Šlapimo dėmės ant kilimo
Jei augintinis pasišlapino ant kilimo, pirmiausia išvalykite drėgnu skudurėliu. Skudurėlis gali būti pateptas valomąja priemone. Skudurėlį švelniai prispauskite prie dėmės. Nuvalytą paviršių reikia sudrėkinti, po to vandenį sugerti kempinėle. Kai danga išdžiūvą, išsiurbkite paviršių dulkių siurbliu.
Taip pat galite išbandyti ir namines priemones. Šlapimo ar išmatų dėmes nuo kilimo galima valyti stipriai praskiestu balikliu: santykis su vandeniu 1:10. Taip pat galite mėginti užpilti ant dėmės kelis lašus balto vyno acto, obuolių acto ar amoniako. Išdžiuvus – išsiurbkite dulkių siurbliu.
Tiek sintetinius, tiek natūralaus pluošto kilimus galima valyti acto ar šviežiai išspaustų citrinų sulčių ir vandens mišiniu. Parūgštintas vanduo padeda išvalyti gyvūnų šlapimo dėmes bei pagyvina kilimo spalvą. Paskutinis variantas – valy,as indų plovikliu ar soda. Šis būdas gali būti veiksmingas, tačiau kilimui pradžiuvus taip pat nepamirškite jo išsiurbti.
Sudėtingiausiu atveju, jeigu naminėmis priemonėmis nieko pasiekti nepavyko, naudokite specialų skystį, skirtą panaikinti šlapimo kvapą ir dėmes. Priemonė suskaido šlapimo rūgšties druskų kristalus – jas paprastai galima įsigyti gyvūnų prekių parduotuvėse.
Išmatų dėmės ant kilimo ar baldų
Jeigu ant kilimo yra kietesnių medžiagų – išmatų ar vėmalų gabalėlių – valymas bus kiek kitoks. Pirmiausia turite surinkti visą turinį su popieriniais rankšluosčiais. Būkite atsargūs, kad neįspaustumėte jo į kilimą ar baldą ir visko dar labiau neišteptumėte.
Likusią dėmę nuplaukite skudurėliu arba sudrėkinkite šaltu vandeniu. Kai vanduo susigers, nuvalykite vietą sausu rankšluosčiu, sugerkite vandens perteklių, jei tokio esama. Viską baigus – išsiurbkite.
Atsargiai!
Ko nedaryti – ne mažiau svarbu, negu ką daryti. Nemalonaus kvapo pašalinimui jokiu būdu nenaudokite aerozolinių gaiviklių. Gal pamačius, ko pridirbo augintinis, pirmas instinktas ir yra atsinešti oro gaiviklį, tai – klaida. Kvapas liks amžiams. Gaiviklis tiesiog laikinai užmaskuos vieną kvapą kitu. Augintinis vis tiek užuos, kurioje vietoje anksčiau padarė savo reikalus ir, tikėtina, tai pakartos – žymėsis savo vietą.
Taip pat atminkite, kad dėmių niekada negalima trinti. Kuo stipriau trinsite, tuo labiau ne pašalinsite dėmę, o „įsodinsite“ skystį ar išmatų dėmę giliau į kilimo ar baldo tekstūrą. Venkite trynimo ir viską valykite tik itin švelniais judesiais.
Šlapimo dėmės ant tekstilės
Jeigu gyvūnėlis pridarė ant jūsų drabužių, kitų audinių ar čiužino, pirmiausia švelniai nuvalykite dėmę indų plovikliu. Galite ir užpilti dėmes išimančios priemonės. Paskui drabužius išskalbkite skalbimo mašinoje.
Pakaks įprastų skalbimo miltelių ir maksimalaus leistino karščio skalbimo programos. Tai tikrai suveiks, jeigu dėmė buvo šviežia.
Tiesa, jei dėmę pastebėjote ne iš karto ir drabužis ar kitas audinys jau gana ilgai „sudirbtas“, pirmiausia pamirkykite jį šaltame vandenyje su actu. Užmerktą laikykite per naktį, o ryte išskalbkite skalbimo mašinoje. O norėdami išvalyti čiužinį, pastatykite jį ant šono. Valydami viena ranka laikykite pridėję rankšluostį, kad sugertų vandenį ir valoma dėmė neįsigertų toliau į čiužinį.
Pūkai ir plaukai
Norint pašalinti nuo baldų pūkus ir plaukus, reikia turėti specialius tam skirtus įrankius. Pavyzdžiui, nuo rūbų plaukus geriausiai nurenka lipnių lapelių voleliai (vadinamieji „roleriai“), o nuo sofų plaukus geriausia valyti specialiu plaukų surinkimo šepetėliu ar kibiu metaliniu voleliu.
Aišku, geriausias būdas pašalinti naminių gyvūnėlių plaukus nuo sofos ir grindų yra ir pats paprasčiausias – siurbimas. Dulkių siurbliu išsiurbdami sofą kuo puikiausiai surinksite palaidus augintinių plaukus, pašalinsite pleiskanas bei kitus gyvūnų nešvarumus. Būtinai pasitelkite siurblio priedus ir specialius antgalius, kurie tikrai palengvina tvarkymąsi.
Augintinio nuotraukų konkurse (jį galite rasti paspaudę čia) laimėtojui skiriamas ypatingas prizas – „Electrolux“ 700 serijos siurblys. Pagrindinis valymo šepetys vertas atskiro akcentavimo: valymo šepetys su kietais šereliais kruopščiai nuvalo nešvarumus – kaip smulkias dulkes, taip ir stambesnius užteršimus. Siurbimo galia automatiškai prisitaiko prie siurbiamo paviršiaus, tad nereikia suktis galvos ir keisti šepečius.
„Nuo kitų siurblių šis skiriasi ir svoriu – yra labai lengvas, vos 2,2 kg. Turi patogią sieninę įkrovimo stotelę su itin praktišku lengvo rankinio dulkių siurblio korpuso atjungimo mygtuku. Prie visų modelių galima įsigyti papildomus antgalius, taip jį padarant itin universaliu. Korpusai pagaminti nuo 60iki 68 proc. perdirbto plastiko ir neturi nereikalingų papildomų dažų. Papildomai galima užsakyti pastatomą dulkių siurblių įkrovimo stovą“, – pasakojo siurblį dovanojančios įmonės atstovai.