Siekis išbandyti kažką naujo kilo jau seniai

„Senokai koncertuose norėjau išbandyt ką nors nauja, kitaip, kas būtų iššūkis, ir neįprasta man pačiam. Ieškojau partnerio, gero instrumentalisto, kuris galėtų palydėti, praplėsti naujai kuriamas dainas – pvz., perkusijomis ar elektronika. Ir staiga supratau, kad tokį partnerį turiu pašonėj – sūnų Joną, niekur toli nereikia ieškot. Juolab, kad daug ką kūryboje darome kartu – vaikų teatro ar kino stovyklose Jonas rašo muziką mano filmams, iliustruoja vaikiškas knygas. O dabar ir koncertuosime sykiu“, – atvirauja dainų, knygų autorius, režisierius, bardas V. V. Landsbergis.

Paprašytas plačiau papasakoti apie naujo formato programos atsiradimą Vytautas V. atskleidžia, kad sakyti, jog tai visiškai nauja gal ir nebūtų tikslu, tačiau nuo tokio formato koncertų viskas scenoje ir prasidėjo.

„Prieš kokius dvidešimt penkerius metus Mokytojų namuose buvo švenčiamos Vytautinės ir organizatoriai buvo nutarę sukviesti visus įmanomai dainuojančius Vytautus, pradedant nuo V. Kernagio pakvietė ir Vytautą V. Nors iki tol dainuodavo tik sau ir draugams, tą kartą sutiko pabandyti“. Kokias penkias dainas sudainavau, tris savo, dvi liaudies, padedamas sūnaus Jono. Jam tuomkart buvo apie dvylika ir tada jis, kiek pamenu, jau buvo baigęs smuiko studijas „dvarionkėj“, ir ten pat persimetęs į klasikinę gitarą. Tada įvyko pirmasis mano (ir mudviejų) viešas koncertas, iki šiol buvęs vienintelis. Dabar, tikėtina, atsiras dar keli“, – atskleidžia kūrybos scenoje pradžią Vytautas.

Gerbėjams įsimena ne tik kūryba

Ne vieną dešimtmetį savo kūryba Lietuvos klausytojus džiuginančio V. V. Landsbergio koncertai palieka neišdildomą pėdsaką. Itin teigiamų atsiliepimų sulaukė ir naujai parengta programa, kurios generalinę repeticiją stebėjo keletas smalsuolių.

„Būna kartais, kad patinka koncertas, būna kartais, kad net sužavi, bet šįkart įvyko tikrai daugiau – nunešė kažkur toli toli, gal į vaikystę, o gal ir į praeitus gyvenimus. Esu dėkingas duetui ir tai smegenų chemijai, kurią sukūrė“, – mintimis dalijasi dueto repeticijoje dalyvavęs Giedrius Tamoševičius.

Landsbergių parengti koncertai įsimena ne tik dėl autentiškų kūrinių, tačiau ir dėl patiems klausytojams atmintin įstrigusio itin stipraus ir šilto ryšio tarp tėvo ir sūnaus.

„Vytauto balsas stebuklingas, įspūdingas ir užburiantis, o Jono talentas pavergti „elektrinį“ instrumentą išties paslaptingai sudėtingas. Ne tik muzika esmė, o ir santykis šeimoje! Nuostabu matyti, girdėti, jausti bendrystę. Kai šeimoje supratimas, palaikymas ir darna, tada vyksta stebuklai“, – susižavėjusi atvirauja viena iš dueto gerbėjų Viktorija Gliaudelienė.

Landsbergių dueto koncertus rengiančio projekto „8 eilė“ organizatoriai Paulina Pranciška Nešukaitytė-Skripkė ir Vincas Augustinas Skripka-Nešukaitis irgi žavisi Jono Landsbergio kūryba. „Visa jo kūryba, kurią girdėjau, labai patiko. Jis tikrai šauniai jaučia muziką ir kuria širdį veriančią elektroniką. Labai džiaugiuosi, kad galėsime šiuo nauju tėvo ir sūnaus kūriniu „Skrisk medžių viršūnėmis“ pasidalinti su žiūrovais“, – dalinasi Paulina.

„Šis duetas, ir naujų bei senų dainų atlikimas pritaikant Jono muziką yra mums didelis atradimas ir vertybė. Tai yra būtent tai ką mes mėgstame, ieškojome ir su kuo norime dirbti“, – antrina Vincas.

Organizatoriai maloniai kviečia sudalyvauti šeimyninio dueto premjeroje Kaune ar kituose miestuose. Įsileiskite į savo širdis lietuvių tautosaka bei gitaros ir elektronikos garsais praturtintą Vytauto V. ir Jono Landsbergių kūrybą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją