Pirmoji galerijoje pristatoma ekspozicija – grupinė su galerija bendradarbiaujančių šiuolaikinių menininkų paroda. Joje eksponuojami jaunosios kartos menininkų Šarūno Baltrukonio, Manto Valentukonio, menininkių Agatos Orlovskos, Ievos Rižės, belgų menininkės Delphine Lejeune ir viduriniosios kartos menininko Vytenio Buroko, menininkių Agnės Juodvalkytės ir Beatričės Mockevičiūtės darbai, kurių dalis sukurti konkrečiai šiai parodai.

Atidarymo metu garso performansą „(Ne)lengvas kūrinys“, 2022, atliko kompozitorė, garso menininkė Gailė Griciūtė.

„Parodos sroviškumą kuria vaizdinės salos – erdvėlaikiai, kuriuose tarpsta asmeniniai menininkų kūrybos naratyvai. Tarp kūrinių subtiliai mezgasi tarpusavio ryšiai, ryškėja kontrastai, galbūt net trintis, tačiau kiekvienas jų neišvengiamai kuria santykį su galerijos erdve ir joje užsilikusiais objektais – židiniu, plytelėmis, purvinų langų pėdsakais, spinta, pianinu, linoleumo raštais, – o šis santykis nostalgiškai primena „saloninį“ jaukumą ir kvestionuoja „balto kubo“ erdviškumą“, – pasakoja galerijos „Drifts“ įkūrėja ir viena iš parodos kuratorių Jolanta Laurent.

Ilgametę patirtį sukaupusi galerininkė teigia naująją meno erdvę įkūrusi su misija skatinti šiuolaikinio meno prieinamumą, menininkų kūrybiškumą ir kviesti žmones matyti bei drąsiai įsileisti šiuolaikinį meną.

„Žiūrėti į šiuolaikinio meno kūrinį ir jį suprasti, pamėgti – nelengva užduotis, todėl daugeliui jis tampa nesuprantamu ir nepatraukliu įsigyti. Vis tik tikiu, kad šiuolaikinio meno pažinimas – procesas, stimuliuojantis tiek jusles, tiek intelektą, o šioje kelionėje supranti, kad tai – ir būdas pamatyti pasaulį. Šios galerijos veikla norėčiau nuvainikuoti tam tikrus „mitus“ apie kolekcionavimą, meno kainų neprieinamumą. Sieksime kuo labiau priartinti meno kūrinį prie žiūrovo, todėl vykdysime edukacinę ir konsultacinę veiklą, organizuodami susitikimus, paskaitas, kurie bus nukreipti tiek į šiuolaikinio meno pažinimą, tiek į kolekcionavimo praktiką“, – savo planais dalinasi J. Laurent.

Galerija „Drifts“ sieks išvystyti hibridinį galerijos modelį, kuris suteiks meno gerbėjams galimybę tiek fiziškai, tiek virtualiai įsitraukti į galerijos parodinę ir edukacinę programą.

Galerijos internetinėje svetainėje bus įdiegta „Viewing room“ 2D funkcija, kuri leis lankytojui tiek vizualiai, tiek turinio atžvilgiu iš arčiau susipažinti su menininkų kūryba.

„Pandemija ir technologijos pakoregavo mūsų poreikius ir įpročius. Meno rinka taip pat nėra išimtis. Kultūros vartojimas ir meno įsigijimas dar labiau persikėlė į virtualią erdvę, todėl tikiu, kad prisitaikymas prie besikeičiančių įpročių suteiks galimybę ir atviresniam, betarpiškesniam susitikimui su šiuolaikiniu menu“, – įsitikinusi naujosios galerijos įkūrėja.

Pirmoji naujai duris atvėrusios šiuolaikinio meno galerijos „Drifts“ paroda, tuo pačiu pavadinimu „Drifts. Srovės“, veiks iki kitų metų sausio 28 d. Parodos kuratorės – Jolanta Laurent ir Monika Lipšic.
Galerija „Drifts“ įsikūrusi Vilniuje, T. Vrublevskio g. 6 – 2.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją