Nuo 2009 m., Kinijos Julino mieste vyksta tradicinis šunienos festivalis. Kinijoje kasmet šunys žudomi dėl mėsos, mat čia ją vartoti yra legalu, o prasidėjus Julino šventei, vien jai nužudomi dar tūkstančiai šunų.

Artėjant festivaliui, Kinijos gyvūnų teisių aktyvistai ėmėsi šunų gelbėjimo iš 3 šunų skerdyklų, iš kurių ketinta išgelbėti visus 135 jose esančius šunis.

„Buvo skaudu matyti išsigandusius šunis. Neįmanoma pamiršti jų išgąsčio ir to, kokie abejingi šunų baimei atrodė skerdyklos darbuotojai“, – „The Dodo“ sakė David Yu.

Gelbėtojai išgabeno šunis ir perkėlė į saugią vietą – „Humane Society International“ prieglaudą šiaurinėje Kinijoje.

Šunienos pramonė Kinijoje yra žiauriausia tuo, kad dauguma skerdžiamų šunų kadaise buvo kažkieno augintiniai, kurie artėjant šventei yra pavagiami iš šeimininkų. Kartais į skerdyklas savo augintinius šeimininkai atiduoda ir savo noru, kai gyvūnai jiems tampa nereikalingi.

„Kinijoje ypač populiarūs nedideli šunys, dauguma išgelbėtų šunų tokie ir buvo. Kai kurie dėvėjo antkaklius, tad tikėtina, kad buvo pavogti iš šeimininkų. Nepaisant to, kaip su jais buvo pasielgta, šunys atrodė draugiški“, – „The Dodo“ pasakojo D. Yu.

Gelbėtojų komanda rūpinasi, kad šunims netrūktų maisto ir vandens, kad jie jaustųsi saugūs. Taip pat šunims suteikta reikalinga medicininė pagalba gydant sužeidimus nuo šiurkštaus elgesio.

Šunys liks prieglaudoje, kol atsigaus nuo patirto sukrėtimo ir bus pasiruošę iškeliauti į naujus namus Kinijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

„Ieškosime šiems šunims šeimų, kuriose jie bus mylimi. Daugybė žmonių Kinijoje rūpinasi savo šunimis ir prieštarauja šunų mėsos vartojimui“, – teigė gelbėtojas.

Nors komanda negalėjo išgelbėti kiekvieno Julino šventei nužudomo gyvūno, tačiau pakeitė 135 šunų likimus.

Daugiau rasite čia.