Lazerinės terapijos, skirtos naudoti tokioms medicininėms procedūroms kaip regėjimo korekcija, egzistuoja nuo 1980-ųjų. Tačiau kada buvo atlikta pirmoji regos korekcija lazeriu?

1988 m. akių chirurgė Marguerite McDonald atliko pirmąją regėjimo korekcijos operaciją lazeriu. Fotorefrakcinė keratektomija (PRK) turi daug panašumų į LASIK ir turėjo įtakos jos raidai. PRK vis dar taikoma ir šiandien.

Po ilgai trukusių eksperimentinių bandymų su mikrokeratomais viso pasaulio laboratorijose, oftalmologui Gholamui A. Peymanui 1989 m. buvo suteiktas pirmasis šios procedūros patentas JAV.

Praėjus metams po pirmojo patento, daktaras Ioannis Pallikaris atliko pirmąją LASIK procedūrą, naudodamas Jose Barraquer sukurtą mikrokeratomos versiją.

FDA leidimas LASIK klinikiniam naudojimui buvo gautas tik 1999 m., po daugelį metų trukusių mokslinių tyrimų ir klinikinių bandymų.

Netrukus po patvirtinimo LASIK tapo populiariausia chirurginės regėjimo korekcijos galimybe JAV, o vėliau ir kitose pasaulio šalyse.

Lietuvoje šis regos korekcijos būdas tampa vis populiaresnis, tačiau procedūra tinkama ne visiems.

Kada galima atlikti regos korekciją lazeriu? Kokie lazeriai naudojami šios procedūros metu? Kokiais atvejais procedūra nerekomenduojama? Ir kokie galimi šalutiniai poveikiai?