Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, vienam gyventojui, gaunančiam socialinę pašalpą, galėtų būti kompensuojama ne daugiau kaip už trijų gyvūnų augintinių (šunų, kačių arba šeškų) ženklinimą.
Gyvūnų globėjams iki kitų metų gegužės 1 d. iš valstybės biudžeto bus kompensuojamos visų augintinių, atvestų iki šių metų gegužės 1 d., ženklinimo ir registravimo išlaidos. Kompensacijos suma už vieno gyvūno paženklinimą ir registravimą negalėtų viršyti 15 eurų. Iš viso tam iki 2021 m. pabaigos Žemės ūkio ministerija numatė skirti 300 tūkst. eurų.
Šį siūlymą dar turės patvirtinti Vyriausybė.
Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas ragina nedelsti – iki kitų metų gegužės visi gyventojai privalo paženklinti savo laikomus augintinius: šunis, kates bei šeškus.
„Suprantame, kad socialiai remtiniems gyventojams ir gyvūnų globėjams augintinių ženklinimas gali tapti finansine našta, tad valstybė siūlo pagalbą. Tikimės, kad ši priemonė paskatins ženklinti ir registruoti savo augintinius net ir labiausiai socialiai pažeidžiamus asmenis. Tai neabejotinai atneš naudos tiek gyvūnams, tiek jų šeimininkams”, – sako žemės ūkio ministras K. Navickas.
Siūloma, kad patirtų išlaidų už gyvūnų augintinių ženklinimą ir registravimą kompensacija būtų išmokama privalomo gyvūnų augintinių paženklinimo ir įregistravimo paslaugų teikėjams, t. y. asmenims, turintiems teisę pagal Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymą ženklinti šunis, kates ir šeškus ir teikti jų duomenis Gyvūnų augintinių registrui.
Taigi, pas veterinarą ar kitą asmenį, baigusį specialius kursus, atėjusiam gyventojui, siekiančiam nemokamai susiženklinti ir užregistruoti jo laikomus augintinius, užtektų parodyti savivaldybės išduotą galiojančią pažymą, patvirtinančią, kad šis gyventojas yra socialinės paramos gavėjas.
Dėl patirtų išlaidų kompensacijos ženklintojas kreipsis į Nacionalinę mokėjimo agentūrą prie Žemės ūkio ministerijos, kuri patirtas išlaidas kompensuos pagal ženklintojo prašyme pateiktus duomenis.