Dabar pudeliukui daugiau nei 3 mėnesiai. Nors naujoje aplinkoje jis kiek drovus ir slepiasi pas šeimininkę, namuose jis energingas ir žvalus. Deja, kai gimė, šunelis buvo visai kitoks. Šeima iškart įtarė, kad jam kažkas negerai.
„Akys buvo ypatingas kriterijus, kadangi jos buvo labai siauros ir matėsi daug baltymo. Atrodė, kad šuo nereaguoja į jokį žaislą ar kažkokį judesį“, – šnekėjo šuniuko šeimininkė Dominyka.
Padarę tyrimus, veterinarai iškart nustatė, kad šuniukas serga galvos smegenų vandene. Tai – gana dažnai pasitaikanti liga, kuria serga ne tik gyvūnai, bet ir žmonės, dažniausiai vaikai.
„Kada patologiškai galvos smegenyse, viduje pradeda kauptis per daug smegenų skysčio, spaudžia smegenis ir atsiranda tie visi neurologiniai simptomai“, – aiškino veterinaras Mindaugas Babickas.
Dažnai su šia liga susiduriantis veterinaras vis pasvajodavo, kad norėtų atlikti smegenų vandenės gydymui pritaikytą operaciją, tad ėmė gilintis. Daug konsultavosi su žmones operuojančiais specialistais, mokėsi užsienyje ir pagaliau atliko sėkmingą operaciją. Ją darant prie vos kilogramą sveriančio šunelio dirbo net 5 veterinarijos gydytojai.
„Reikia užtikrinti daug dalykų – gyvūno temperatūrą, širdies darbą, kvėpavimo sistemą, kraujo spaudimą, visus tokius labai smulkius dalykus. Visi ten stovėję turėjo stebėti, kad gyvūnas ištvertų tą operaciją ir galėtų gyventi toliau“, – pasakojo M. Babickas.
Pasirodo, tai pirmoji sėkminga operacija Lietuvoje. Iki šiol gyvūnai buvo operuojami, tačiau procedūra neduodavo rezultatų. Eksperimentiniam gydymui nesiryždavo ir gyvūnų šeimininkai. Tiesa, Dominykai dvejonių nebuvo.
„Kai atsimenu visą tą laiką, buvo ypač sudėtinga, bet mes net nesvarstėme. Mes tiesiog suvokėme, kad jeigu jo neoperuosime, jis tiesiog neišgyvens. Mes rinkomės tą variantą – geriau bandyti ir pataikyti sėkmingai, nei išvis nebandyti“, – sakė šuniuko šeimininkė.
Po operacijos rezultatai pasirodė jau per pirmąsias paras. Pudelis operuotas prieš du mėnesius ir dabar jaučiasi puikiai. Tiesa, apie operaciją visada primins smegenyse likęs mažytis vamzdelis, per kurį pasišalina skystis.
„Jis visada iš smegenų cirkuliuoja ir teka į pilvą. Yra įdėtas vožtuvas, kuris veikia gravitacijos principu. Kai šuo bėga horizontalioje pozicijoje, tas tekėjimas yra lėtesnis. Kai jis atsistoja ant galinių kojų, jis greičiau nuteka. Taip mes išgydome tuos visus neurologinius simptomus. Beje, šuo pradėjo matyti, atsirado rega“, – nurodė M. Babickas.
Sėkmingą operaciją atlikęs veterinaras džiaugiasi, kad galės padėti didesniam ratui šia liga sergančių gyvūnų.
Visą LNK siužetą galit pamatyti čia: