Sėkmingai startavusi praėjusiais metais „VDA Baigiamųjų darbų paroda / VAA Graduation Show“ šią savaitę jau pasklido po daugiau nei 40 lokacijų. Jose bus pristatyti net 364 baigiamieji studentų darbai.

Paroda plačiai atveria ne tik Vilniaus dailės akademijos galerijų, auditorijų, laboratorijų ir rūsių duris, bet ir leidžiasi į miestą – absolventų kūriniais apgyvendina Lietuvos dailininkų sąjungos, muziejų, bibliotekų, miesto galerijų erdves.

Susipažinti su ateinančia jaunųjų menininkų, dizainerių, juvelyrų, metalo meno meistrų, skulptorių, restauratorių, architektų, scenografų ir menotyrininkų karta ir patirti, kaip gimsta naujausios šiuolaikinio meno ir dizaino tendencijos, bus galima iki birželio 14 dienos.

„Tai – didžiulis potencialas, nežinau Europoje kito tokio meno universiteto, kuris instaliuotų beveik keturis šimtus meno kūrinių ir atvertų juos visuomenei. Jei jūs žinote, pasakykite man, norėsiu juos aplankyti“, – parodos atidaryme juokavo Vilniaus dailės akademijos rektorė prof. Ieva Skauronė.

Profesorė teigė, kad baigiamoji paroda yra puiki galimybė ne tik visuomenei pristatyti Dailės akademiją, bet ir talentingus akademijos studentus ir dėstytojus.

Parodos organizatorė, koordinatorių grupės vadovė, „Artifex“ galerijos vedėja Justina Gražytė, teigia, kad baigiamoji paroda yra ne tik galimybė sužinoti, kuo šiandien gyvena ir kaip mąsto jaunieji kūrėjai, bet ir gera proga artimiau susipažinti su Vilniaus dailės akademija, jos siūlomomis studijų programomis, atrasti naujas erdves, išraiškos priemones, formas ir galimybes.

Į pirmąsias ekskursijas, kuriose menotyrininkai, meno kritikai, galerijų savininkai, verslo ir socialiniai partneriai galėjo iš arčiau pamatyti Vilniaus dailės akademijos erdves ir jaunųjų kūrėjų darbus, parodos organizatoriai pakvietė iškart po oficialaus atidarymo, kuris vyko VDA parodų salėse „Titanikas“. Čia surengta didžiulė grupinė įvairių medijų menininkų paroda „Debesys“, kurią kuravo dr. V. Poškus.

„Jei kalbėsime poetiškai, tai galime sakyti, kad menininkas yra debesėlis, skraidantis danguje, o mes esame tų debesėlių piemenys, stebintys nuolatinę jų kaitą. Parodos pavadinime užkodavome savotišką palinkėjimą debesims neprarasti ryžto, nepamesti tikėjimo ir galimybės nuolat keistis. Kaita menininko gyvenime ypač svarbi“, – atidaryme kalbėjo parodos koordinatorius dr. V. Poškus.

Vilniuje pagrindinės ekspozicijos koncentruosis trijuose VDA pastatuose – Maironio ir Malūnų gatvėse. Lankytojų lauks ir kitos erdvės: VDA galerijos – „Artifex“, „Akademija“, „5 Malūnai“, „Kreatoriumas“, A. ir A. Tamošaičių galerija „Židinys“, VDA „Lauko ekspo“, LDS galerijos „Arka“, „Pamėnkalnio galerija“, „Dailininkų sąjungos galerija“, „Medūza“, galerijos „Atletika“ ir „Vartai“, M. Mažvydo biblioteka bei kitos erdvės.

Kaune ekspozicijos bus pristatomos VDA Kauno fakultete bei galerijoje „Meno parkas“, Telšiuose – VDA Telšių galerijoje ir VDA Telšių fakultete bei Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje, Klaipėdoje paroda nuo birželio 7 iki 16 dienos veiks Kultūrų komunikacijų centre.

Meno erdvėse vyks ne tik parodos, savo darbus pristatys fotografai, animatoriai, drabužių dizaineriai. Leidyklos erdvėje „Hubris“, kino teatre „Pasaka“ vyks medijų menininkų ir animatorių (FAMM) filmų peržiūra.

Birželio 6 dieną, ketvirtadienį, „Menų spaustuvė“ kviečia į VDA Mados dizaino katedros absolventų madų šou.

VDA Baigiamųjų darbų paroda / VAA Graduation Show“ – birželio 3–14 dienomis. Ekspozicijos VDA pastatuose ir VDA galerijose atviros visuomenei kasdien nuo pirmadienio iki šeštadienio 14–19 valandos. Kitos galerijos ir meno erdvės dirba įprastu darbo laiku. Vilniuje „Kultūros nakties“ metu ekspozicijas VDA pastatuose ir VDA galerijose bus galima aplankyti iki 23 valandos. Ekspozicijose budės studentai – projektų autoriai. Parodą lydės ekskursijos, atidarymo ir uždarymo vakarėliai, diskusijos, kinas. Baigiamųjų darbų parodos visuose miestuose yra nemokamos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją