Vilniuje išgirsime dvylika projektų iš aštuonių šalių. Daugelis jų patyrę kūrėjai, ne vienerius metus kuriantys autentišką muziką. Pavyzdžiui, Vitrinos sceną atidarysiantis saksofonistas, klarnetitininkas Christophas Pepe Aueris kuria savo muzikos instrumentus. Pianistas Marcusas Schinkelis garsėja klasikinės muzikos ir džiazo fusion projektais, vokalistė iš Turkijos Başak Yavuz dalyvauja „Grammy“ komisijos veikloje.
Aktyvūs ir lietuvaičiai – jiems atstovaus Vytautas Labutis su „Silent Blast“ ir klaipėdiečių kolektyvas „Bete Smate“. Per dvi dienas klausytojai patirs naujausių muzikos madų retrospektyvą.
O muzikantus groti „Vilnius Mama Jazz“ paskatino ne tik noras sudominti Vilniaus publiką. Čia juos išgirs užsienio festivalių organizatoriai, leidėjai ir prodiuseriai. Apie savo dalyvavimą patvirtino Didžiosios Britanijos, Švedijos, Estijos, Vengrijos, Lenkijos, Olandijos, Armėnijos džiazo festivalių ir klubų agentai.
Vitrinos programa sudaryta be jokių cenzų. Visi norintys galėjo registruotis tarptautinėje „gigmit.com“ muzikos platformoje.
Nacionalinius, taprtautinius muzikos susitikimus rengia ne viena šalis, paminėtini du didžiausi – Europos džiazo tinklo (European Jazz Network) susitikimai, rengiami skirtingose šalyse ir mugė „JazzAhead“ Brėmene. Panašiose mugėse užmezgami kūrybiniai, verslo ryšiai. Tai palanki terpė prisistatyti tiesiogiai potencialiems festivalių programų sudarytojams, leidybinėms kompanijoms, žiniasklaidos priemonėms ir kritikams. Tarptautinė džiazo vitrina Vilniuje kuriama kaip tramplinas džiazo atlikėjams, naujų muzikos idėjų ekspozicija, tiesiogiai pasiekiama kitiems muzikos industrijos atstovams.
Tokio projekto atsiradimas „Vilnius Mama Jazz“ paverčia svarbiu džiazo industrijos susitikimo tašku regione.