Susitikime buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, o V. Romanovui VEKS direktorius Rolandas Kvietkauskas įteikė specialų VEKS ženkliuką. „Pirmas apdovanojimas už kultūrą“, – juokėsi V. Romanovas.

ŪBIG prezidentas nebuvo linkęs patikslinti sumos, kiek iš viso kainuos šis projektas, tik priminė, kad šio spektaklio pastatymas Maskvoje kainavo 1,5 mln. JAV dolerių bei pridūrė, kad visokiais būdais stengėsi šią kainą sumažinti.

Žinoma, nors ir šis spektaklis bus prieinamas visiems, jis bus komercinis, o bilietai – nepigūs. V. Romanovas kaip palyginimą priminė, kad šio teatro spektakliai Londone ar Paryžiuje kainuoja apie 200 eurų.

„Aš investuoju pinigus, laiką, todėl turiu uždirbti. Uždirbti turime, nes tai – įmonės investicija. Jeigu mes liksime „ant nulio“, tada save vadinsiu geru verslininku“, - prisipažino jis.

„Kiek neįdėsi, laimėsi. Tokia investicija visada atneš laimę, ne tik bus įvertinta pinigais. Muzika ir sportas gimdo ką? Meną ir laimę“, – pridūrė V. Romanovas.

Idėja gimė prieš pusantrų metų

Idėja pristatyti Maskvos Didžiojo teatro spektaklį Lietuvoje prieš pusantrų metų gimė LNOBT teatro meno vadovei Tatjanai Sedunovai. Kadangi šiam brangiam projektui įgyvendinti neatsirado galimybių, todėl apie jį vėl pradėta kalbėti esant mecenatui.

Nors šio teatro baleto artistai ne kartą yra šokę Lietuvoje, dar nei karto nebuvo parodytas visas Maskvos Didžiojo teatro spektaklis. Paskutinį kartą, sausį, su savo geriausiais numeriais šio teatro žvaigždės Lietuvoje šoko V. Romanovo organizuotoje Senųjų-Naujųjų metų šventėje.

„Visiems solistams, kurie dalyvavo koncerte – ir N. Ciskarindzei, ir S. Zacharovai, ir N. Osipovai, ir I. Vasiljevui labai patiko mūsų nauja baleto scena ir patys siūlėsi šokti mūsų spektakliuose. Tai – didžiausias pliusas mūsų teatrui“, – šokėjų patirtus viešnagės įspūdžius priminė T. Sedunova.

„Mums siūlė ir „Gulbių ežerą“, ir „Don Kichotą“ ir kitus spektaklius, bet kadangi juos mes jau rodome Lietuvoje, pagalvojau, kad turėtų būti parodytas jų naujausias ir geriausias spektaklis „Korsaras, - pasakojo ji. - Manau, kad baletą mėgstantiems žmonėms tai bus didelis įvykis ir vienas gražiausių projektų VEKS programoje“.

„Nebuvo abejonės dėl tokio projekto įtraukimo į programą. Kaip žinote, Vilnius – viena labiausiai į rytus nutolusi Europos sostinė, kuri savo programa siekia atspindėti įvairių kultūrų susiliejimus, sintezes, ryšius, todėl ir šis projektas atspindi įvairių kultūrinių ryšių įvairovę Vilniuje“, – kalbėjo R. Kvietkauskas, kuris vylėsi, kad šis pavyzdys skatins teigiamą požiūrį į mecenatus.

„Tokio ryškumo įvykis tikrai gali papuošti bet kurią kultūrinę programą. Svajojome apie šį projektą apie du metus. Negalvojome, kad jį bus galima įgyvendinti. Man tai – ir laimingas sutapimas, nes mūsų bankui – 20 metų, esame kultūros sostinė, nors jūs galite mane apkaltinti dėl to banko jubiliejaus..“, - šypsojosi V. Romanovas.

Pirmasis „Korsaro" („Le Corsaire") pastatymas įvyko 1856 metais Imperatoriškajame operos teatre Paryžiuje. Tai buvo paskutinis kompozitoriaus A. Ch. Adam darbas.

Maskvos Didžiajame teatre pirmą kartą šis baletas pastatytas 1858 metais.

Naujausio „Korsaro" pstatymo premjera įvyko Maskvos Didžiajame teatre 2007 m. liepos 21 d. Pastatyme atkurti dvidešimt penki originalūs Marius Petipa šokiai, kurie buvo sukurti dar 1899 metais.

Spektaklio akimirkos:

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją