15 metų žiniasklaidoje dirbanti profesionalė svarstė, jog internetas pakeitė žmonių supratimą apie atstumus ir pasiekiamumą. „Skaitytojas tapo aktyvesnis, labiau įsitraukęs, drąsesnis. Jie nebijo pasakyti, ką galvoja ar susisiekti su redakcija. Tai galbūt susiję ir su naujos kartos požymiais, socialine medija bei priartėjimu, atstumo nejautimu, kai matai, kad net ir nepažįstamam žmogui gali rašyti kartais ir familiariai“, – pastebėjo vyriausioji naujienų portalo redaktorė.
Pasak LOGIN pranešėjos, visuomenė, kaip ir pati žiniasklaida, taip pat yra labai įvairi, o dirbant medijose yra ypač svarbu pažinti savo auditoriją. Vis dėlto internetinė žiniasklaida čia susiduria su privalomumu, nes jos naudojami kanalai leidžia čia pat gauti grįžtamąjį ryšį bei esamuoju laiku stebėti auditorijos įsitraukimą, į tai operatyviai reaguoti.
„Dirbantieji internetinėje žiniasklaidoje puikiai žino, kad ir kiekviena klaida bus labai greitai pastebėta. Čia ir dabar matydami auditorijos įsitraukimą, galime tuoj pat daryti pakeitimus, reaguoti į tai, kas žmonėms įdomu. Tačiau noriu pabrėžti, kad žiniasklaida vis tiek turi nepamesti pagrindinio savo tikslo – informuoti visuomenę apie problemas, atspindėti viešąjį interesą bei kalbėti apie tai, kas yra svarbu.
Gali būti, kad auditoriją domina tik tam tikra naujiena ar problema, bet tai nereiškia, kad visa žiniasklaida turi viešinti tik tai. Temų nuolatos turi būti daug ir įvairių, o tai yra redaktoriaus atsakomybė“, – sakė R. Lukaitytė–Vnarauskienė.
Kartu žiniasklaidos atstovė pasidžiaugė, jog žurnalistai visuomenėje yra vertinami kaip paskutinė instancija ir žmonės nepabijo kreiptis, išsakyti savo problemas. Pašnekovė sako, jog pasitenkinimą darbu suteikia tai, kad žurnalistams pradėjus domėtis situacija, ji pradeda spręstis, padedama žmogui. Kartu per vieno žmogaus problemą tai padeda ginti viešąjį interesą.
Tačiau populiarumas bei didelis auditorijos įsitraukimas turi ir savo kainą. „Delfi“ tapus naujienų sinonimu, žmonės su šiuo naujienų portalu pradėjo sieti bene viską, ką perskaito internete. Neretai „Delfi“ atsiverčiama norint pasitinkrinti, ar kažkur išgirsta žinia yra teisinga, o tai, pasak patyrusios redaktorės, yra geriausias darbo įvertinimas.
Gegužės 24 d. 11:30 val. R. Lukaitytė–Vnarauskienė savo įžvalgomis apie visuomenę ir žiniasklaidą, pandemijos metu padidėjusį netikrų naujienų (angl.Fake News) srautą ir kt. dalinsis ir su LOGIN konferencijos dalyviais. LOGIN vyks gegužės 24–28 d. tik nuotoliniu būdu. Tiesiogiai ir nemokamai konferencija bus transliuojama „Delfi“ bei „15min” portaluose. Su visais pranešėjais galite susipažinti www.login.lt ir savo darbo kalendoriuose pasižymėti tuos pranešimus, kurių laukiate labiausiai https://login.lt/agenda/