Jei vis dar naudojatės „Huawei“ išmaniaisiais telefonais, kurie palaiko „Google“, ir nežinote kuo atsinaujinti, prekyboje pasirodė alternatyva. „Honor“ pasiūlė patrauklų vidutinės klasės telefoną „Honor 70“, kuris asociacijos „EISA“ įvertintas kaip geriausiu šių metų pasirinkimu įsigyti pagal kainos ir kokybės santykį. Tie, kurie domisi technologijomis, žino, kad „Honor“ anksčiau priklausė „Huawei“ kompanijai, todėl valdymas buvo panašus. Dabar tai yra atskira kompanija ir „Google Play“ paslaugos veikia „Honor“ telefonuose – galima naudotis visomis „Google“ funkcijomis.

Honor 70

Šį kartą turiu du „Honor“ kompanijos išmaniuosius: „Honor Magic 4 Pro“ flagmaną ir vidutinės klasės „Honor 70“, kuris visai neseniai pasirodė prekyboje ir Lietuvoje. Abu šie modeliai išties įdomūs. Tiems, kam įdomu kaip fotografuoja ir filmuoja naujausi „Honor“ modeliai – žiūrėkite plačiau video apžvalgoje.

Honor Magic 4 Pro

Įvertintas kaip geriausias išmanusis įsigyti

Norintiems sutaupyti, bet turėti kokybišką išmanųjį su puikiais parametrais ir gera kamera, „Honor 70“ išties patrauklus šių metų pasirinkimas. Jei lenkti ekrano kraštai neerzina, tai dizainas, mano manymu, labai vykęs. Matinė nugarėlė nesurenka pirštų antspaudų, todėl galima naudoti ir be dėklo. Man užkliuvo tai, kad nėra informacijos apie ekrano apsaugą, todėl norintiems pasaugoti išmanųjį, papildoma apsauga nepamaišytų. Gerai tai, kad dauguma kinų kompanijų ant ekranų užklijuoja plėveles, todėl pradėjus naudotis išmaniuoju nuo netikėtų įbrėžimų galite būti ramūs.

Honor 70

Ne pats galingiausias, tačiau pakankamai spartus „Snapdragon 778+“ procesorius veikia be priekaištų, o 4800 mAh talpos baterija tarnauja visą dieną. Patiks ir tai, kad pakuotėje yra 66W įkroviklis, kuris pakankamai greitai įkrauna išmanųjį ir nereikia sukti galvos dėl senkančios baterijos, jei skubate. Bazinis modelis turi 8GB RAM ir 128GB vidinės atminties, o kaina prasideda nuo 549 eurų.

Honor 70

Nuotraukų kokybė

Aš, kaip operatorius, visada didžiausią dėmesį skiriu kamerai, todėl nuotraukų ir vaizdo kokybė man aktualiausia. „Honor 70” turi tris kameras nugarėlėje: 54MP pagrindinę, itin plataus kampo 50MP ir 2MP skirta tik gylio efektui, o priekinė 32MP.

Honor 70
Pagrindinis privalumas „Honor 70“ visiškai naujas 54 MP „Sony IMX800“ jutiklis su f/1.9 diafragma. Fotografuojant ir filmuojant geriausio rezultato pasieksite būtent šia kamera. Mano vertinimu, kokybė išties puiki kaip vidutinės klasės modeliui. Fotografuojant „Honor 70” galima rinktis itin plataus kampo, pagrindinę kamerą ir dviejų kartų skaitmeninį priartinimą. Mano patarimas naudoti tai, ką siūlo „Honor“. Galima priartinti iki 10 kartų, bet kokybės neverta tikėtis.

Taip pat man teleobjektyvo kameros trūkumas yra minusas, tačiau tikrai ne visiems tai aktualu. Kameros programėlė turi keletą skirtingų fotografavimų režimų. Deja, portreto režimu darytos nuotraukos nėra tobulos ir fono išliejimas atrodo dirbtinas bei ne visada suveikia tinkamai.

Honor 70

„Honor 70” video kokybė gera, jei pasirinksite filmuoti 4K 30 kadrų per sekundę. FullHD raiška atrodo prastokai, mano vertinimu. Tiems, kam įdomu, telefonu galima kurti video istorijas socialiniams tinklams, bet maksimali raiška taip pat tik FullHD iki 30 kadrų per sekundę. Aš dažniausiai renkuosi 4K 30 kadrų per sekundę.

Honor 70

Flagmanas su priartinimu iki 100 kartų

Visai kita situacija su „Honor Magic 4 Pro“. Šis „Honor“ kompanijos flagmanas turi kur kas universalesnę kamerą, o teleobjektyvo kamera daug ką keičia. Galėčiau įvardinti kaip pagrindinį šių metų konkurentą „Samsung Galaxy S22 Ultra” modeliui. Priartinimo galimybės ir kokybė labai panaši.

Honor Magic 4 Pro
„Honor Magic 4 Pro“ turi 50MP f/1,8 diafragmos 23mm pagrindinę, 50MP f/2.2 diafragmos itin plataus kampo, 64MP f/3,5 diafragmos 90mm teleobjektyvo kameras bei „TOF 3D” jutiklį. Fotografuojant teleobjektyvo kamera galima rinktis siūlomus 3,5 bei 10 kartų priartinimus, o rezultatas išties puikus ir naudojamas. Gal kiek veidai atrodo išplaukę naudojant 10 kartų priartinimą, bet miesto ar gamtos vaizdai man labai patiko. Taip pat galima priartinti iki 100 kartų, bet tokios nuotraukos geriau tegu lieka jūsų asmeniniame albume, o ne socialiniuose tinkluose.
Nepatiko ir portreto režimas. Kažkaip dirbtinai išlieja foną ir objektai netiksliai sufokusuojami. Pakankamai keista tai, kad fotografuojant 90mm teleobjektyvo kamera priartina 3,5 karto, o filmuojant – 5 kartus.

„Honor Magic 4 Pro” maksimali video kokybė 4K 60 kadrų per sekundę. Kameros programėlė labai panaši kaip „Honor 70” tik papildomai turi kino režimą, kur galima filmuoti įvairiais filtrais ar „log“ formatu. Gerai tai, kad vėliau galima koreguoti spalvas ir kontrastą, o minusas tai, kad redaguoti būtina, nes kitaip vaizdas atrodys blankokas. Filmuojant auto režimu spalvų gal kiek per daug, tačiau užkliuvo labiau teleobjektyvo kamera.

Honor Magic 4 Pro

Taip pat filmuojant 5 kartų priartinimas arba 90mm kamera ne visada suveikdavo. Atrodo, kad priartinta pagrindine kamera skaitmeniniu būdu. Nerekomenduočiau ir artinti 10 kartų. Jei nuotraukos dar naudojamos, tai video, mano vertinimu, nelabai.

Apibendrinimas

„Honor Magic 4 Pro” vienas įdomesnių šių metų flagmanų. Galingas procesorius, spartus 100W įkrovimas bei universali kamera. Nuotraukų kokybė ir priartinimo galimybės labai panašios kaip „Samsung Galaxy S22 Ultra”. Minusas tai, kad kompanija dar tik planuoja prekiauti juo Lietuvoje. Gal sulauksime tik naujesnio šios serijos flagmano, o konkurencija flagmanų segmente nepamaišytų. Jei kitas šios kompanijos flagmanas išspręs kai kuriuos video trūkumus, bus rimtas konkurentas kitiems flagmanams.
„Honor 70” išties puikus šių vidutinės klasės išmanusis. Pagrindiniai privalumai: puikus dizainas, šviesus 120Hz ekranas, 66W įkrovimas, puiki nuotraukų ir vaizdo kokybė pagrindinės kameros.
Pagrindiniai minusai bent jau man: nėra teleobjektyvo kameros ir nėra informacijos apie ekrano apsaugą (stikliukas ar plėvelė privaloma).