„Mūsų globos organizacijoje šiuo metu yra apie 50 šeimininkų laukiančių šunų ir kačių, maždaug tiek per metus jų pavyksta atiduoti globai, o daugiau priimti paprasčiausiai neturime galimybių, – sako VšĮ „Keturkojis draugas“ savanorė Dainora Ivanauskienė. – Žmonių aukojamų pinigų vos užtenka veterinaro paslaugoms, maistą ir priežiūros reikmenis perkame iš savo lėšų. Tikiu, kad panašiai verčiasi ir kitos beglobių įstaigos Lietuvoje.“
Pasak D. Ivanauskienės, gyvūnams trūksta visko: nuo maisto iki kraiko ar būtiniausių priežiūros priemonių, tačiau išsiversti be pašaro – sudėtingiausia. Kasdien maisto sunaudojama nuo kelių iki keliolikos kilogramų. Neabejingus gyvūnų likimui savanorė kviečia prisijungti prie beglobių akcijos ir maistu paremti keturkojus draugus – organizacijos savanoriai maistą rinks Vilniuje, prie prekybos centre „Akropolis“ esančios „Kika“ parduotuvės.
„Akciją, kurios metu kviečiame rinkti aukas beglobiams, organizuojame jau trečius metus iš eilės. Įvairias globos organizacijas kviečiame atvykti prie daugelio savo parduotuvių, aukojame pašarą bei svarbiausias priežiūros priemones, prie iniciatyvos skatiname prisijungti ir tautiečius. Patys aukodami ir turėdami galimybę pasišnekėti su globos įstaigų savanoriais žmonės realiau vertina Lietuvos beglobių ir juos prižiūrinčių įstaigų situaciją, atsakingiau žiūri į gyvūno laikymą. Galime tik pasidžiaugti žmonių gerumu – suaukojama net po 5–6 prekių vežimėlius produktų“, – teigia „Kika Group“, UAB rinkodaros vadovė Agnė Dovydėnė.
A. Dovydėnės teigimu, svarbu ne tik paremti beglobių įstaigas, bet ir padėti keturkojams surasti namus bei patikimus šeimininkus. Apie tai, kad keičiasi lietuvių požiūris į augintinius, byloja statistika. Prieš daugiau nei dvejus metus prasidėjęs „Kika“ socialinis projektas „Laikini namai“ pasiteisino.
Projekto, kurio esmė – paimti globos įstaigose esančius gyvūnus, suteikti jiems laikiną būstą, veterinarijos paslaugas ir surasti šeimininkus, rezultatai, anot A. Dovydėnės, pranoko lūkesčius. Nuo projekto pradžios šeimininkus jau surado 1 302 gyvūnai.
Tuos, kurie neabejingi beglobiams, specialistės kviečia paremti globos įstaigas pašaru, o apsisprendusius į namus priimti dar vieną šeimos narį – įsiglobinti.