Tokiuose „bankuose“ kiekvienas gali saugoti riebalinio audinio ląsteles, lytines ląsteles bei virkštelės kraują. Tikimąsi, kad mokslui progresuojant, ir Lietuvoje netrukus iš šio kraujo išskirtas ląsteles galima bus panaudoti įvairių ligų gydymui.

Ląstelės ar audiniai saugomi, kol jo prireiks

Audinių bankai teikia žmogaus audinių, ląstelių paėmimo, apdorojimo, konservavimo, laikymo bei paskirstymo paslaugas. Vienuose bankuose iš žmogaus paimtas mėginys žemoje temperatūroje gali būti saugomas iki tol, kol pats donoras norės jį tam tikrais tikslais panaudoti, kituose – savanoriai gali paaukoti bankui savo ląsteles ar audinius, kurie vėliau galės būti panaudojami kitų žmonių gydymui.

Virkštelės kraujo kamieninės ląstelės ateityje gali išgelbėti jūsų vaiko gyvybę

Kamieninės ląstelės – ląstelės iš kurių išsivysto skirtingus žmogaus organus sudarantys ląstelių tipai. Jas galima aptikti suaugusio žmogaus (pvz.: kaulų čiulpai), besivystančio vaiko, neštumo metu susiformuojančiuose organuose. Ne išimtis ir virkštelės kraujas. Jame gausu kamieninių ląstelių, kurios ateityje galėtų būti panaudojamos ląstelinės terapijos tikslais. 

Šiai dienai jau yra parodyta, kad iš virkštelės kraujo išskirtų ląstelių pagalba galima išgydyti įvairaus tipo kraujo vėžį, kitus kraujo sistemos susirgimus (pvz.: anemiją), kaulų čiulpų sutrikimus (pvz.: kai jie negamina kraujo ląstelių), metabolines, imunines ligas.

Tad svarbu nepamiršti šio „gėrio“ susirinkti gimdymo metu. Tai specialistai gali padaryti po to, kai dėl šių ląstelių paėmimo ir saugojimo yra susitariama su kuriuo nors iš audinių bankų. 

Virkštelės kraujo kamieninių ląstelių surinkimo procedūra yra nesudėtinga ir nei motinai, nei vaikui neskausminga. Kraujas gali būti surinktas tiek natūralaus gimdymo, tiek ir Cezario pjūvio operacijos metu.