Užšokęs ant pečių, lapiukas užkariavo moters širdį
Pirmosios Fokso gyvenimo dienos buvo be galo vienišos ir liūdnos – vos kelių dienų mažylis buvo paliktas vienas. „Laukinės Lesės“ darbuotojai stebėjo lapiuką apie parą laiko, tačiau nebuvo jokių ženklų, kad pas mažylį grįžtų tėvai. Kadangi jaunikliui buvo reikalinga intensyvi priežiūra, buvo akivaizdu, kad, likęs vienas, lapiukas neišgyvens.
Lapiuku susižavėjusi Marija nuo pat pradžių sekė gyvūno gelbėjimo istoriją internete, o netrukus įkalbėjo vyrą kartu aplankyti lapiuką.
„Labai norėjome jį pamatyti. Iš pradžių net minčių nebuvo pasiimti jį į namus – juk tai laukinis gyvūnėlis. Nežinojau, kaip jam seksis sutarti su mano šunimis. Pasiėmėme lauktuvių, išvykome į Kauną. Karolis pakvietė užeiti į voljerą, o lapiukas užšoko man ant pečių, tada ant galvos. Jūs net neįsivaizduojate, koks buvo įspūdis! Aš savaitę negalėjau atsigauti, sėdėjau ir į vieną tašką žiūrėjau. Vyras pamatė ir pasakė: pasiimkime lapiuką“, – juokiasi moteris.
Šeima stengiasi daryti viską, kad lapiukas būtų laimingas
„Dabar einu į virtuvę kavos atsigerti, o lapinas pribėga pasižiūrėti. Čia jis turi daug erdvės, bėgioja. Ir su šunimis gerai sutaria – lapinui šunys įdomūs. Pas mus jis praleido jau pusantro mėnesio ir labai pasikeitė, priprato, apsiramino. Dienos metu daugiau miega, o naktį jis vis kažkuo užsiėmęs. Kai grįžtu po darbo, džiaugiasi ir sveikinasi kaip šuniukas. Bandėme šukuotis, uždėjome antkaklį, laukiame, kol pripras prie jo“, – įspūdžiais dalinasi Marija.
Vis dėlto, lapiuko namuose moteris negalėtų įsivaizduoti – šis labai mėgsta šokinėti, todėl kambariuose sukeltų daug netvarkos.
Laukiniai gyvūnai gelbėjami tik išskirtiniais atvejais
Išgelbėtas lapiukas yra skiepytas ir kastruotas, gautas leidimas jį laikyti nelaisvėje. Vis dėlto, „Laukinės Lesės“ vadovas Karolis Kulikauskas pabrėžia, kad lapės ir kiti laukiniai gyvūnai yra laukinės gamtos dalis, o žmogus į ją gali kištis tik išimtiniais atvejais.
Vis dėlto, K. Kulikauskas pataria pavasarį nevaidinti gelbėtojų ir negelbėti jauniklių – anot jo, visada netoliese yra tėvai, tad jie ir pasirūpins jaunikliais, o jei ne, gyvūnus reikia stebėti ilgesnį laiką, kad tuo galėtume įsitikinti.
Žinoma, laukiniams gyvūnams geriausia gyventi natūralioje gamtoje. Todėl Lietuvoje laukiniai gyvūnai leidžiami laikyti nelaisvėje tik išskirtinais atvejais – tai edukacinių, nykstančių rūšių išsaugojimo, gyvūnų, kurių kilmė neaiški ir gelbėjimo tikslais. Šio lapiuko atvejis buvo išskirtinis, nes jis buvo paliktas ir gyvūnui reikėjo pagalbos – vienas jis nebūtų išgyvenęs.
Be to, norint auginti laukinį gyvūną, būtina gauti leidimą iš Aplinkos apsaugos agentūros. Leidimų išdavimo tvarka nustatyta Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklėse.