Draugystė ir šunys – du neatsiejami dalykai, kurie atsiranda gyvenime įsigijus keturkojį augintinį. Vilniečių Karolinos ir Bernadetos istorija – puikus pavyzdys, kaip socialiniai tinklai, meilė gyvūnams ir aistra aktyviam laisvalaikiui gali padovanoti ne tik draugystę, bet ir suvienyti bendram tikslui – griauti mitus apie kurtų veislės šunis.
Karolina nuo pat mažens augo kartu su šunimi. Pirmasis augintinis buvo toks paklusnus ir prisirišęs prie merginos, kad po apylinkes jį vedžiodavo be pavadėlio, jis nė per žingsnį nuo jos nesitraukdavo.
„Pirmą kartą rusų kurtą pamačiau per televizorių. Nors apie veislę nieko nežinojau, iškart ją įsimylėjau. Buvau labai nedrąsi, maniau, kad šio šuns neišauklėsiu, neišlaikysiu, kai jis toks didelis. Vienu metu gyvenime prasidėjo gana sunkus laikas, kaip tyčia, tuo metu internete pamačiau kurtų veislės šuniukus. Paskambinau, nuvažiavau pažiūrėti ir įsigijau. Dabar galvoju, kad sau nebūčiau pardavusi – aš buvau labai nepatyrusi, turėjau labai menkų žinių apie šunų auginimą. Taigi prieš dvejus metus mano namuose apsigyveno Fargo. Netrukus visos mano baimės dingo, jis greitai mane pakeitė į gerą, tapau daug drąsesnė.“
Bernadeta taip pat gyvenimo neįsivaizduoja be augintinio – kartu su mama turėjo veislyną, nuo mažumės dalyvaudavo parodose. Išsikrausčiusi iš namų ji nusprendė įsigyti nuosavą šunį, o pagrindinis reikalavimas buvo tas, kad šuo būtų didelis.
„Greihaundai – ramūs, katiniško charakterio, bet nėra labai populiarūs Lietuvoje. Šie šunys nėra labai energingi – gali vaikščioti, bėgioti, bet mielai gali miegoti ant sofos. Su draugu nuvažiavome į veislyną, norėjau tik juos jam parodyti draugui. Jame buvo suaugusių kalių. Man Olivija iškart krito į akį, bet ji buvo labai nesocializuota – prieš tai gyveno sodyboje, nematė žmonių. Kai kurie kurtai apskritai linkę būti baikštesni, tad, kai parsivežiau į miestą, ji visko labai bijojo, ypač žmonių, dar iki šiol jų prisibijo.“
Bernadeta laisvalaikiu fotografuoja, tad kartą nuvykusi įamžinti saliukių vados nusprendė įsigyti antrąjį šunį. Mergina norėjo, kad Olivija turėtų kompanioną, su kuriuo galėtų bėgioti, žaisti, kartu leisti laiką. Netrukus prie jų prisijungė Luna.
Karolinos ir Bernadetos draugystė prasidėjo socialiniame tinkle „Instagram“. Abi merginos yra sukūrusios profilius, kuriuose dalinasi „kurtiškomis“ gyvenimo akimirkomis, tad pastebėjusios, kad jų gyvenimo būdas ir požiūriai gana panašūs, nusprendė susipažinti gyvai.
„Instagram“ sukūriau Olivijos profilį, pamačiau ir Karolinos nuotraukas. Jos man labai patiko, buvo tokios estetiškos. Pradėjome susirašinėti, susitikome ir susibendravome. Mes abi mėgstame miškus, ilgus pasivaikščiojimus. Galiausiai mūsų šunys labai susidraugavo, pradėjo kartu žaisti. Taip atsirado bendras mūsų „Facebook“ puslapis „Sigthounds Squad“.
„Vėliau pagalvojome, kad galime daryti tokią fotokelionę po Lietuvą kartu su šunimis. Ilgiausia kelionė buvo pėsčiomis iki Trakų – nuėjome 40 kilometrų. Prieš tai „repetavome“ vaikščiodamos po 20-30 kilometrų. Tai, ką su Olivija ir Fargo nuveikiame, keliame į socialinius tinklus. Taip pat dalyvausime medžioklės bandymuose, todėl didiname jų ištvermę. Žygiais norime parodyti, kad kurtai gali būti ištvermingi, ilgas distancijas įveikiantys šunys.“
Dar viena aktyvi veikla, kuria Karolina su Bernadeta užsiima, – kursingas. Tai tarsi darbinių kurtų savybių patikrinimas. Kurtai bėga distanciją iki kilometro paskui mechaninį „zuikį“, kuriuo dažniausiai būna paprastas maišelis, pritvirtintas prie troso. Šuns užduotis – vytis „zuikį“. Rungties metu vertinama, kaip šuo daro posūkius, koks jo entuziazmas, greitis. „Greihaundai gali pasiekti 70 kilometrų per valandą greitį. Jie yra greičiausi šunys pasaulyje ir antri tarp visų gyvūnų. Pirmieji, žinoma, gepardai. Rusų kurtai šiek tiek lėtesni – pasiekia apie 45 kilometrų per valandą greitį.“
„Purinos“ socialinio projekto tikslas – paskatinti leisti daugiau kokybiško laiko su augintiniu. Karolina ir Bernadeta – puikus to pavyzdys. Be visų aktyvių veiklos sričių, jos kartu su savo šunimis važiuoja dviračiu, dresuoja šunis šokinėti per barjerus, plaukioja, kiekvieną dieną keliauja į mišką. Karolina pasakoja, kad daugelį šunų galima pripratinti prie aktyvesnio gyvenimo būdo, tik svarbu, kad šeimininkas atsižvelgtų į jo poreikius, fizines galimybes.
„Mūsų šunys yra sprinteriai. Jie turi daugiau kraujo kūnelių ir turi tą sprogstamąją galią, dėl ko pasiekia tokį greitį. Dėl šių savybių ištvermę mes turime po truputį didinti. Labai norime suburti bendraminčių grupę, kurie norėtų kartu leistis į žygius po Lietuvą. Turime minčių vasarą surengti ilgesnį žygį su daugiau kurtų ir kitų veislių šunimis. Būtų smagu nueiti 10–15 kilometrų draugišką žygį, prie kurio galėtų prisijungti visi norintys.“
Užsakymo nr.: PT_74844238