Armijoje įgyti įgūdžiai buvo neįtikėtinai svarbūs
Keliautojo pasiekimai labai įkvėpė tiek britus, tiek nepaliečius, nes pats T. Gurung gimė 1990 m. birželio 23 d. Nepale, tačiau 2005 m. persikėlė į Jungtinę Karalystę. Ten pabaigęs mokslus 6 metus tarnavo armijoje. Kelionę keliautojas pradėjo, kai iš jos pasitraukė.
Jo karjera armijoje suteikė reikiamų įgūdžių, atsparumo, ištvermės, susikaupimo, tikslo siekimo, ryžto, taip pat ir psichologinės stiprybės, kas buvo būtina norint įkopiant į aukščiausias kalnų viršūnes.
T. Gurung žinomas kaip puikus strategas, metodiškas, atsargus ir neįtikėtinai kopimo tempo meistras. Jo tikslas buvo ne tik įveikti visas viršūnes, bet tai padaryti rekordiniu greičiu.
Kiekviena viršūnė reikalavo skirtingo pasiruošimo ir prisitaikymo prie vietinių sąlygų, kas reiškė, kad jis turėjo labai greitai prisitaikyti prie skirtingų sąlygų ir nuspręsti, kada rizikuoti, o kada atsitraukti. Jis labai daug dirbo su savo komanda ir prireikus keitė savo strategijas, kad užtikrintų, jog visos ekspedicijos būtų saugios ir sėkmingos.

Sunkiausia buvo pasiekti kalno žudiko viršūnę
Keliautojo kopimas neapsiėjo ne tik be nuotykių, bet ir be rimtų iššūkių.
Kiekvienas kalnas, ypač aukščiausios pasaulio viršūnės, reikalauja ne tik fizinės jėgos, bet ir psichologinio pasirengimo. Apie viską T. Gurung papasakos LOGIN konferecijoje, bet vienas iš didžiausių iššūkių buvo įkopimas į K2, antrą pagal aukštį pasaulio viršūnę (8611 m). Dėl savo techniškai sudėtingo maršruto, ypatingai nusileidimo, blogo oro, nuolatinių lavinų kalnas laikomas vienu pavojingiausių ir vadinamas kalnu žudiku. Skaičiuojama, kad vidutiniškai žūsta 1 iš 4 į kalną bandančių įkopti žmonių.
Keliautojas pasakojo, kad šios ekspedicijos metu ir pats susidūrė su stipriomis audromis, nepalankiomis oro sąlygomis ir būtinybe priimti greitus sprendimus dėl saugumo, kad išliktų gyvas.

Dar vienas kalnas, kuris keliautojui ne tik paliko neišdildomą įspūdį, bet ir buvo didelis iššūkis, tai Everestas, kuris, nors ir populiarus, vis tiek kelia didelį pavojų dėl aukščio ligų, lavinų ir šalčio. Šioje kelionėje jis susidūrė su ekstremaliomis oro sąlygomis ir nuovargiu. Norėdamas užsitikrinti saugumą, jis turėjo padaryti nemažai svarbių dalykų nuo labai atsakingo planavimo, tinkamos įrangos parinkimo, griežtos mitybos tvarkos ar nuolatinio susikaupimo, nes kalnuose esi svečias ir niekada nežinai, ar jis tave priims, tad reikia galvoti kiekviename žingsnyje ką darai, kodėl darai, numatyti galimas pasekmes.

T. Gurun kopdamas taip pat pastebėjo, kaip pasaulinis klimato atšilimas keičia kalnų aplinką. Jis pasakojo, kad kai kuriose viršūnėse, pavyzdžiui, Manaslu, ledynų ir sniego dangos tirpimas padidino lavinų ir ledynų plyšimo pavojus. Šios aplinkybės reikalavo papildomų atsargumo priemonių ir tikslių sprendimų priėmimo kalnuose. Tokie iššūkiai ne tik padėjo jam tobulėti kaip kalnų laipiotojui, bet ir suteikė jam gilesnį suvokimą apie gamtos jėgas ir kalnų pavojus.
Informacija apie kalnų laipiotoją parengta pagal Forcesnews.com, Nimsdai.com, SI.com, YouTube

Konferencijoje bus daug ryškių asmenybių
Jau pranešama, kad Į LOGIN konferenciją be vieno garsiausių pasaulyje kalnų laipiotojo, atvyks pasaulinio garso seksologas Pere Estupinya, Dakaro dalyvė, rally vairuotoja, F1 reporterė Giampaoli Zonca, britų kariškis, JAE kariuomenės karinis patarėjas, dirbęs ir su JAV kariuomene Joe McMahon, žinomas duomenų mokslininkas, dirbęs inovacijų pareigūnu Europos Parlamente Pierluigi Casale. Tai – vos keletas pavardžių iš keliasdešimties pranešėjų.

LOGIN konferencijos turinio vadovas Tomas Stasiukevičius džiagiasi, kuo toliau – tuo didesnio kalibro ir įdomesnius žmones savo pasiekimais pavyksta prisitraukti, nes ir pati konferencija tampa vis labiau žinoma gerokai už Baltijos šalių ribų, tad natūraliai ir su vis labiau prestižiniais pranešėjais derybos užtrunka vis ilgiau.
Visgi, pats pranešėjų atrankos principas lieka toks pats – stebimos pasaulio tendencijos ir siekiama jas kuo tiksliau atliepti, nuspėti, kuo pasaulis kvėpuoja ar kvėpuos jau visai netrukus.
LOGIN konferencija vyks gegužės 29–30 dienomis Vilniuje, parodų ir renginių erdvėje „Litexpo“ renginių ir parodų erdvėje.
LOGIN – didžiausias, gausus turinio ir, ko gero, drąsiausias inovacijų susitikimas Baltijos šalyse. Organizatoriai pavadino jį festivaliu, nes kasmet pritraukia daugiau kaip 7 000 dalyvių, keičiančių žaidimo taisykles, pažangiai mąstančių, technologijų naujoves išmanančių ir žinių ištroškusių žmonių. Jau 19-ąjį kartą bus siekiama plačiomis akimis žvelgti į šiuolaikinį pasaulį, įsigilinti į technologijų pažangos sukeliamus pokyčius ir kliūtis, pasisemti įkvėpimo iš inovacijų pionierių, tyrinėti idėjas, kurios gali nuvesti prie pirmojo vienaragio, bei pažvelgti į tai, kas laukia ateityje. Didieji šių metų LOGIN partneriai – medicinos centrai „Northway“, „Citadele bankas“, technologijų platintojas Baltijos šalyse „ACC Distribution“, VšĮ Inovacijų agentūra, draudimo bendrovė „Balcia“. Daugiau informacijos ČIA.

