Festivalis startavo praėjusią savaitę su dviem koncertais. Pasirodė šiandienos smuiko žvaigždė iš Bulgarijos Svetlinas Roussevas, kuris padovanojo klausytojams savo solinį rečitalį. Kaip pats atlikėjas sako, tokia koncerto forma smuikininkų repertuare labai reta. Jis pats surengia vos vieną – du tokius pasirodymus per metus. Neretai koncertų rengėjai prisibijo, ar publiką sudomins smuiko solo. Tuo pačiu pasaulyje vos vienas kitas smuikininkas ryžtasi tokiam koncertui, kadangi solinis smuiko rečitalis reikalauja aukščiausios atlikėjo meistrystės, muzikalumo ir talento. S. Roussevo koncertas festivalyje „Intermezzo“ nepaliko abejingų. Jo kaip ir prieš tris metus susižavėjimo kupinais šūksniais „bravo“ ilgai nepaleido jo nuo scenos.
Smuikininkas S. Roussevas buvo ir festivalio atidarymo koncerto svečias – kartu su lietuvių pianistu - virtuozu Kasparu Uinsku atliko Johanneso Brahmso sonatą bei kartu su kylančia Ukrainos violončelės žvaigžde Aleksėjum Šadrinu atliko šio kompozitoriaus Trio. Atidarymo koncertas sulaukė rekordinio klausytojų skaičiaus ir Gariūnų koncertų salė, talpinanti 230 vietų buvo priversta išsiplėsti.
Koncertą išgirdo 600 klausytojų.
„Nepaprastai gera girdėti, kad į koncertus atvyko žmonės iš Kauno, iš aplinkinių miestų. Džiugu, kad klausytojai supranta, kokie muzikantai pasirodys, vertina, laukia ir vyksta išgirsti net po šimtą kilometrų. Klasikinė muzika talentingų atlikėjų rankose užburia, įprasmina muziką ir sukuria stebuklą. Nuostabus jausmas būti viso šito dalimi.“ – kalbėjo festivalio organizatoriai.
Džiugiai startavęs festivalis tęsis ir šią savaitę bei pristatys tris koncertus: rugsėjo 28, 29 ir 30 d. su smuiko žvaigžde Borisu Brovtsynu, violončelininku Leonardu Elschenbroichu,
pianistais Kasparu Uinsku, Alexei Grynyuk, Khrystyna Mykhailichenko, altistu Jurgiu Juozapaičiu.
Visi festivalio koncertai nemokami. Būtina išankstinė registracija el. paštu: koncertai@gariunai.lt
Trečiajame koncerte keturi klasikinės muzikos virtuozai
Trečiajame festivalio koncerte – rugsėjo 28 d. klausytojai vienoje scenoje išvys net keturias klasikinės muzikos žvaigždes. Pirmą kartą festivalyje koncertuosiantis virtuozas – smuiko žvaiždė – Borisas Brovtsynas kartu su pianistu K. Uinsku atliks vieną gražiausių sonatų smuikui ir fortepijonui – romantiškąją C. Franck sonatą.
Savo repertuare turintis virš 50 smuiko koncertų, šimtus kamerinės muzikos kūrinių – B. Brovtsynas kviečiamas koncertuoti garsiausių pasaulio koncertų salių ir orkestrų, įskaitant Londono filharmonijos, Varšuvos filharmonijos, Karališkąjį Danijos, Berlyno radijo, Academie of St. Martin in the Fields, BBC Symphony ir kitus orkestrus. Jis pasirodo su tokiais dirigentais kaip: Sir Neville Marriner, Vladimiras Jurowski, Neemi Jarvi, Marekas Janowski, Vassili Sinaisky, Janas Pascalis Tortelier, Mikhailas Jurowski ir kitais, griežia su tokiomis žvaigždėmis kaip smuikininkė Janine Jansen, violončelininkas Mischa Maisky ir daugeliu kitų. Jo įrašus leidžia tokios kompanijos kaip Decca, Onyx ir Naxos. Pats baigęs muzikos studijas Londono Guildhall muzikos ir dramos mokyklą, jis šiuo metu yra profesorius Muzikos ir meno privačiame universitete Vienoje.
Koncerto antrojoje dalyje pasirodys specialiai festivaliui susibūręs kvartetas, atliksiantis J. Brahmso kvartetą Nr. 3. Prie kvarteto prisijungs ir grieš jau gerai lietuvių klausytojams pažįstamas violončelininkas Leonardas Elschenbroichas. Ugningu temperamentu ir ekspresyvia grojimo maniera išsiskiriantis vokiečių – italų kilmės virtuozas L. Elschenbroichas šiandien priklauso pasauliniam klasikinės muzikos elitui. Londonas, Frankfurtas, Viena, Tokijas, Čikaga – tai šio violončelininko kasdienybė. Šiandien jo koncertų sąraše pasirodymai su pagrindiniais pasaulio orkestrais – Londono filharmonijos, Čikagos simfoniniu, Japonijos filharmonijos ir daugeliu kitų. Jo koncertų grafikas sustatytas keliems metams į priekį, o scenoje jis susitinka su tokiais grandais kaip dirigentai Christoph Eschenbach, smuikininkais Anne Sophie Mutter, Gidonu Kremeriu, Nicola Benedetti, bei eile kitų.
„Jautrumo muzikai ir drąsaus virtuoziškumo derinys“, – žavisi viena žymiausių šiandienos smuikininkių Anne Sophie Mutter. Dirigentas Christoph Eschenbach pažymi: „jo griežimas kupinas gilumo, išraiškos, spinduliavimo ir perfekcijos.“ „Aukščiausio profesionalumo, intelektualaus žingeidumo ir išraiškos gilumo derinys,“ – atsiliepia „The New York Times“.
Kartu su kvartetu griešiantis altininkas Jurgis Juozapaitis dažnai koncertuoja kaip solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas. Kaip solistas yra grojęs su Lietuvos kameriniu orkestru, LMTA studentų simfoniniu orkestru, Klaipėdos kameriniu orkestru, „New Era orchestra“ (Ukraina), koncertavęs su Čiurlionio styginių kvartetu, dalyvavęs daugelyje meistriškumo kursų Lietuvoje ir užsienyje. Yra Lietuvos kamerinio orkestro altų grupės koncertmeisteris ir trio „Claviola“ narys. Su ansambliu „Claviola“ yra įrašęs lietuvių bei užsienio autorių opusų, išleidęs tris muzikinius albumus. Svarbią vietą koncertinėje veikloje užima lietuvių kompozitorių muzika – Jurgis Juozapaitis yra pirmasis J. Andrejevo, O. Balakausko, V. Germanavičiaus, U. Giedraitytės, J. Juozapaičio, J. Jurkūno, A. Kubiliūno, R. Mačiliūnaitės ir kt. kompozitorių kūrinių atlikėjas.
Ketvirtasis koncertas dedikuotas fortepijonui
Festivalio fortepijoninis rečitalis – rugsėjo 29 d. – šį kartą patikėtas jaunajai ukrainiečių pianistei-virtuozei Khrystynai Mykhailichenko. Kryme 2005 m. gimusi atlikėja stebina klausytojus genialiomis interpretacijomis. Šiais metais pianistė baigs Kijevo Lysenko muzikos liciejų. 2015 m. ji laimėjo pirmąją vietą Hagos tarptautiniame pianistų konkurse. Jaunoji pianistė jau pasirodė tokiose prestižinėse salėse kaip Briuselio BoZar, Paryžiaus Salle Cortot, o taip pat salėse Niujorke, Vašingtone, Paryžiuje, Antverpene, Stambule ir kitose. K. Mykhailichenko yra jauniausia festivalio „Intermezzo“ atlikėja, tačiau savo genialaus talento dėka ji nepalieka abejingo nei vieno. Koncerte skambės romantinė – virtuozinė programa su L. van Beethoveno, J. Brahmso, F. Chopino, F. Liszto kūriniais, geriausiai atskleisiančiais pianistės muzikinį paveikslą.
Iškilmingas finalas
Festivalio „Intermezzo“ uždarymo koncerte – violončelės ir fortepijono duetas, jau eilę metų kartu pagrindinėse pasaulio scenose nuolat pasirodantys violončelininkas L. Elschenbroichas ir pianistas Alexei Grynyukas. „Neįsivaizduoju geresnio scenos partnerio. Jis puikus pianistas, manau, vienas geriausių pasaulyje“, – taip apie pianistą A. Grynyuką atsiliepia L. Elschenbroichas. „Leonardas labai aiškiai žino, ką nori daryti scenoje ir tuo pačiu man suteikia didelę kūrybinę laisvę. Galime groti nežiūrėdami vienas į kitą“, – pritaria A. Grynyukas.
Koncerto programoje skambės dviejų didžiųjų romantikų kūriniai – J. Brahmso ir S. Rachmaninovo. Klausytojai išgirs du skirtingus, ir tuo pačiu nepaprastai muzikalius, kupinus audrų ir filosofinių gelmių romantizmo pasaulius.
Svarbiausių leidinių kritikai žavisi A. Grynyuko talentu: „Grynyukas užima svarbią vietą tarp geriausių pasaulyje“, – rašo Gramophone. „Aukščiausio meistriškumo technika ir virtuoziškumas..“ – išskiria BBC Music Magazine. „Šis ukrainietis – tai naujasis Grigorijus Sokolovas – tas pats degantis intensyvumas skambinime ir tas pats instinktyvus autoritetas muzikoje.“ – rašo International Piano leidinys. A. Grynyukas, savo karjerą pradėjo nuo šešerių metų ir šiandien koncertuoti yra kviečiamas garsiausių pasaulio salių, tokių kaip Londono Wigmore Hall, South Bank Centre, Salle Cortot & Salle Gaveau Paryžiuje, Metropoliteno muziejaus Niujorke, Japonijos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės ir daugelio kitų šalių svarbiausių salių. Pianistas pasirodė prestižiškiausiuose užsienio festivaliuose, tokiuose kaip Verbier music festival, BBC Proms festivalyje, Ravinia, Duszniki F. Chopino festivaliuose ir daugelyje kitų. Jo koncertų įrašai transliuojami daugelyje pasaulio radijų ir televizijų: BBC radijuje, Hessischer Rundfunk radijuje Frankfurte, Radio France radijuje Prancūzijoje, Ukrainos nacionaliniame radijuje, Kinijos, Ukrainos televizijose.