Šuo – protingas gyvūnas, jis suvokia, jeigu kažką padaro blogai, tačiau reikėtų suprasti, kad ne visus savo veiksmus jis gali kontroliuoti, – sako parduotuvių tinklo KIKA veterinarijos gydytoja ir farmacijos vadovė Kamilė Ausmanė. – Sauskelnės naudojamos ne tik tam, kad šeimininkai išvengtų nemalonaus kvapo ar balučių namuose, bet ir pačiam augintiniui nuraminti. Šeimininkai turėtų atkreipti dėmesį, kad augintiniams netinkamos ir nepatogios įprastos žmonių sauskelnės, todėl reikėtų rinktis iš gyvūnams specialiai sukurtų ir augintinio poreikiams pritaikytų sauskelnių.“

5 pagrindinės priežastys, dėl kurių šuniui reikėtų sauskelnių:

1. Mažų šuniukų auklėjimas. Įsigijus keturkojį draugą, šeimininkams tenka nemažai pavargti, kol jis išmoksta susilaikyti ir savo reikalus atlikti lauke. Didžiausios kantrybės prireikia mažų veislių šuniukų augintojams – jų šlapimo pūslė mažesnė, taigi ir į „tualetą“ juos prispiria dažniau.

Veterinarė įspėja, kad šuniuko jokiu būdu negalima bausti už ne vietoje atsiradusią balutę – jis įsibaugins ir ims bijoti jūsų, bet tai niekaip nepaspartins mokymosi proceso. Geriau šiuo pereinamuoju laikotarpiu, kol keturkojis dar mažas ir mokosi pasiprašyti į lauką, naudoti sauskelnes ar drėgmę sugeriančias palutes.

2. Ruja. Daugkartinės sauskelnės yra naudojamos ir kaip apsauginė priemonė, skirta rujojančioms kalytėms nuo nepageidaujamo patinų dėmesio ar kraujo lašų namuose. Kalytės rujoja du kartus per metus ir ne visuomet geba pačios „susitvarkyti“, tad veterinarai taip pat rekomenduoja užmauti sauskelnes šiuo neramiu augintiniui laikotarpiu. Tai itin aktualu didelių veislių kalyčių šeimininkams, mat jos kraujuoja gausiau ir gali palikti sunkiai išvalomas dėmes ant minkštųjų baldų.

3. Teritorijos žymėjimas. Teritoriją žymintys patinai siekia parodyti savo viršenybę prieš kitą patiną. Jeigu šuo yra išmokytas namuose teritorijos nežymėti, tai nuvykus į svečius, kuriuose gyvena kitas keturkojis, šeimininkui gali tekti rausti iš gėdos dėl augintinio elgesio. Šiai gana dažnai pasitaikančiai problemai spręsti skirtos specialios diržo tipo sauskelnės patinams, kurios gali būti vienkartinės arba daugkartinės. Pasak veterinarės, problema aktuali ne tik patinų, bet ir kalyčių šeimininkams – jos taip žymisi teritoriją, ypač jeigu namuose atsiranda dar vienas gyvūnas.

4. Ilga kelionė. Keliaujant su augintiniu, ne visuomet yra galimybė išvesti jį lauką, pavyzdžiui, skrendant lėktuvu ar važiuojant traukiniu. Sauskelnės leidžia šeimininkui išvengti nemalonumų, kurių netyčia gali pridaryti į lauką išeiti negalintis šuo.

5. Šlapimo nelaikymas. Šlapimo nelaikymas gali signalizuoti apie rimtas sveikatos problemas, dėl kurių reikėtų pasitarti su specialistais. Pasak veterinarės, priežasčių, dėl kurių šuo gali nelaikyti šlapimo, gali būti ne viena: cukrinis diabetas, šlapimo pūslėje esantys akmenys, reakcija į vartojamus vaistus ar neišvengiama senatvė. Šlapimo nelaikymo priežastis veterinaras gali nustatyti apžiūrėjęs gyvūną ir atlikęs būtinus tyrimus. Augintiniui skiriamas gydymas, kartais gali prireikti ir operacijos, pavyzdžiui, siekiant pašalinti akmenis. Šlapinimosi namuose priežastys gali būti ir psichologinės – pavyzdžiui, iš prieglaudos paimtas šuo gali būti patyręs sunkių emocinių išbandymų ar susidūręs su netinkamu ankstesnių šeimininkų auklėjimu.

Šeimininkams, ieškantiems patogių sauskelnių augintiniui, patariama rinktis daugkartines – ne tik dėl ekologiškumo, bet ir dėl praktiškumo, tokias sauskelnes galima skalbti apie 300 kartų. Taip pat jos sulaiko didesnį kiekį skysčio ir tinka didesnių veislių šunims.