„4 milijonai lietuvių, kurie būtų pakviesti vienu metu giedoti savo valstybės himną, gali atrodyti šiek tiek beprotiška idėja. Visi kalba apie lietuvių tautos nykimą, augančią emigraciją. Tačiau geografinių apibrėžčių nusitrynimas nereiškia tautos nykimo. „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ projektas jau septynerius metus iš eilės įrodo, kad visame pasaulyje gyvena daugybė tautiečių, norinčių atvirai patvirtinti savo lietuvišką tapatybę. Šimtmečio proga norime žengti dar vieną žingsnį ir tapti platforma, leidžiančia šiuo bendrumu dalintis bei jį palaikyti“,- teigė idėjos iniciatorius Raimundas Daubaras.

Ar 4 mln. lietuvių yra realus bei įgyvendinamas skaičius? 2014 metų Statistikos departamento duomenimis, drąsiai galime kalbėti tik apie 3,6 mln. tautiečių, iš kurių 2,8 mln. dabar gyvena Lietuvos teritorijoje, likę 800 tūkst. – kitose pasaulio šalyse. Vis dėlto, Jungtinių valstijų gyventojų surašymo duomenys rodo, kad vien šioje šalyje galime priskaičiuoti beveik 700 tūkst. žmonių save laikančių lietuviais, o kur dar Didžioji Britanija, Airija, Kanada, Vokietija ir kitos tarp lietuvių išeivių populiarios šalys.

„Mes nesieksime rinkti statistiką ir surašyti pasaulio lietuvius. Šimtmečio „Tautiška giesmė” yra pretekstas suburti 4 milijonus viso pasaulio lietuvių ir leisti jiems patiems pasakyti, kas mus visus sieja. Nykstant geografinėms riboms, ko gero, greitai sakysime, kad esame Žemės piliečiai, tačiau noras išlaikyti savo prigimtinę tapatybę niekur nedingsta. Tautos, kurios prie šių globalių pokyčių prisitaikys ir sugebės išlaikyti ryšius, įgys pranašumą,” - sakė vienas iniciatyvos organizatorių Regimantas Buožius.

Pasak „Tautiškos giesmės“ organizatorių, globaliame pasaulyje vis svarbiau tampa ne tik tai, ar žmogus turi lietuvio pilietybę, ar gyvena geografinėje Lietuvos teritorijoje, bet ir tai, ar jis pats, remdamasis savo kilme ir šaknimis, laiko save lietuviu. Noras drauge su visais lietuviais vienu metu giedoti himną yra aiškus pareiškimas, kad žmogus laiko save lietuviu, net jei himno žodžiai yra vieninteliai lietuviški žodžiai, kuriuos jis moka, kai jau kelios jo giminės kartos gyvena svetur.

Nors šiai dienai nuspėti, kokios bus technologinės galimybės po dvejų metų, neįmanoma, tačiau planuojam, kad sukurta internetinė platforma leis užsiregistruoti, pažymėti savo giedojimo vietą, pamatyti, kur dar 1000 kilometrų spinduliu tautiečiai ruošiasi giedoti, gauti priminimus ir visą informaciją apie šį pasaulinio masto įvykį.

„Tautiškos giesmės“ organizatorių teigimu, naujoji platforma startuos jau po šių metų liepos 6 dienos „Tautiškos giesmės“ giedojimo. Šiuo metu vyksta intensyvus pasiruošimas projekto startui su lyderiaujančiomis Lietuvos IT įmonėmis ir pasaulio lietuviais, besispecializuojančiais IT srityje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (96)