Bet norėdami išsiaiškinti, kodėl žmonės vis dar atiduoda savo santaupas ar jautrius duomenis piktų kėslų turintiems asmenims, turime suprasti, kas tie el. pašto virusai ir kaip jie veikia.
El. paštas, nors ir ne vienintelis, tačiau viena populiariausių „durų“, pro kurias į sistemą gali patekti kenkėjiška programinė įranga, pasakoja „Blue Bridge MSP“ Tinklų ir saugumo sprendimų skyriaus vadovas Vaidas Virbukas.
Anot eksperto, tikslų, kaip ir pačių kenkėjiškų programų, gali būti įvairių, todėl visų pirma svarbiausia pažymėti, kad el. paštu gautas virusas gali būti nukreiptas apkrėsti ne tik jūsų pašto valdymo programą.
„Nuo populiariausių „ransomware“, cryptominerių iki specialiai sukonstruotų „malware“, pritaikytų išnaudoti ar sustabdyti kokią nors specifinę aplikaciją, pavogti konkrečius duomenis, pavyzdžiui, prisijungimus prie bankinių sistemų“, – programas ir tikslus vardina V. Virbukas.
Vienas iš konkrečių virusų, galinčių paveikti el. pašto sistemas pavyzdžių – virusas, įtraukiantis pažeistus kompiuterius į botnet‘us, kurie dalyvauja brukalų (angl. spam) siuntimo kampanijose.