„Kometa“ Lietuvos link artėja iš Jungtinės Karalystės: King Shabaka, Danalogue ir Betamax, susivieniję 2013-ais metais, efektingai skrieja per šlovės padangę, elektronikos, džiazo ir psichodelikos mišiniu sudrumsdami visus kanonus. Debiutinis albumas „Channel the Spirits“ 2016 metais pelnė Merkurio apdovanojimą ir nuo tada grupė nebepaliko ryškiausių muzikos reiškinių orbitos, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Po saksofonininko pseudonimu „Vilnius Mama Jazz“ gerbėjai turėtų atpažinti Shabaką Hutchingsą, 2015 m. viešėjusį festivalyje su projektu „Sons of Kemet“. Šis trio – kitoks savo muzikine kalba ir energine įkrova, bet toks pat galingas meistriškumu ir idėjų užtaisu.

Tą patį (lapkričio 14 d.) vakarą klausytojų laukia akistata su kitu išskirtiniu kūrybiniu pareiškimu, kurio autorius – Odedas Tzuras. Prieš keletą metų iš Izraelio į Niujorką atvykęs saksofonininkas tituluojamas „naujos svingo rūšies“ išradėju. Kai mokėsi pas indų klasikinės muzikos guru Hariprasadą Chaurasią, jam atsivėrė nauji keliai ir kitoks muzikos suvokimas, įgalinęs jį sukurti unikalią grojimo techniką bei savitą kalbą. Dėl gilaus saksofono tono ir natūraliai tekančių, pasakojimą primenančių kompozicijų, jis dažnai lyginamas su J. Coltrane’u, bet, žinoma, Tzuro kūryba yra kita era ir kita istorija, tampanti šių metų festivalio dalimi.

Vykstant daugelio sostinės meno erdvių rekonstrukcijoms, kai kurių tradicinių renginių neišvengiamai laukė pokyčiai. „Vilnius Mama Jazz“ – vienas jų. Šių metų festivalio adresas – Šiuolaikinio meno centras (Vokiečių g. 2). Čia vyks visi festivalio koncertai, diskusijos, konferencija, jam session ir kiti renginiai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją