Dirba daugiau nei 500 žmonių

LOGIN festivalis, sako T. Stasiukevičius, šiemet tampa pilnametis – gegužės 30–31 dienomis „Litexpo“, Vilniuje bus švenčiamas 18-tas renginio gimtadienis. Pats T. Stasiukevičius jau šeštus metus gyvena LOGIN ritmu.

„Tada atrodė, kad tai savo dydžiu neįtikėtinas projektas. Tuo metu buvo daugiau nei 150 pranešėjų, o dalyvių buvo 4–5 tūkst. Prieš šešerius metus man atrodė, kad tai yra aukšta kartelė, kurią sunku perspjauti.

Tačiau vystant projektą mums ne kartą pavyko tuos rekordus sumušti. Net ir praeitais metais turėjome 251 pranešėją. Šiemet turėsime daugiau nei 300 pranešėjų“, – sako T. Stasiukevičius.

Tomas Stasiukevičius, Dominyka Venciūtė, Guoda Sakalauskienė,  Almantas Dulkys

Pašnekovas pasidalina įspūdingais skaičiais: tam, kad sėkmingai galėtų vykti LOGIN festivalis, reikia šiek tiek daugiau nei 500 žmonių. Anot LOGIN vadovo, šį skaičių sudaro 70 savanorių, be kurių festivalis tiesiog negalėtų funkcionuoti, 10 LOGIN komandos narių, apie 150 technikų ir daugiau nei 300 pranešėjų.

Nepaisant didelio pagalbininkų skaičiaus, T. Stasiukevičius su šypsena sako, kad jam pačiam renginio metu tenka atlikti įvairius darbus. „Nuo sėdmaišių tempimo paskutinę dieną prieš renginį iki registracijos zonos staliukų perstatymo. Tikrai darbų netrūksta – nuo pačių paprasčiausių iki labai sudėtingų.

Tai labai didelis renginys. Kai artėja konferencija, per tą pačią valandą gali padaryti fizinius darbus, nes tiesiog matai, kad tai reikia padaryti, ir gali priimti labai svarbų strateginį sprendimą“, – didelio renginio vadovo kasdienybę nupasakoja T. Stasiukevičius.

Nusprendė Lietuvą iškeisti į alaus festivalį

Pasiteiravus, ar prieš festivalį, ar festivalio metu pašnekovas yra sulaukęs skambučio, kuris nutirpdė visą kūną, T. Stasiukevičius sako, kad LOGIN metu „įsijungia“ visiškai kitas mąstymas ir požiūris. „LOGIN metu tiek aš, tiek komanda sprendimus priimame labai šaltakraujiškai, be emocijų. Tai būna loginiai sprendimai, atsižvelgus į situaciją, kuri vyksta tuo metu“, – sako T. Stasiukevičius.

Jis pabrėžia, kad visad komandai sako, kad reikia reaguoti be emocijų, rėkimų. Svarbiausia – padėti vieni kitiems, kad kuo greičiau būtų isšpręstos krizinės situacijos.

„Neslėpsiu, iššūkių būna kiekvienais metais, tačiau žiūrovas to niekada ir nepastebėdavo. Tiesiog viską taip greitai padarome, ištaisome, kad galutinis vartotojas to nepastebi.

Kalbant apie tai, ar būdavo toks skambutis, tai tikrai būdavo skambučių, kad pranešėjas, vykdamas į renginį, pateko į avariją. Arba pranešėjas neatskrido. Čia, sakyčiau, klasika“, – teigia pašnekovas. Anot jo, festivalio programa yra taip sudėliota, kad įmanoma suvaldyti visas rizikas.

T. Stasiukevičius papasakoja apie vieną komišką situaciją, kurią komanda turėjo suvaldyti. Pasakodamas šį įvykį T. Stasiukevičius nesulaiko juoko. „Vienas mūsų pranešėjas, skrisdamas į Lietuvą, turėjo jungiamąjį skrydį Vokietijoje. Jo skrydis į Lietuvą buvo nukeltas viena diena. Teoriškai jis būtų suspėjęs atvykti į savo pranešimą, bet būtų buvę labai sudėtinga tai padaryti.

Jis man paskambino ir pasakė, kad jam oro linijos pasiūlė keisti skrydį ir skristi į Belgiją. Ir jis pasižiūrėjo, kad tuo metu Belgijoje vyko alaus festivalis. Jis nuskrido į Belgiją, į alaus festivalį, o ne pas mus. Visa tai vyko paskutinę naktį prieš festivalį. Jau buvo gili naktis, kai jis man paskambino ir pasakė, kad galiu laukti iki rytojaus dienos atskristi, arba galiu dabar skristi į Belgiją ir sudalyvauti alaus festivalyje“, – pamena T. Stasiukevičius.

Tomas Stasiukevičius

Jis su juoku balse pamena, kaip pranešėjas pareiškė, kad „varo“ į Belgiją. „Iš vienos pusės, mane iš vėžių galėtų išmušti toks skambutis. Iš kitos pusės, jau buvau darbo įkarštyje. Jam pasakiau: gerai, fainai, skrisk į Belgiją, gero festivalio. Sėkmės, susirašysim, atsiųsk nuotraukų“, – sako T. Stasiukevičius.

Visgi yra buvę ir sudėtingesnių situacijų: štai pašnekovas pasakoja, kad vienais metais LOGIN pagrindinis pranešėjas, apie kurį daug komunikavo festivalio rinkodara, turėjo problemų su atvykimu į Lietuvą. Naktį prieš renginį paaiškėjo, kad perkeltas pranešėjo skrydis. „Reikėjo labai skubiai ieškoti kitų būdų jam atvykti į Lietuvą. Jis skrido iš JAV. Tikrai visa naktis buvo bemiegė. Kartu su mūsų skrydžių atstovu derinome kokiais būdais galime jį greituoju būdų atgabenti į Lietuvą laiku. Laimei viskas pavyko, bet sakykime, spaudimas buvo užkilęs“, – sako T. Stasiukevičius.

Reikėjo apsaugos

Kaip jau minėta, šiemet LOGIN dalyvaus daugiau nei 300 pranešėjų. Kiekvienas iš jų turi savo pageidavimų.

Štai T. Stasiukevičius pamena, kad prieš keletą metų vienas iš LOGIN pranešėjų buvo sulaukdavo rimtų grasinimų iš Rusijos. Tada, sako LOGIN vadovas, Europos oro linijų lėktuvai skraidydavon virš Rusijos ir Baltarusijos. Pranešėjas turėjo prašymą, kad jo skrydis nekirstų Rusijos oro erdvės.

„Taip pat turėjome pasirūpinti jo saugumu LOGIN metu. Nusamdėme jam apsauginį“, – pamena pašnekovas.

Visgi ne visi pranešėjų prašymai yra susiję su sulaukiamais grasinimais. Šiemet, sako pašnekovas, vienai iš pranešėjų yra alergiška plunksnoms, kurios dedamos į pagalves, tad jai reikia specialios pagalvės.

Taip pat dažnai LOGIN komandai tenka galvoti apie pranešėjų mitybą: vieni veganai, kiti griežtai laikosi keto dietos. „Tai klasika: kiekvienais metais būna, kiekvienais bus“, – sako vadovas.

Kai kurie prašymai būna šiek tiek įdomesni: štai vienas pranešėjas, kuris jau ne kartą dalyvauja festivalyje, prašo, kad prieš lipant į sceną jis gautų du buteliukus „Coca-Colos“ ir rankšluostį. Pastarasis reikalingas, mat pranešėjas daug prakaituoja.

Kita pranešėja, sako pašnekovas, turi griežtą prašymą: ji irgi nori „Coca-Colos“, tačiau gėrimas privalo būti stikliniame buteliuke.

Į tokius prašymus T. Stasiukevičius žiūri kaip į duotybę, o ne kažkokią užgaidą. „Prašymų bus ir jų bus paskutinę minutę. Todėl turime tokią didelę komandą“, – priduria jis.

Festivalis tampa Lietuvos vizitine kortele

Kai kurių pranešėjų prašymas gali pamaloninti lietuvių širdis: T. Stasiukevičius sako, kad užsieniečiai nori individualių ekskursijų po mūsų sostinę.

Iš tiesų, pasakoja pašnekovas, kviečiant pranešėjus iš užsienio, LOGIN komanda klausia, ar žmogus yra buvęs Lietuvoje. „Jei sako, kad ne, tai sakome, kad Vilnius nuostabus miestas, padarysime ekskursiją“, – sako T. Stasiukevičius.

Komanda taip pat atlieka giluminius tyrimus ir jai pavyksta rasti garsių užsienio pranešėjų, kurių šaknys yra ir iš Lietuvos. Tada LOGIN komanda jiems siūlo atvykti į savo šeimos giminės gimtinę.

Anot pašnekovo, pranešėjai lieka sužavėti Vilniaus: jo žalumo, senamiesčio, žmonių draugiškumo.

Tačiau, pasirodo, LOGIN festivalis ne tik didina Lietuvos žinomumą, bet ir ekonomiką: T. Stasiukevičius sako žinantis atvejų, kai užsienio pranešėjai, po apsilankymo LOGIN, Lietuvoje įkūrė verslą.

48 kilometrai per dvi dienas

Kiekvienais metais LOGIN vyksta „Litexpo“ parodų ir kongreso centre. Tie, kas yra lankęsi „Litexpo“, puikiai žino, kokio tai dydžio teritorija. T. Stasiukevičius pasakoja, kad kai dar dirbo festivalio projektų vadovu, per dvi dienas nueidavo apie 60 tūkst. žingsnių. Tai yra maždaug 48 kilometrai.

„Pėdos kraujuoja. Kiekvieno renginio metu „suvarau“ batus. Augant pareigybėse pastebėjau, kad suvaikštomų žingsnių kiekis mažėja. Praėjusiais metais suvaikščiojau 52 tūkst. žingsnius“, – šypteli T. Stasiukevičius. Tai tolygu maždaug 41,6 kilometrams.

Tomas Stasiukevičius

Kiekvienais metais, sako vadovas, išmanusis laikrodis skelbia, kad pulsas yra per aukštas. „O aš tuo metu ramiai stoviu arba sėdžiu. Bet tas stresas yra kitoks: jautiesi pakylėtas, dėmesio išlaikytas yra neįtikėtinas, o pats esi nusiteikęs pozityviai.

Bet jei tas stresas truktų labai ilgą laiką, tai mane kalbintumėte Vasaros gatvėje, – juokiasi S. Stasiukevčius. – Kadangi festivalis vyksta dvi dienas, tai jautiesi energingas, nesi nuvargęs. Bet jei būtų trečia diena, tada jau būtų įdomu pasižiūrėti, kaip reaguotų organizmas“.

Klausimas, kiek valandų per para miega jau artėjant festivaliui ir vykstant festivaliui, T. Stasiukevičius nusijuokia ir sako, kad tai labai geras klausimas. „Mes miegame. Bet galbūt gerokai trumpiau. Ypač paskutinę naktį: dažniausiai tave taip „neša“ adrenalinas ir kortizolis, kad nelabai ir nori miegoti. Toks didelis entuziazmas ir energija. Jokiame kitame darbe nėra tokios energijos. Tą naktį atrodo, kad galėtum maratoną nubėgti per miškus, per balas, perplaukti pelkę. Ta energija labai neša į priekį. Sakyčiau, kad miegas dieną prieš LOGIN ir ljo metu yra šiek tiek lengvame pakylėjime ir pozityvume. Ypač, kai pamatai pirmuosius dalyvius, kurie ateina. Pamatai jų veidus, šypsenas. Tada supranti, kad savo darbą padarei gerai ir dabar reikia džiaugtis bei pasirūpinti, kad viskas vyktų sklandžiai“, – sako T. Stasiukevičius.

LOGIN – didžiausias, turtingiausias turiniu ir, ko gero, drąsiausias inovacijų festivalis Baltijos šalyse. Jau 18-ąjį kartą bus plačiomis akimis pažvelgta į šiuolaikinį pasaulį, technologijų pažangos sukeliamus pokyčius ir kliūtis. Įkvėpimu dalinsis tikri inovacijų pionieriai. Konferencijoje skleisis idėjos, galinčios nuvesti prie pirmojo vienaragio, o kartu žvelgsime į tai, kas laukia ateityje. Didieji šių metų LOGIN partneriai – medicinos centrai Northway, technologijų platintojas Baltijos šalyse ACC Distribution, VĮ Registrų centras, VšĮ Inovacijų agentūra, draudimo bendrovė Balcia, nekilnojamojo turto projektų vystymo bendrovė Realco, Šveicarijos finansinių technologijų įmonių grupė „iSun“, naujienų agentūra ELTA. LOGIN vyks gegužės 30–31 dienomis Litexpo, Vilniuje. Daugiau informacijos ČIA.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)