Šventės vieta iki pat renginio pradžios buvo laikoma paslaptyje. Apie ją žiniasklaidos atstovams ir renginio dalyviams buvo pranešta likus mažiau nei valandai iki pradžios. Iškilminga vakarienė vyko Rotušės aikštėje.

Šventės dalyviai rinkosi nešini sulankstomais staliukais ir kėdėmis, kuriuos dengė baltomis staltiesėmis. Šventinę vakarienę kurti padėjo žvakės, gėlės, statulėlės. Pikniko krepšyje dalyviai buvo raginami atsinešti gurmaniškų lengvų užkandžių ir gėrimų. Visi indai privalėjo būti stikliniai arba keramikiniai – jokių plastikinių ir vienkartinių lėkščių ir taurių.

Renginys sudomino įvairią auditoriją – nuo studentų, kurie nutarė pasitikti naujus mokslo metus elegantiškai, iki verslininkų, kurie į neeilinį pikniką atėjo su kolegomis. Į baltąją vakarienę žmonės vyko iš visos Lietuvos: užsiregistravo žmonių iš Kauno, Kėdainių, Radviliškio ir kitų Lietuvos miestų.

Likus pusvalandžiui iki 22 valandos, Rotušės aikštė paskendo bengališkų ugnelių jūroje. Po to dalyviai šėlo diskotekoje su naujo „Lietuvos balso“ sezono dalyviais.

Neeilinis vakaras turi keletą griežtų taisyklių, kurių privalo laikytis kiekvienas dalyvis. Šio vakaro kodas – balta spalva ir elegancija, todėl neleidžiama vilkėti kitų spalvų drabužių bei sportinės aprangos – šortų, marškinėlių, kepuraičių, avėti sportbačių ar šlepečių.

Vakarienė baltai

„Nors netrūko skeptikų, renginys pranoko visų lūkesčius. Kitais metais jis tikrai vyks Lietuvoje. Manau, kad neaplenksime Rygos ir Talino“, – naujienų portalui DELFI kalbėjo organizatorė Giedrė Šileikytė.

Anot organizatorių, kiekvienais metais „Vakarienė baltai“ rengiama 40 pasaulio miestų, joje dalyvauja daugiau nei 12 tūkst. dalyvių. Madridas, Paryžius, Niujorkas, Los Andželas, Singapūras – tai tik keletas didmiesčių, kuriuose minios baltai apsirengusių žmonių vieną vakarą švenčia grožį, eleganciją ir draugystę.

„Vakarienė baltai“ nėra tik piknikas mieste – tai savo istoriją, koncepciją ir taisykles turintis renginys. Pirmosios vakarienės idėja kilo prancūzui Francois Pasquier prieš 25 metus. Praleidęs keletą metų užsienyje, jis norėjo pasimatyti su senais draugais ir suorganizavo jiems pikniką. Pikniko mintis buvo paprasta: „Atsinešk maisto ir atsivesk naują draugą“.

Francois sodas buvo per mažas svečiams, todėl jis pakvietė visus susirinkti Bulonės miške ir paragino apsirengti baltais drabužiais, kad vienas kitą lengvai surastų. Šio vakaro idėja tapo labai populiari tarp paryžiečių ir greitai išpopuliarėjo visame pasaulyje.

Renginio akimirkos – DELFI nuotraukų galerijoje:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (118)