„Kreipiamės į visuomenę, sunerimusią dėl kankinamų ar nelegaliai tragiškomis sąlygomis laikomų ir dauginamų gyvūnų: situacija valdoma, koordinacinis centras suformuotas, mūsų į bendrą tikslą nukreiptą veiklą jau parėmė ir neabejingas verslas. Suvienijome jėgas su „Laisvės TV“, Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, Lietuvos policija, šalies gyvūnų prieglaudomis bei savanoriais. Bendradarbiaukime ir elkimės atsakingai – ir šios juodosios skylės mūsų šalyje greit neliks“, – ragina organizacijos „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ vadovė Beatričė Vaitiekūnaitė-Pliuskė.

Pasak B. Vaitiekūnaitės-Pliuskės, dėl gyvūnų gerovės sunerimę žmonės neturėtų imtis savavališkų veiksmų – imti gyvūnų iš nelegalių jų laikymo vietų, priglausti juos namuose ar mėginti savo jėgomis perduoti prieglaudoms. Anot jos, savavališkas pavienių žmonių mėginimas „gelbėti“ gyvūnus gali būti traktuojamas tiesiog kaip jų vagystė, o viešai internete skelbiami galimų daugyklų adresai – išankstinis jų perspėjimas.

„Mūsų tikslas – ne tik išgelbėti gyvūnus, bet ir užtikrinti, kad dabartinės kampanijos metu visi veiksmai būtų atliekami pagal galiojančius įstatymus. Privalu teisiškai užfiksuoti, kad gyvūnas buvo netinkamai laikomas tam tikroje vietoje, apibūdinti jo laikymo sąlygas, pasiėmimo ir atidavimo tam tikrai įstaigai faktus“, – pažymi B. Vaitiekūnaitė-Pliuskė.

Pasak organizacijos vadovės, šiuo metu esminis žingsnis – registruoti visų galimai nelegaliu gyvūnų dauginimu ir jų kankinimu užsiimančių vietų koordinates, kurias tikrinti važiuos specialiai suformuotos komandos – Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Lietuvos policijos, prieglaudų, „Laisvės TV“ bei „Gyvūnų gerovės iniciatyvų“ atstovai. Šiuo metu užregistruota daugiau nei 50 įtarimą keliančių taškų.

Nuoroda į registraciją (duomenų konfidencialumas garantuojamas):
https://forms.gle/CW2tYqLRXm8yXcUGA

Per kelias dienas iš nelegalių daugintojų jau paimta beveik 200 šunų. Visais jais pagal regionus rūpinasi gyvūnų prieglaudos „Lesė“, „Penkta koja“, „Klajūnas“, „Šiaulių letenėlė“, „Nojus“, „Sos-gyvūnai“, „Būk mano draugas“, „Nuaras“, „Keturkojo viltis“. Pagrindiniai poreikiai prieglaudoms – kokybiškas „premium“ klasės maistas, voljerai, dezinfekcinės priemonės, pirštinės, antkakliai, pavadėliai. Dėl centralizuotos paramos įmonės ir fiziniai asmenys kviečiami susisiekti su „Gyvūnų gerovės iniciatyvomis“.

Iniciatyvos „Laisvė gyvūnams“ globėja tapo Gargžduose įsikūrusi maisto gyvūnams augintiniams gamintoja bendrovė „Mars Lietuva“, įsipareigojusi remti projektą iki metų pabaigos.

„Vienas iš pasaulinės korporacijos „Mars“ tikslų – mažinti beglobių augintinių populiaciją visame pasaulyje. Korporacija kitose šalyse jau yra įgyvendinusi sėkmingų projektų šioje srityje. Savo turimus žinių ir patirties, sprendžiant panašias problemas, išteklius panaudosime ir Lietuvoje, tikėdamiesi reikšmingai pasistūmėti gindami gyvūnų teises“, – sako Mindaugas Rupšys, „Mars Lietuva“ Korporacinių reikalų vadovas regionui.