Kokio dydžio yra jūsų namai?
Kai kurie dulkių siurbliai-robotai geriau veikia mažesniuose namuose: kelių kambarių bute ar studijos tipo bute. Tuo tarpu vieni populiariausių siurblių „Xiaomi Roborock S5 Max“ ar „Roborock S6 Max“ daug geriau tvarkosi su didesniais plotais. Tiesa, verta turėti omenyje, kad nei vienas dulkių siurblys-robotas iki šiol nesugeba savarankiškai nusiurbti laiptų. Tad jeigu jų turite daug, verta įsigyti antrą siurblį arba netgi visai atsisakyti minties apie siurblio-roboto įsigijimą.
Pagalvokite ir apie savo baldų aukštį. Kai kurie dulkių siurbliai-robotai yra gan aukšti ir jokiu būdu negali palįsti po daugeliu sofų, tuo tarpu kai kurie siurbliai-robotai yra kompaktiškesni ir gali naviguoti net ir ganėtinai siaurose, žemose erdvėse.
Kilimai ar kieta danga?
Brangiausi aukščiausios klasės dulkių siurbliai-robotai nesunkiai susitvarko ir su kilimais, ir su kieta danga. Jie nesunkiai prisitaiko ir prie kiek besiskiriančių dangų aukščių, ir prie galios poreikio. Tad jeigu savo namuose turite ir kiliminės, ir tvirtos dangos, siūlome rinktis bent jau vidutinės klasės įrenginius. Na, o turintiems tik tvirtas grindis, įsigiję net ir pigesnį modelį, pasigailėti neturėtumėte: šiais laikais net ir ekonominės klasės siurbliai-robotai nuo kietos dangos nesunkiai išsiurbia įvairius gyvūnų plaukus, dulkes ir t.t.
Ar jums reikia išmanių funkcijų?
Kai kurie dulkių siurbliai-robotai, tokie kaip „iRobot Roomba 675“, neturi kambarių zonų fiksavimo funkcijos. Tokie prietaisai paprastai yra pigesni, tačiau jie važinėja po kambarius visiškai be jokios logikos. Tuo tarpu kiti siurblių modeliai, tokie kaip „Xiaomi Roborock S7“, visiškai nuskaito kambarius ir sukuria jų žemėlapius, tad įjungę tokį išmanų siurblį, visada būsite įsitikinę, kad bus išsiurbti visi namai.
Tiesa, net ir žemėlapių kūrimo funkcijos neturintys dulkių siurbliai-robotai paprastai turi galimybę prisijungti prie jūsų namų bevielio interneto ir gali būti valdomi tiesiog telefono programėle. Ir nors funkcijos valdant įrenginį telefonu skiriasi priklausomai nuo kiekvieno modelio, daugelis siurblių leis jums juos įjungti nuotoliniu būdu, nustatyti namų siurbimo tvarkaraštį, padidinti arba sumažinti galingumą. Kai kurie pigiausi robotai vis dar neturi šių galimybių ir gali būti valdomi tik pulteliu. Tačiau tai šiokių tokių nepatogumų sukurtų tik tuo atveju, jeigu pultelį pamestumėte – tuomet valdyti savo robotą tektų tiesiog naudojant mygtukus, esančius ant jo.
Baterijos tarnavimo laikas nėra svarbus, nebent turite labai didelius namus
Daugelis yra pratęs kreipti daug dėmesio į elektronikos įrenginių baterijos tarnavimo laiką. Tačiau siurbliui-robotui tai neturi jokios reikšmės: praktiškai kiekvienas siurblys-robotas vienu įkrovimu gali nesunkiai išsiurbti visus namus iki 90 kvadratinių metrų. Na, o jeigu jūsų namai didesni, baterija vis tiek neturėtų būti didelė problema, kadangi šiuolaikiniai siurbliai-robotai patys suranda krovimosi stotelę, pasikrauna ir po to gali pratęsti valymo procesą.