Organizuojamos tarptautinės dizaino dirbtuvės, kurių metu studentai ir profesionalai konstruos realius plaukiojančius objektus Neryje ir Vilnelėje, siūlomus ir miestiečių bei miesto svečių pramogai. Planuojamos regioninės diskusijos ir dirbtuvės miesto ir jo vandens temomis bei reguliarūs muzikiniai renginiai, madų ir filmų pristatymai bei vizualių menų parodos, kuriuos žiūrovai bus kviečiami apžvelgti iš amfiteatrų ant vandens.
Kultūrinę Vilniaus upių reabilitaciją reiktų sieti su turtinga Vilniaus ir jo upių istorija. Dar pastarajame šimtmetyje pačiame Vilniaus centre upė buvo dinamiška – vykdoma sielininkystė, maudynės, plaukiojo nedideli keleiviniai ir krovininiai laivai, netgi buvo išvystytas unikalus energijos gavybos būdas, upėje plukdant nedidelius malūnėlius.
Šį šiuo metu mažai bežinomą miesto kultūros ir technikos paveldą siūloma prisiminti, jį įterpiant ir panaudojant šiuolaikiškų kultūros formų kūrime. Nauja „KultFliukso“ kultūros platforma prie upės būtų orientuojamasi į kokybiškus, įvairias kultūros sritis apimančius re(n)ginius. Taip pat skatintų joje dalyvaujančių skirtingų grupių bendradarbiavimą.
Šios iniciatyvos partneriai - tai „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“, Kultūros ministerija, Vilniaus dailės ir muzikos akademijos, Berlyno, Helsinkio ir Amsterdamo menų akademijos, Lietuvos ir užsienio menininkai.