„Norime pasinaudoti proga bei sutelkti visus suplotanosių augintojus, atkreipti dėmesį į atsakingą šių veislių veisimą bei priežiūrą, suburti suplotasnukių augintojų bendruomenę, pasidalinti gerąja patirtimi“, – sako „DogSpoto“ įkūrėja Indrė Aleksynė.

Renginio metu taip pat buvo galima konsultuotis su profesionalais, kaip išsirinkti sau tinkamą augintinį, gauti dresūros patarimų, skanauti keturkojams bei jų šeimininkams skirtus tortus.

Be tiesioginio darbo su beglobiais gyvūnais „DogSpotas“ atlieka ir visuomenės švietimo bei šunų augintojų bendruomenės vienijimo funkciją.
Lietuvos suplotanosių lenktynės, Indrė Aleksynė, Agnės Juškėnaitės nuotr.

„Vilniaus mieste aktyviai dalyvaujame įvairiuose renginiuose, mugėse, projektuose, rengiame susitikimus, dalinamės turimomis žiniomis bei patarimais, konsultuojame šunų auginimo, priežiūros, reabilitacijos bei gydymo klausimais“, – pastebi I. Aleksynė.

Siekdami įspėti žmones apie galimas grėsmes, kai augintiniai įsigyjami iš daugintojų (nelegalių veisėjų), organizacijos atstovai skleidžia ir viešina informaciją apie žiaurų elgesį su gyvūnais, atlieka žvalgybinius daugyklų tyrimus, fiksuoja šunų nepriežiūros ir išnaudojimo kergimui atvejus.

„DogSpotas“ yra ne pelno siekianti organizacija, suplotanosių gelbėtojai. Organizacijos misija – ištiesti pagalbos ranką bei surasti naujus namus benamiams suplotanosiams (prancūzų buldogams, anglų buldogams, mopsams, pekinams, bokseriams bei šių veislių mišrūnams) ir kitiems likimo nuskriaustiems šunims, kurie dėl ligų, negalios, patirtų traumų ar kitų priežasčių tapo nereikalingi, atsidūrė gatvėje arba sanitarinėse tarnybose.

Įstaiga veikia namų globų tinklo principu ir taip pat turi „DogSpoto“ pensioną, kuriame glaudžiasi ir šansą į orų gyvenimą bei senatvę gauna sudėtingi ligoniukai (epileptikai, šuniukai nevaldantys galinių letenų, akli globotiniai) bei senjorai, kurie nebeturi šanso surasti naujų namų. „DogSpoto“ organizacija yra tik laikina stotelė tarp šuns buvusio gyvenimo ir naujojo gyvenimo tikruose namuose.