Nuo senų laikų bišonai yra laikomi aukštuomenės ir prestižo šunimis. Tai buvę karalių šunys, kurie nupiešti ir iškilminguose jų portretuose.
„Iki šių dienų išliko, kad bišonai yra šunys kompanionai. Tai labai protingas šuo. Visada paperka savo gera nuotaika, linksmumu. Puikiai sutaria su vaikais, kitais gyvūnais, tinka alergiškiems žmonėms, neturi specifinio kvapo. Šis šuo yra sukurtas žmogui“, – pasakoja veisėja.
Auginantiems šios veislės šunis būtina atkreipti dėmesį į kailio priežiūrą. Norint, kad kailis būtų baltas ir sveikas – svarbiausia šuns mityba.
„Tai yra vieni sveikiausių šunų, tačiau reikia suprasti, kad tai balta veislė. O tai reiškia, kad gyvūnas turi specialius poreikius. Tai nėra šiukšlių dėžė ir negalima tokiam augintiniui duoti bet kokio maisto ar to, kas liko ant stalo. Žmonės, kurie prižiūri savo ir savo šeimos mitybą, supras, kad ir šuniui reikalinga speciali priežiūra. Įsigijus garbanotą bišoną reikia pasitarti su veisėjais ir specialistais, kas jūsų šuniui tiks labiausiai“, – savo patirtimi dalinasi J. Januškauskaitė-Plungė.
Šios veislės šunų kailį reikia kirpti kas 4–6 savaites. „Nereikia bijoti, kad šių šunų kailis yra ilgesnis. Dažnai žmonės klysta manydami, kad ilgaplaukiams reikalinga didesnė priežiūra. Tikrai daugiau priežiūros reikalauja tie šunys, kurie šeriasi, meta kailį ir šeimininkas šio proceso kontroliuoti negali. O štai kerpamus šunis galima visada nukirpti taip, kaip nori, galima palikti ilgesnį ar trumpesnį kailį, su kirpėju nuspręsti, kokia šukuosena geriausiai atitiks poreikius ir galimybes. Žodžiu, visas procesas yra kontroliuojamas, todėl ypatingos priežiūros tikrai nereikia“, – apie kailio priežiūrą pasakoja veisėja.
Daugiau apie garbanotojų bišonų veislę, veterinaro patarimus šunų mitybos klausimais, šunidžių kosulį, socialinę akciją „Keturkojų Kalėdos“ ir net paukščių lesinimą atėjus žiemai – laidoje „Gyvūnų manija“ jau šį sekmadienį 9 val. ryto per TV6.