„DevOps Days“ yra tarptautinis konferencijų tinklas – šio formato konferencijos yra organizuojamos visame pasaulyje vietinių DevOps bendruomenių nuo Brazilijos iki Japonijos.
Lietuvoje už šį renginį atsakinga „DevOps Days“ asociacija yra sudaryta iš specialistų, dirbančių tokiose įmonėse kaip „DevoTeam“, „InKodus“, „Mambu“ ir „Cognizant“.
DevOps – tai praktikos, apjungiančios programinės įrangos kūrimą ir IT operacijas, jos pastaruoju metu išpopuliarėjo, nes vis daugiau įmonių transformuoja IT procesus, komandas bei bendrą įmonės kultūrą, siekiant prisitaikyti prie modernių technologinių tendencijų bei naujos darbo metodikos.
„Pandemijos laikotarpiu visi galvojome, kad tradicinės IT konferencijos arba išnyks, arba jų formatas turės pasikeisti. Tačiau, kaip matome, gyvas bendravimas ir noras išgirsti naujienas bei įdomius pranešimus niekur nedingo. Konferencijoms sugrįžus į mūsų gyvenimus buvome šiek tiek nusivylę, kad jos negalėjo pasiūlyti kažko naujo ar kokybiškesnio turinio, tad su keliais kolegomis ir bendraminčiais nusprendėme eiti kitu keliu ir organizuoti savo IT konferenciją, kuri būtų orientuota pirmiausiai į DevOps sritimi besidominančius IT inžinierius (kokie esame ir mes) ir tai darome jau antrus metus iš eilės“, – pranešime spaudai kalba vienas iš konferencijų organizatorių Marius Guobys, IT įmonės „Cognizant“ DevOps praktikų vadovas.
Galimybė pasidalinti savo patirtimi
Šioms konferencijoms taikomos griežtos taisyklės – jas prižiūri tarptautinė taryba. Vienas iš pagrindinių aspektų yra tai, jog ši konferencija yra nekomercinė t.y. bendruomenė, organizuojanti konferenciją negali uždirbti pinigų – visos surinktos lėšos iš bilietų pardavimo ir rėmėjų yra skiriamos tik renginio organizavimui, kokybiškų pranešėjų pritraukimui. Be to, šio renginio negali organizuoti komercinė įmonė, t.y. tai turi būti bendruomenė, atstovai iš skirtingų kompanijų, kas nulemia įvairiapusišką turinį.
„Šiuo metu nelabai ką ir nustebinsi konferencijose pasikviesdamas kelis pranešėjus ir padarydamas labai didelę reklamą. Visi ieško pirmiausiai kokybiško turinio, kuris nebūtų orientuotas vien į konferencijos rėmėjus. Kitas svarbus aspektas yra galimybė bendrauti ir dalintis žiniomis. Įsivaizduokite, kad jūs dirbate mažoje komandoje ir susiduriate su iššūkiais, ir norite išgirsti kitų specialistų nuomones ar patirtis. Kas jeigu jūs galėtumėte tiesiog ateiti ir užduoti jums rūpimą klausimą 100 žmonių? Juk tikrai atsiras, kas turės nuomonę, atsakymą ir pan. „DevOps Days Vilnius 2024“ konferencija tuo ir pasižymi, kad tai ne tik platforma išgirsti kitus, bet ir galimybė pasidalinti savo idėjomis, mintimis bei gauti grįžtamąjį ryšį. Tuo pačiu tai ir puiki proga susitikti su DevOps bendruomene Lietuvoje“, – sako M. Guobys.
Konferencijoje bus skiriama daug dėmesio dirbtinio intelekto temai, bet kartu laukia ir vis dar aktualios temos – automatizacija, kibernetinis saugumas, konteinerizacija ir t.t. O organizuojamuose diskusijų klubuose bus aptariami visiems dalyviams rūpimi klausimai ir temos.
„Šiemet planuojame renginio formato praplėtimą – laukia ne tik pranešimai, diskusijos, bet ir pusės dienos dirbtuvės (angl. workshop), kurių temą paskelbsime greitu metu. Tad lauksime visų rugsėjo 10-12 dienomis, technologijų miestelyje „Cyber City“, kur turėtų susiburti apie 200 šios IT srities entuziastų. Būti bendruomenės dalimi yra svarbu norint tobulėti ir judėti pirmyn kuriant naujus projektus“, – kviečia IT įmonės praktikų vadovas.