„Sekmadienis turėjo pasibaigti ramiu pasivaikščiojimu Vingio parke, o vos nesibaigė šeimos nario praradimu...“ – istorijos pasakojimą pradeda B. Skardžė.
Pasak socialinių tinklų turinio kūrėjos, jos keturkojė labai mėgsta žaisti su kankorėžiais, o tą nelemtą sekmadienį Vingio parke Luna į nasrus sugebėjo pačiupti net du. Šeimininkei paprašius juos išspjauti, Luna taip atsikratė tik vienu iš jų, kitu – pradėjo springti.
„Negaliu pasakyti, kiek sekundžių viskas vyko, nes laikas sustojo, bet galiausiai nurimo – tada supratome, kad jį nurijo. Kadangi atrodė kaip niekur nieko, tai pradėjome su Arnu diskutuoti, ką daryti – važiuoti į veterinariją, ar ne. AČIŪ mūsų sąmoningumui, kad nusprendėme nerizikuoti ir nuvažiuoti į artimiausią veterinariją“, – pasakoja B. Skardžė apie kartu su vyru tą akimirką priimtą sprendimą.
Veterinarijos klinikoje, pasakoja B. Skardžė, nedelsiant buvo priimtas sprendimas kankorėžį ištraukti, mat nedidelio kūno sudėjimo keturkojei tai gali būti rimtas pavojus – jeigu kankorėžis ir praėjo pro stemplę, jis gali strigti žarnyne. O tada, rašo šeimininkė, galimas labai blogas scenarijus.
„Veterinarijoje nebuvo gastro gydytojo, todėl liepė važiuoti į budinčią kliniką. Kadangi bendradarbiaujame su „Dr. VET“ gyvūnų sveikatos planų klausimu, tai puikiai žinojau, kad jų Lazdynų ligoninė dirba 24/7 – čia skubiai ir važiavom. Laimei, čia mus sutiko gydytoja, kuri neseniai tikrino Lunos sveikatą – puikiai atsiminė gyvūną. Gydytoja paaiškino, kad reikės lengvai migdyti Luną ir gastro būdu ištraukti kankorėžį“, – įvykių eiga dalijasi moteris.
Kaip paaiškėjo po dviejų valandų, kankorėžis buvo per didelis ir jo ištraukti tokiu būdu nepavyks, todėl reikalinga rimta operacija – chirurginiu būdu atverti pilvą, pjauti skrandį ir traukti svetimkūnį.
„Nemoku pasakyti, kokios emocijos užvaldė... Neradom sau vietos iki tol, kol 01:00 val. nakties paskambino gydytoja ir pasakė, kad operacija sėkminga, o Luna jau atsigavo po narkozės. Luniukas parą prabuvo ligoninėje, grįžo namo liūdna ir pasilpus, bet nemoku žodžiais apsakyti, kokie esame dėkingi „Dr. VET“ už tokią greitą reakciją į situaciją. Ačiū, kad padarėte viską dėl mūsų šeimos nario. Ačiū, kad skambinote tiek dieną, tiek naktį, kad perduotumėte naujausias žinias – labai vertinam, kad esat empatiški tokioje situacijoje. Suprantu, kad šioje situacijoje viskas pasisuko geriausiai, kaip tik galėjo, nes viskas galėjo baigtis tiesiog užspringimu“, – pasakoja B. Skardžė.
Po skaudžios patirties, moteris dalijasi ir išmoktomis pamokomis. Pirmiausia, sako ji, „tokiais atvejais nereikėtų kaltinti savęs, kad šuo prarijo kankorėžį, nes čia galėjo būti kaulas, žaislas, ar bet kas, ką šuo ras gatvėje ar namuose“. Antra, pataria ji, reikėtų „būti budriems ir geriau visada vykti į kliniką, nerizikuoti gyvūno gyvybe (šiuo atveju velniai žino, kas būtų buvę, jeigu nebūtumę nuvykę)“, trečia, tęsia B. Skardžė, reikėtų „įsiminti dirbančias visą parą gyvūnų ligonines, kad stresinėje situacijoje nebereikėtų googlinti. Laikas gali kainuoti gyvybę.“
„Na, kankorėžių erą tikriausiai vis tiek uždarysim, nes dabar kels labai daug streso. O dabar laukia 10 dienų babysitting (liet. priežiūros), Lunai – rimtas poilsio režimas“, – teigia B. Skardžė.