje aplinkoje.

Vietų kiekis ribotas, tad reikalinga išankstinė registracija, užpildant registracijos anketą iki sausio 17 d. čia.

Visi Industrijos dienos renginiai – anglų kalba, nemokami. Reikalinga išankstinė registracija čia.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją