Pamatęs sustirusį gyvūną, suskubo jam padėti

Klaipėdietis Arūnas trečiadienį išėjo pabėgioti po mišką. Jau gerokai įsibėgėjus, miško gilumoje, vyro dėmesį patraukė vieniša kalytė. Vyras pastebėjo, kad gyvūnas šaltyje paliktas jau ilgą laiką – jis buvo stipriai sužalotas, išsekęs ir sustiręs iš šalčio. Arūnas greitai padarė išvadą: kažkas negailestingai išmetė sužalotą kalytę ir paliko ją mirčiai.

„Neturėjau nei maisto, nei vandens jam pasiūlyti tuo metu. Virpančiomis iš jaudulio rankomis, suradau gyvūnų globos „Nuaras“ telefono numerį ir susisiekiau su jais. Valandos bėgyje „Nuaro“ darbuotojai jau buvo vietoje. Šuniuką išsivežė gydymui ir priežiūrai“, – vėliau feisbuko įraše pasakojo jis, dėkodamas už suteiktą pagalbą.

Įrašas greitai pasklido internete – per parą į gražų vyro poelgį sureagavo 2,6 tūkst. žmonių, dėkojusių jam už gerą širdį. Įrašu pasidalinta virš tūkstančio kartų. Kadangi daugybė žmonių susirūpino rastos kalytės likimu, vyras nusprendė pasidalinti ir tolesne įvykių eiga, o tuo pačiu ir kreiptis į pareigūnus dėl įvykio tyrimo – juk kažkas akivaizdžiai pasiuntė gyvūną myriop.

„Įtariamieji jau surasti, jų pavardės žinomos, liudininkai irgi yra. Toliau tai teisėsaugos darbas. Ir tikėkimės, kad kaltė bus įrodyta, o kaltinamieji stos prieš teismą“, – prideda klaipėdietis.

Per šią savaitę gelbėja jau trečią gyvūną, paliktą sušalti

Arūno manymu, šis įvykis – dar vienas įrodymas, kad gyvūnų čipavimas Lietuvoje būtų nemokamas ir privalomas, mat šiai dienai gyvūnų šeimininkai gali elgtis neatsakingai. Panašiais atvejais, kaip pastebi vyras, retai kada įrodoma šeimininkų kaltė.

„Kiek kalbėjausi su panašių situacijų tyrėjais, tyrimo ar teismo atomazgoje išmetusio gyvūną savininko kaltė retai įrodoma. Neva jis jį tiesiog paliko – nemušė, nežudė“, – teigia vyras.

Gyvūną perėmęs ir pirmąją pagalbą jam suteikęs Klaipėdos „Nuaras“ praneša, kad kalytės, kuriai davė Vijos vardą, būklė itin bloga: gyvūnas išsekęs, sunkiai reaguoja į aplinką, ant kūno – pūvančios žaizdos. „Šis atvejis – ne pirmas per paskutines dvi su puse savaitės“, – situaciją Klaipėdos rajone komentuoja „Nuaras“.

Šiuo metu Klaipėdoje rūpinamasi trimis panašaus likimo šunimis, prieglaudon patekusiais per pastarąją savaitę. Kiti du šunys jau spėjo sušilti ir atsistoti ant kojų, visgi, šios kalytės būklė sunkiausia iš jų visų.

Pagal Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymą, žiauriu elgesiu su gyvūnu laikomas ir sąmoningas gyvūnų padarymas bešeimininkiais ar bepriežiūriais. Už tai gresia piniginė bauda nuo 50 iki 2,3 tūkst. eurų.