Kalytė iš prieglaudos kėlė nemažai problemų
„Sėkminga dresūra“ – tai „Purina“ projektas, kuriame nepaklusnūs išdykėliai gyvūnai tampa išdresuotais ir socializuotais. Projekte savo sėkmės istorijas pasakoja žmonės, kuriems dresūros pagalba pavyko pakeisti savo augintinių elgseną. Taip pat čia rasite ir specialistų patarimus, kaip susidraugauti su savo keturkojais draugais.
Pirmasis vilnietės Viktorijos šuo – senas, dešimtus metus skaičiuojantis Rubis, taip pavadintas todėl, nes būdamas mažas buvo tikras rubuilis. Šiandien jis – užsispyręs meškinas, kuris visus savo kaprizus stumia šalin tada, kai užuodžia gardų kąsnelį.
Poros namuose prieš maždaug metus atsirado ir antras augintinis – kalytė Linki iš prieglaudos „Penkta koja“. Jos vardą nulėmė Linkuvos gatvė Kaune, kurioje kalytė ir buvo surasta. Tiesa, aplinkiniai ją kviečia ne tik Linki vardu, bet kartais pavadina ir lape, mat išvaizda labai panaši.
Mergina prisipažįsta, kad su Linki nuo pat pradžių būta nemažai problemų. „Tai buvo visiškai išsigandęs šuo, bijojo visko ir visų. Nieko nemokėjo – net nematė skirtumo tarp buvimo kažkokioje patalpoje ar lauke. Iš elgesio matėsi, kad visą laiką buvo prie grandinės pririšta, tai ir vaikščiojo kaip švytuoklė – tu eini tiesiai, o ji per visą pavadėlio ilgį į visas puses lakstydavo“, – prisimena Viktorija.
Namų niokojimą išsprendė greitai ir paprastai
Mergina džiaugiasi, kad išauklėti Linki itin padėjo Rubio buvimas šalia. Anot jos, daug ko kalytė išmoko tiesiog stebėdama Rubį, todėl šeimininkams dresūra sukėlė mažiau vargo.
Linki nuo pirmų dienų turėjo susipažinti su ribomis, galiojančiomis namuose. Šeimininkai nenorėjo, kad ji šokinėtų ant lovos, svečių. Pirmomis dienomis kalytė net užsiimdavo namų niokojimu – draskydavo knygas, laidus.
Šios problemos sprendimas prasidėjo nuo elementarios komandos „sėdėk“. Kalytei sėdint, šeimininkė trumpam išeidavo iš kambario, kad augintinė prie to apsiprastų.
„Pradžiai ji neišsėdi, iškart eina iš paskos, ir taip kokius 50 kartų. Po to 51-ą kartą ji jau pasėdi, palaukia, kol grįši. Grįžti, pagiri, ir taip vis ilgini tą laiko tarpą – tai ji išmoksta pabūti viena. Ir pradingo visos problemos. Dabar ji pradėjo drąsiai būti namuose“, – teigia Viktorija.
Daugiau apie tai, kaip Miglei pavyko išauklėti savo augintinį – vaizdo įraše.