Negana to, tuo pat metu lankytojai rado žaizdotą triušį, kurį perdavė personalui – gyvūnui tik tuomet buvo suteikta veterinarinė pagalba ir jis buvo patalpintas į atskirą narvą.
Atsižvelgiant į tai, VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ (toliau – GGI) kreipėsi į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau – VMVT) Klaipėdos skyrių, prašydami atlikti gyvulių laikymo sąlygų patikrinimą dėl nuotraukose ir vaizdo įraše užfiksuoto gyvulių nepriežiūros atvejo. Klaipėdos VMVT ir Kretingos VMVT inspektoriai pagal pranešimą patikrino nurodytą vietą, tačiau, pasak gauto atsakymo, gyvūnų gerovės ir sveikatos pažeidimų nenustatyta – neaptikta netinkamo pašaro ar pašalinių daiktų gyvulių šėryklose. Turima vaizdo medžiaga buvo ignoruojama, o „HBH“ negavo įspėjimo ir liko nenubausti už gyvūnų nepriežiūrą. GGI nesutiko su tokiu sprendimu ir padavė VMVT į teismą – sausio 9 dieną bus nagrinėjama administracinė byla.
Rugpjūčio mėnesį GGI pasiekė nauja filmuota medžiaga iš „HBH“ lankytojų – situacija su gyvulių maistu vėl kartojosi. Nors birželio mėnesį VMVT pranešė, kad su įmonės administracija ir darbuotojais buvo kalbėta ir jie patvirtino, kad buvusi situacija daugiau nepasikartos, GGI dar kartą buvo priversta kreiptis į VMVT dėl pakartotinio gyvulių nepriežiūros atvejo ir grubaus gyvūnų gerovės pažeidimo. VMVT atstovams pakartotinai atvykus į „HBH“, pažeidimų vėl nebuvo rasta. Tačiau įmonės administracijos darbuotojas sutiko, kad filmuota medžiaga padaryta šioje teritorijoje ir užfiksuotus pažeidimus pripažino. Taip pat apžiūros metu buvo rasti nauji pažeidimai dėl gyvulių ženklinimo reikalavimų. Šį kartą už gyvulius atsakingam „HBH“ darbuotojui buvo surašytas nutarimas dėl administracinio nusižengimo.
VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ nori priminti, kad šiai dienai organizacija dirba su 30 gyvūnų nepriežiūros ar žiauraus elgesio atvejų. Yra siekiama, jog už juos atsakingi asmenys ar įmonės būtų nubausti, užsiimama nuolatiniu visuomenės švietimu, teikiamos rekomendacijos bei nuolat bendraujama su atsakingomis institucijomis.