Nuo šalčio ir purvo saugoja ne tik šunis, bet ir kates

Vakarų Škotijos baltąjį terjerą Dobį auginanti Žaneta teigia, kad šiuo metu augintinio garderobą sudaro vos du rūbeliai, bet šie jam labai reikalingi. „Esame dar tik 8 mėnesių. Dobį rengiame, kad nesušaltų, nesušlaptų. Taip pat ir iš praktinės pusės, kadangi Dobis yra balto kailio, tai tuo pačiu ir nuo purvo apsisaugo. Mėgsta pasivolioti ant žemės, o maudynės nelabai patinka“, – sako Žaneta.

Gabanotajį bišoną Tedį Drąsutį auginanti Simona teigia, kad jos augintinis labiausiai mėgsta šiltus pasivaikščiojimus, todėl savo spintoje turi rūbelių kiekvienam sezonui. Jo spintoje galima rasti ir lietpaltį, ir sportinį kostiumėlį, ir šiltą žieminį kombinezoną, striukes, batukus.

O kaunietė Jurinta augina Stafordšyro terjerą Hadą – šis turi šiltą striukę, mat per šalčius trumpo kailio šuo po ilgesnių pasivaikščiojimų lauke pradeda drebėti. Alfonija taip pat labai rūpinasi, kad jos kalytė Leta nesušaltų, mat ji trumpaplaukė ir šaltų orų nemėgsta.

Kaunietė Berta savo 9-erių metų Tiką nuo mažumės rengia dėl trumpų kojų. „Rūbai ją saugo nuo purvo, sniego, o ir mašinoje patogu nurengti ir turėti sausą ir švarų šunelį. Tikos garderobas gan nedidelis, turime apie 10 drabužėlių. O štai Deizė taip pat rengiama nuo mažumės, nes jos kaklas ir pilvas visiškai pliki, rūbai ją saugo nuo šalčio. Neradom jos dydžio kombinezono, tad specialiai dėl to ieškojome siuvėjos“, – sako Berta.

Spustelėjus šalčiams, apsirengia ne tik šunys. Sfinksą Smurfiką auginanti Inga teigia, kad šis turi nemažai rūbelių, nes jam nuolat šalta.
Šiltai aprengti augintiniai

Gyvūnams, šiltai sėdintiems namuose, apranga reikalinga

Kokiems augintiniams šaltuoju metų laiku reikalinga apranga ir kodėl? Veterinarijos klinikos Vilniuje vadovas, docentas ir daktaras Jakovas Šengautas juokauja: „aš ir pats, būdamas plikas ar savaitę neapsikirpęs, išėjęs į lauką jaučiu skirtumą.“ Anot jo, mūsų augintiniams, pripratusiems prie gyvenimo šiltuose namuose, išėjus laukan į šaltą žiemos orą taip pat gali būti šalta.

„Ypač apranga reikalinga trumpaplaukiam šunims. Mūsų augintiniai jau įpratę sėdėti šiltai namuose – išeiti į šaltį gyvūnams, ypač trumpaplaukiams, be jokios apsaugos yra negerai. Šaltą žiemą, kai temperatūra nukrenta žemiau 10oC šalčio, šalta gali būti ir ilgaplaukiam šuniui. Trumpo plauko šuo, pavyzdžiui, čihuahua, kur kas jautresnis – jam šalta bet kokioje minusinėje temperatūroje“, – teigia J. Šengautas.
Šiltai aprengti augintiniai

Visgi, skirtingi augintiniai į šaltį taip pat gali reaguoti skirtingai. Tai, kad gyvūnui šalta, išduoda jo elgesys: jis gali skubėti namo, nenorėti toli eiti, gali būti pastebimas ir drebulys. Visa tai reiškia, kad gyvūnas nesijaučia patogiai ir reikia arba trumpinti pasivaikščiojimų lauke laiką, arba pasirūpinti šiltesniais rūbais.

Priklausomai nuo to kaip, kaip jaučiasi augintinis, metas pradėti jį rengti gali būti ir termometrui rodant 5oC šilumos – anot J. Šengauto, jautresni gyvūnai jau ir tokioje temperatūroje nesijaučia patogiai.

O kas gali nutikti, jei į šiuos gyvūno siunčiamus signalus nesureaguosime? J. Šengautas teigia, kad konkrečius padarinius būtų sunku įvardinti, tačiau mūsų požiūris į šuns gerovę yra pasikeitęs: gera gyvūno savijauta atšalus rūpinamės ne dėl to, nes bijome kokių nors padarinių, bet ir dėl to, nes mums svarbu, kad gyvūnas jaustųsi gerai, nesikankintų.
Šiltai aprengti augintiniai

Anot jo, šiuolaikiniam miesto šuniui svarbi ne tik apranga, bet ir avalynė. Taip yra dėl to, nes šaltuoju metų laiku keliai barstomi druskomis, kurios kenkia augintinio sveikatai.

„Avalynė miesto šunims reikalinga, nes žiemos metu keliuose pribarstoma daug chemijos. Jei nenaudojame avalynės, būtinai grįžę namo turėtume nuprausti šuns kojas. Jei tai nebūna daroma po kiekvieno pasivaikščiojimo, atsiranda visokios egzemos, jautresniems šunims pėdutės trūkinėja. Nuo to gali apsaugoti ir specialus pėdučių vaškas, tačiau prasuti vis tiek šunį reikėtų kiekvieną kartą, nes keliuose barstoma chemija yra ganėtinai agresyvi“, – pataria J. Šengautas.