Reguliarios maudynės
Paprasta, tačiau būtina atkreipti dėmesį, kad reguliarios maudynės – tai tiesiausias kelias į žvilgantį ir akį traukiantį kailį. Vis dėlto, derėtų atminti, kad per dažnos maudynės gali turėti priešingą efektą – tai gali pakenkti jūsų šuns odai ir kailio kokybei, nes tokiu būdu pašalinami reikalingi natūralūs odos išskiriami aliejai. Maudynės kartą ar du per mėnesį – puikus skaičius, padėsiantis išlaikyti purų kailį ir nepriekaištingą išvaizdą, o svarbiausia – sveikatą.
Šukavimas
Nepriklausomai nuo to, koks jūsų šuns kailis, reguliarus šukavimas padės išvengti sąvėlų ir nekontroliuojamo šėrimosi. Geriausia šuns kailį šukuoti kas 3 ar 4 dienas. O jei jūsų šuo yra tokios veislės, kuri ypač garsėja gausiu plaukų slinkimu, geriau naudoti specialiai tokiems šunims skirtas šukas. Tas pats pasakytina ir apie veisles ilgu plauku – tai padės išlaikyti tvarkingą augintinio išvaizdą ir išvengti minėtų sąvėlų. O juk tvarkingai sušuokuotas kailis irgi yra nepriekaištingos išvaizdos dalis.
Aukštos kokybės pašaras
Įsitikinkite, kad jūsų šuo gauna aukščiausios kokybės maistą, dar kitaip vadinamą premium klasės pašaru. Apie tai, kad augintinis šeriamas žemesnės kokybės pašaru, visada išduos kailio kokybė – visų pirma, jis tikrai neblizgės, jau nekalbant apie kitus prastą mitybą išduodančius ženklus. Taip yra todėl, kad netinkama mityba turi neigiamą poveikį ne tik šuns sveikatai, bet ir kailiui, mat nekokybiškame maiste nėra reikalingų maistinių medžiagų, kad augintinis būtų ne tik sveikas, bet ir išvaizdus.
Įsigydami pašarą, pasidomėkite jo sudėtimi arba pasitarkite su veterinarijos gydytoju, – tai padės įsitikinti, kad mityba bus visavertė, pilna visų reikalingų maisto medžiagų ir vitaminų, kad augintinis būtų sveikas ne tik išoriškai, bet ir iš vidaus.
Kokybiški skanėstai
Neduoti šuniui skanėstų – būtų prastas patarimas. Vis dėlto, skanėstai, kaip ir kasdienis augintinio pašaras, taip pat turi pasižymėti aukšta kokybe. Jei jūsų šuo mėgsta žalių morkų skonį, puiku – tai gali būti maistingas ir dantų sveikatą stiprinantis pasirinkimas. Tačiau, jei žalių daržovių jūsų šuo neėda, galima rinktis skanėstus specializuotose parduotuvėse, tačiau būtina įsitikinti, kad jie turi maistinės vertės ir nėra tik bevertės kalorijos jūsų augintiniui, su pridėtiniu cukrumi ar kitais ingredientais, galinčiais ne tik pakenkti jūsų augintino sveikatai, bet ir nė kiek neprisidėti prie žvilgančio jo kailio.
Priežiūra nuo parazitų
Kaip jau turbūt žinote, parazitai gali kelti rimtą pavojų augintinių sveikatai. Jų negydant, parazitai gali nusinešti keturkojų gyvybę ir sukelti pavojų kitiems aplinkoje sutinkamiems augintiniams. Nors apie parazitus įprasta kalbėti tada, kai norime užtikrinti, kad augintinis būtų sveikas, dažnai užmirštama, kad jų daroma žala tikrai atsiliepia ir augintinio kailio kokybei.
Parazitų neturintis augintinis tikrai turės geresnės kokybės kailį, lyginant su keturkoju, kuris blaškosi gatvėse ir yra neprižiūrimas. Turintis ektoparazitų augintinis nevengs kasymosi, jo kailis gali pradėti plikti, o odoje atsivėrusios šlapiuojančios egzemos ar šašai išduoti apie pavojų. Visiems žinomos blusos ne tik kankina augintinį išoriškai, bet gali pernešti ir endoparazitus, kurių sukelti susirgimai gali lemti didesnes problemas, nei galime įsivaizduoti. Tokių rezultatų tikrai nelinkėtume savo mylimiems šeimos draugams.
Kokosų aliejus
Pasirodo, kokosų aliejus tinka ne tik žmonėms, bet ir pūkuotiems jų draugams. Yra keli kokosų aliejaus naudojimo būdai, kad jūsų šuns kailis būtų blizgus, sveikas ir žvilgėtų. Pirma, kartą per dieną jų pašarą galite pagardinti kokosų aliejaus šaukšteliu. Antra, galite tepti aliejų tiesiai ant odos ir kailio – taip sudrėkinsite augintinio odą. Dar vienas būdas – keli kokosų aliejaus lašai augintinio šampūne.
Avižinių dribsnių vonios
Dar vienas žvilgančio kailio receptas – maudynės avižiniuose dribsniuose. Vandenyje paprasčiausiai ištirpinkite avižinių dribsnių miltus ir jame maudykite augintinį. Ypač tai patartina alergiškiems šunims – tai gali padėti numalšinti niežulį ir nuraminti odą.
Omega riebalų rūgštys
Omega riebalų rūgštys – tiesus kelias į žvilgantį kailį. Pasirūpinkite, kad augintinio mitybos racione nepritrūktų Omega-3 ir Omega-6 riebalų rūgščių. Tai galima užtikrinti papildų pagalba. Pavyzdžiui, užlašinant kelis lašus aliejaus ant augintinio pašaro. Tačiau verta paminėti, kad kaip ir žmonėms, taip ir augintiniams, – papildai turi būti vartojami saikingai ir pagal rekomendacijas.
Žoliniai, natūralūs papildai
Tam tikri vaistažolių papildai, įskaitant asiūklį ir spiruliną, teigiamai veikia šunų kailį ir pagerina jų odos būklę. Žinoma, prieš tai svarbu pasikalbėti su veterinarijos gydytoju dėl tinkamos dozės.
Konsultacija su specialistu
Vis dėlto, visais atvejais geriausia pasitarti su jūsų augintinio gydytoju – jis geriausiai žinos, ko trūksta jūsų keturkojui, kad šio sveikata būtų gera ir kailis natūraliai žvilgėtų. Ypač, jei pastebite, kad šuo dažnai kasosi ar turi odos problemų. Visi šie patarimai – rekomendacinio pobūdžio, tad prieš pradėdami juos taikyti praktikoje, pasitarkite su tai išmanančiu specialistu, kad išvengtumėte nepageidaujamų reakcijų, tokių kaip alergijos, ar kitų sveikatos sutrikimų.
Parengta pagal šį straipsnį: https://www.broadstreetvet.com/site/blog/2022/02/01/dog-coat-shiny-healthy