Prieš pradedant bet kokias rimtas treniruotes šunį turi apžiūrėti veterinaras – taip įsitikinsite, kad gyvūnas yra sveikas ir neturi fizinių problemų. Tam tikras atsargumo priemones reikia apsvarstyti atsižvelgiant į šuns amžių, svorį, kailį bei anatomines savybes. Pvz., jei auginate brachicefalinės veislės atstovą kaip mopsas ar buldogas, jam būtina vengti perkaitimo.
Netapkite „savaitgalio kariu“ – daugelis šunų didžiąją laiko dalį tupi namie ir tik retkarčiais ištempiami padūkti lauke. Tai – tiesus kelias į traumas. Jei planuojate su šunimi išsiruošti į rimtesnę išvyką, paruoškite jį tam iš anksto – po truputį ilginkite jo kasdienių pasivaikščiojimų trukmę.
Prieš fizinę veiklą svarbu apšilti. Paprastai tam užtenka 10 minučių pasivaikščiojimo. Toks apšilimas padidins širdies susitraukimų dažnį, padės raumenims efektyviau naudoti deguonį ir maistines medžiagas, sumažins traumų ir sustingimo riziką.
Šunims reikalingi ir tempimo pratimai. Po 10 minučių „prasiėjimo“ minutėlei stabtelėkite ir „prasitampykite“. Svarbi ir dažnai pamirštama šunų dalis – stuburas. Tam itin tinkamas pratimas – prie šuns snukio priartinkite skanėstą ir lėtai „veskite“ jį taip, kad šuo tiestų galvą į šonus, tada aukštyn ir žemyn. Jei šuo lankstus, netgi galima nosį „vesti“ link klubų.
Atvėsimas – ak, laikas atsipalaiduoti. Atsigavimas po treniruotės leidžia širdžiai saugiai grįžti į įprastą ritmą, pašalinti organizmui pieno rūgštį ir aptikti traumas (jeigu jų vis dėlto nepavyko išvengti). Atsigavimui priklauso 10 minučių pasivaikščiojimas ir pagrindinių raumenų grupių tempimas. Tai padaryti galima tiek stovinčiam, tiek gulinčiam šuniui. Paimkite vieną galūnę ir lengvai lankstykite visus jos sąnarius. Priekines kojas ištieskite priekin ir taip laikykite 3 – 5 sekundes. Tada iš eilės lenkite per sąnarius ir kiekvienoje padėtyje išlaikykite 3 – 5 s. Tokius tempimo pratimus pakartokite 3 kartus. Grįžę namo galite pamasažuoti šunį – daugeliui keturkojų tai labai malonu, be to, irgi padeda aptikti skausmingas sritis.
Ieškokite subtilių ženklų, kad šuniui kas nors negerai. Pvz., tai gali būti šlubavimas, skanėstų atsisakymas, padidėjęs lekavimas, nenoras kad leistumėt kai kurias vietas ir t.t.
Tinkamas pasiruošimas aktyviai veiklai būtinas – tam priskiriami tiek palaipsnis krūvio didinimas, tiek tinkamas apšilimas prieš treniruotes bei atsigavimas po jų.