Pasirūpinkite tinkama mityba

Žiemą augintiniams, kurie daug laiko praleidžia lauke, gali prireikti daugiau kalorijų sveikai kūno temperatūrai palaikyti. Tokiu atveju patartina koreguoti maisto porcijas, atsižvelgiant į tai, kiek laiko jūsų šuo ar katė praleidžia lauke ir koks yra jo aktyvumo lygis.

Kita vertus, augintiniai, kurie didžiąją laiko dalį praleidžia patalpose ir yra mažiau aktyvūs, gali priaugti svorio. Todėl jei nusprendėte keisti kalorijų kiekį maiste, darykite tai palaipsniui, stebėdami gyvūnų reakciją ir svorį, ypač žiemą. Svarbiausia – kaip ir kitais metų laikais, taip ir žiemą pasirūpinkite visaverčiu, subalansuotu maistu.

Pasak „Iki“ komunikacijos vadovės Gintarės Kitovės, aukštos kokybės maistas yra būtina sąlyga augintinio sveikatai, todėl gyvūnų ėdalas yra nuolatinė pirkinių krepšelio dalis išties didelei daliai pirkėjų.

„Pernai gyvūnų prekių pardavimai dar netgi ūgtelėjo – išaugo apie 15 procentų. Dažnas šeimininkas pasakys, kad savam augintiniui nieko negaila, tačiau kokybiška jo mityba neprivalo patuštinti kišenės. Matome, kad vidutinė gyvūnų ėdalo kaina 2024-aisiais netgi kiek sumažėjo. Tam daug įtakos turėjo didelės nuolaidos, ypač – augintinių šeimininkų pamėgtos „Gyvūnų fiestos“ metu. Be to, asortimentą dar papildėme plačiu „Clever“ pasirinkimu. Pirkėjai jau pamėgę ir įvertinę privačios etiketės produkciją – ėdalas yra toks pats visavertis ir kokybiškas, tačiau siūlomas ypač patrauklia kaina“, – sako G. Kitovė.

Gintarė Kitovė

Nepamirškite fizinio aktyvumo namuose

Dažnas augintinio šeimininkas pastebi, kad šaltuoju metu laiku keturkojai gali kiek aptingti. Pavyzdžiui, jeigu įprastai katės miega 12–16 valandų per parą, tai žiemą miego trukmė gali pailgėti ir iki 20 ar daugiau.

Kaip ir žmones, taip ir gyvūnus veikia trumpesnės dienos – mažiau saulės šviesos daro juos mieguistus. Toks poilsio režimas padeda taupyti energiją, tačiau aktualu ir neleisti gyvūnui pramiegoti visos žiemos. Paskatinkite fizinį aktyvumą – dažniau su savo šunimi ar kate pažaiskite, išvarykite žiemos apatiją ir paskatinkite smalsumą su nauju žaislu.

Vaikščiokite trumpiau, bet dažniau

Per didesnius šalčius su šunimi rinkitės trumpesnius ir dažnesnius pasivaikščiojimus. Ilgi pasivaikščiojimai esant žemai temperatūrai gali sukelti hipotermiją. Reguliarūs, trumpi pasivaikščiojimai suteiks jūsų šuniui reikiamą fizinį krūvį ir kartu sumažins peršalimo riziką.

Jeigu jūsų katė net ir žiemą mėgsta apžiūrėti savo kiemo valdas, laikykitės to paties principo – geriau ją išleiskite dažniau, bet pakvieskite namo anksčiau.

Pasivaikščiojimas su augintiniu

Prižiūrėkite kailį

Tinkamai prižiūrėtas kailis gali padėti apsisaugoti nuo šalčio. Reguliarus tiek šuns, tiek katės kailio šukavimas žiemą ne tik padeda pašalinti nešvarumus ir išvengti susivėlimų, bet ir stimuliuoja kraujotaką. Kailį reikėtų šukuoti bent kartą per dieną, ypatingą dėmesį skiriant toms vietoms, kuriose dažniausiai susidaro plaukų susivėlimai (aplink ausis, uodegą ir pilvą).

Jeigu jūsų katė ir žiemą vaikšto į lauką, tikriausiai pastebėjote, kad šiuo metų laiku jos kailis pastorėja, tad ir šertis gali daugiau nei įprastai. Tad neapleiskite šukavimo – taip ne tik pasirūpinsite kailiu, bet ir namų švara, kad augintinio plaukai mažiau skraidytų po kambarius.

„Jeigu katė ilgaplaukė ir intensyviai šeriasi, vien šukavimo gali nepakakti. Į tai reikėtų atsižvelgti ir renkantis maistą parduotuvėje, – sako prekybos tinklo komunikacijos vadovė G. Kitovė. – Naudodami specialų ėdalą, kuris padeda apsisaugoti nuo plaukų kamuoliukų, galite padėti savo katei išvengti nemalonių virškinimo problemų. Tokiu atveju reikėtų ieškoti sauso maisto, konservų ar skanėstų su žodžiu „hairball“ (liet. – plaukų kamuoliukas) ant pakuotės.“

Beje, žiemą rekomenduojama apriboti šuns maudymą iki minimumo, kad nepažeistumėte natūralaus apsauginio odos sluoksnio. Jei būtina, naudokite švelnų šunų šampūną ir kruopščiai išdžiovinkite kailį, kad augintinis nesušaltų.

Šunų kirpykla

Pasirūpinkite letenomis

Ne tik šaltis gali pakenkti šunų bei kačių letenėlėms. Žiemą ant šaligatvių pabarstyta druska gali sukelti dirginimą, įtrūkimus, todėl prieš eidami pasivaikščioti patepkite šuns letenas apsauginiu balzamu. Po kiekvieno pasivaikščiojimo nuplaukite šuns letenas šiltu vandeniu, kad pašalintumėte druską ir purvą, ir kruopščiai nusausinkite rankšluosčiu.

Sukurkite jaukią, saugią vietą poilsiui

Žiemą gyvūnai paprastai daugiau miega, todėl sukurkite jiems ramią, šiltą ir patogią vietą, kur jie galėtų atsipalaiduoti ir jaustis saugūs. Pastatykite jų guolį atokiau nuo skersvėjų ir šaltų grindų. Taip nepamirškite reguliariai vėdinti patalpas – tačiau stenkitės tą daryti tuomet, kai gyvūno nėra kambaryje, kad jo neperpūstų vėjas.