Hidroterapija, išvertus iš graikų kalbos, reiškia vandens gydymą. Tai – neatsiejama gydymo proceso dalis augintiniams po traumų, smagiausia svorio metimo priemonė ir puiki pramoga norintiems socializuoti savo augintinius.

Kaip teigia centro įkūrėja Jolanta Arlauskaitė, Hidroterapijos centro „Rubis“ istorija yra labai spalvinga.

„Mūsų mylimam pudeliui Rubiui buvo diagnozuota displazija. Diagnozė lėmė, kad teko atsisakyti taip mylimų Agility treniruočių, riboti fizinį krūvį, o tai judriam šuniui padaryti labai sudėtinga. Kreipėmės į pačius geriausius Lietuvos ir užsienio specialistus, galinčius padėti šioje situacijoje, ir visi vieningai teigė - plaukimas padėtų sustiprinti raumenis, šuniui mažiau skaudės, galbūt pavyks išvengti operacijos. Lietuvoje tokių paslaugų niekas neteikė, todėl nusprendėme būti pirmieji – padėti ir sau, ir kitiems“, – teigia J. Arlauskaitė.

„Patys esame emigrantai, grįžę į Lietuvą po 10 metų praleistų Anglijoje. Ten ir sužinojome plačiau apie hidroterapiją smulkiems gyvūnams ir jos teikiamą naudą. Taigi mečiau darbą finansų srityje ir stačia galva nėriau į reabilitacijos smulkiems gyvūnams mokslus. Na, o čia jau matote fizinį svajonės variantą – hidroterapijos centrą „Rubį“, – tęsia ji.

J. Arlauskaitė aiškina, kad hidroterapijos metu stiprus nesvarumo pojūtis ir raminanti vandens rezistencija leidžia atlikti neskausmingus ir saugius pasyvius judesius. Hidroterapija yra vandens gydymas, skirtas reabilituoti ir pagerinti gyvūnų funkcijas ir gyvenimo kokybę.

Anot jos, hidroterapija kartu su veterinarijos gydytojų paskirtu gydymu gali žymiai pagreitinti ir palengvinti reabilitacijos procesą po traumų ar operacijų. Kadangi vandenyje judėti yra lengviau, hidroterapijos seanso metu sąnariams tenka mažesnė apkrova nei atliekant tuos pačius pratimus sausumoje. Tai reiškia, kad sportuodamas gyvūnas nepatiria jokio skausmo, taip yra skatinamas judėti.

„Svarbu paminėti, kad hidroterapijos seansai atliekami šiltame vandenyje. Kadangi šaltame vandenyje susiaurėja kraujagyslės, esančios prie odos ir paviršinių raumenų, o dėl to yra sutrikdoma kraujotaka ir raumenų veiklos efektyvumas sumažėja“, – aiškina J. Arlauskaitė.

Kaip įvardija centro įkūrėja, hidroterapijos teikiama nauda:

– pagerinama širdies ir kraujagyslių veikla;

– skausmo sumažinimas;

– patinimų sumažinimas;

– standumo galūnėse sumažinimas (pavyzdžiui, kai gyvūnas ilgą laiką nevaikščiojo, letenos būna sustandėję, „suakmenėję“;

– raumenų stiprinimas;

– skatinama protinė veikla;

– pagerinama gyvūno atliekama judesių amplitudė;

– sąnarių mobilizavimas;

– antrinių komplikacijų prevencija;

– gyvenimo kokybės pagerinimas.

„Šiuo metu klientams siūlome plaukimo baseine seansą. Kiekvienas seansas yra individualus ir adaptuojamas kiekvienam augintiniui atskirai, pagal poreikį. Pavyzdžiui, augintiniams, su judėjimo problemomis daugiau atliekami įvairūs pratimai vandenyje, o gyvūnai, kurių tikslas numesti svorio arba sutvirtinti raumenų masę, daugiau laiko praleidžia plaukiodami“, – sako J. Arlauskaitė.

Pranešime skelbiama, kad seanso trukmė – iki valandos (įskaitant dušą prieš baseiną, seansą baseine, dušą po seanso ir džiovinimą). Seanso kaina – 17 eurų. Seanso metu specialistas visą dėmesį skiria vienam augintiniui – dirba su juo, stebi pulsą, įvertina, ar nėra problemų. Šeimininkai viso seanso metu gali (ir rekomenduojama) būti kartu.

„Kalbant apie ateities planus ir idėjas – jų turime begalę. Dabar labiausiai norime įsigyti vandens bėgimo takelį ir tikimės, kad tai pavyks padaryti jau visai greitai. Taip pat labai norėtumėme bendradarbiauti su Lietuvos veterinarijos gydyklomis siekiant bendro tikslo – pagerinti augintinio gyvenimo kokybę ir pagreitinti reabilitacijos procesą po traumų ar operacijų“, – sako J. Arlauskaitė.