Visgi, nors kraujas buvo vertinamas visais laikais, kelionė iki dabartinio jo panaudojimo truko daugelį metų. Senovėje žmonės kraujyje maudydavosi, jį gerdavo, jiems netgi buvo perpilamas avių kraujas. Be to, kraujo transplantacijų iš žmogaus žmogui eksperimentai lėmė didelį gimdyvių mirtingumą.

Kraujo vonios ir gėrimas, gydantis bet kokias ligas

Senovėje žmonės ypatingai tikėjo magiškomis kraujo galiomis. Štai jau senovės Egipto civilizacijos karaliai maudydavosi kraujyje manydami, kad jis gali atgaivinti sergančiuosius ir atjauninti senus. Vėliau, viduramžiais žmonės eidavo į egzekucijas, laukdavo nusikaltėlio kraujo nuleidimo ir jį gerdavo, taip siekdami išgydyti savo ligas.

Eksperimentai su šunimis ir avies kraujas žmogui

Pirmasis istorijoje kraujo perpylimas yra fiksuojamas 1492 metais, kai trijų jaunų vyrų kraujas buvo perpiltas popiežiui Inocentui VII. Žinoma, dvasininkas neišgyveno.

Visgi tikroji kraujo perpylimų era prasidėjo 1665 metais. Jos pradininku laikomas britų chirurgas Richard Lower. Savo eksperimentus jis pradėjo nuo šunų: prapjaudavo gyvūnų kraujagysles, jas sujungdavo tarpusavyje ir taip vykdydavo kraujo transplantaciją. Nors dažniausiai visi pacientai mirdavo, keli šunys išgyveno, ir R. Lower susimąstė apie tai, kad laikas pradėti taikyti kraujo perpylimo procedūrą žmonėms.