Šunims – visiška laisvė
Aviakompaniją, kartu su užsakomųjų skrydžių bendrove, įkūrė įmonė „BARK“, siūlanti mėnesinę žaislų ir skanėstų dėžės prenumeratą. Pirmasis naujai įkurtos oro bendrovės skrydis numatytas gegužės 23-ąją, o kompanija žada, kad ši paslauga suteiks visiškai kitokią patirtį šunims ir jų šeimininkams, netgi lyginant su įmonėmis, kurios jau turi specialių pasiūlymų šunims, pavyzdžiui, privačių skrydžių keturkojams bendrovė „K9 Jets“.
Reklaminiame „BARK Air“ vaizdo klipe matyti, kaip skrydžių palydovė sidabriniame padėkle keturkojui vietoje prašmatnaus patiekalo patiekia dėvėtą batą, kuris yra puikus užsiėmimas pūkuotam žmonių draugui. Kiti keleiviai minėtame vaizdo klipe seilėjasi žiūrėdami į voveres specialiuose televizoriaus ekranuose, treti – guli pataluose su šeimininku, laksto po lėktuvą it po žaidimų aikštelę per lėktuvo kabinoje įrengtą kliūčių ruožą ar gurkšnoja šunims skirtą putojantį gėrimą. Nėra visiškai aišku, kiek reklaminis vaizdo klipas atitinka galimą tikrovę, tačiau įmonė užtikrina, kad yra „100 proc. tikra oro bendrovė, sukurta šunims“.
„Per dažnai šunims užkertama galimybė patogiai keliauti – jie turi skristi kelioniniame krepšyje arba turi kęsti stresą, gabenami lėktuvo krovinių skyriuje. Pripažindama šiuos iššūkius ir stebėdama didėjančią prieinamo sprendimo paklausą, bendrovė siūlo smagesnį ir humaniškesnį variantą šunims, keliaujantiems su savo dvikojais žmonėmis“, – rašoma bendrovės pranešime spaudai.
Žadama, kad šunims skrydžio metu bus suteikiama visiška laisvė – jie galės nevaržomai naudotis sėdynėmis, lovomis ir bet kuria kita lėktuvo dalimi, ant kurios jie pajėgūs užsiropšti. Panašiai kaip saugos diržų taisyklės, galiojančios žmonėms bet kurio standartinio skrydžio metu, šunys šios bendrovės vykdomų skrydžių metu turės likti pririšti tik tol, kol lėktuvas rieda, kyla, leidžiasi arba jei tikimasi turbulencijos. Visais kitais atvejais – lėktuve jie galės judėti taip, kaip iki šiol tai darydavo žmonės.
Vaikai – nepageidaujami
Tačiau oro linijų bendrovė turi blogų žinių jauniems keleiviams – skrydžio metu čia nepageidaujami vaikai.
„Neseniai atlikta nacionalinė apklausa rodo, kad 87 proc. stalo likučių ant žemės numeta vaikai. Deja, ta pati apklausa rodo, kad visu 100 proc. už uodegos tampymą taip pat yra atsakingi mažamečiai. Todėl jaunesnių nei 126 metų žmonių (žmonių gyvenimo metais tai atitiktų 18 metų) mes nepageidaujame. Nesijaudinkite, lėktuve rasite daug užkandžių, kurie yra geresni už maisto likučius ant stalo“, – šmaikštaujama oro linijų bendrovės svetainėje.
Įsigijus kelionės bilietus, su kiekvienu keleiviu susisieks darbuotojas, kuris surinks visą reikiamą informaciją apie dvikojų keleivių šunį. Tada bus sukurtas individualus kelionės planas, užtikrinantis geriausią įmanomą skrydžio patirtį jų augintiniui.
Skelbiama, kad prieš įlaipinimą šunys bus veikiami „raminančiais feromonais“, muzika ir jiems draugiškomis spalvomis. Įlipus į lėktuvą, kiekvienas šeimininkas ras raminančių skanėstų, triukšmą slopinančių ausinių ir stresą padedančių įveikti šunims specialiai sukurtų liemenių, kad visi keleiviai būtų kuo ramesni.
Skrydžio metu keturkojai bus vaišinami skanėstais, gėrimais ir kitomis staigmenomis, „siekiant palepinti pūkuotus keleivius ir jų žmones“.
Vis dėlto, kad ir kaip įstabiai tai skambėtų, atsižvelgiant į poveikį aplinkai, tai kelia daugiau neigiamą požiūrį. Skrydžiai lėktuvu yra viena iš daugiausiai energijos suvartojančių transporto rūšių vienam keleiviui, net ir tada, kai visos vietos lėktuve užpildytos ar dauguma jų yra ekonominės klasės. O būtent pirmos klasės paslaugos, kurios neišnaudoja maksimaliai vietos orlaivyje, itin neigiamai veikia aplinką.
Parengta pagal šį straipsnį: https://www.mirror.co.uk/travel/news/new-airline-dogs-takes-uk-32729388