Smegenų ir kompiuterio sąsajos kūrėjai (BCI) „Precision Neuroscience“ ką tik pagerino pasaulio rekordą. Jiems pavyko ant gyvo paciento smegenų paviršiaus sėkmingai pritvirtinti keturias matricas, kurių kiekvienoje yra 1024 maži elektrodai, ir dvigubai pagerinti ankstesnį bendrą rekordą – 2048 elektrodus.

Smegenų ir kompiuterio sąsajos sujungia implantuotus elektrodus, fiksuojančius smegenų veiklą tam tikrose srityse, su kompiuterizuotu įrenginiu, galinčiu generuoti tam tikrą išvestį, siekiant pakeisti arba sustiprinti tam tikras funkcijas.

BCI padeda žmonėms bendrauti, valdyti robotines galūnes ir, ko gero, labiausiai išgarsėjo Elono Musko „Neuralink“ – mintimis valdyti kompiuterį, rašo IFLScience.

Bendrovė „Precision Neuroscience“, kurią 2021 m. įkūrė Benas Rapoportas, vienas iš „Neuralink“ įkūrėjų, kuria savo tiriamąją sistemą „Layer 7 Cortical Interface“ kaip būdą maksimaliai padidinti elektrodų tankį. Siekiama, kad daugiau elektrodų, generuojančių tikslesnius duomenis, būtų galima pridėti prie smegenų paviršiaus jo nepažeidžiant.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją